Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ESTETIK OPERASYON OLMADAN DA GENÇ GÖRÜNMEK MÜMKÜN

CERRAHISIZ BOYUN GENÇLESTIRME TEKNIKLERI

Boynunuz ve etrafindaki cildin hassas bir yapiya sahip olmasi nedeniyle bu bölgedeki incelme, sarkma ve belirgin kirisikliklar gibi yaslanma belirtileri çabucak kendini gösterir. Bu bölge ayni zamanda yaslanma belirtilerinin çok net bir sekilde ortaya çikisina kadar farketmedigimiz ve nemlendirici, günes koruyucu gibi cilt bakim ürünlerini uygulamayi unuttugumuz bir bölgedir.

Neyse ki artik, cerrahi uygulamaya gerek birakmayan bazi yöntemlerle boyun ve dekolte bölgenizin görünümünü yenilemek ve gençlestirmek mümkün.

Boyun ve dekolte bölgenizi inceleyin

Boyun cildindeki yaslanmanin en belirgin iki sebebi kirisikliklar ve günesin zararli etkileridir. Ayrica, boyun derisinin yüz ve dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince olmasi nedeniyle, kolajen azalmasi boyun bölgesinde daha belirgin bir etkiye sahiptir. Cildin su tutmasini, elastik ve genç görünmesini saglayan kolajen isimli bu temel proteininin azalmasi cildin kirisiklik, koyu renkli lekelenme, sarkma ve katlanmalarina karsi daha hassas olmasina sebep olur.

Bu ve benzeri sebeplerle ortaya çikan “Cilt yaslanmasi”ni tedavi edebilmek için öncelikle sizdeki cilt yaslanmasina nelerin sebep oldugunu belirlemek ve bu sebeplere uygun bir tedavi plani yapmak gerekir.

Konusunda uzman bir doktora danisin

Her türlü tedavi için uzman bir doktora danismak bir çok açidan önemlidir. Örnegin; cilt lekelerinizin iyi huylu veya kötüye dönüsme egilimi olup olmadigini ögrenmeniz gerekir. Ayrica, doktorunu cilt yaslanmasina karsi cerrahisiz yöntemlerle alabileceginiz sonuçlar ve cilt yenileme tekniklerine dair farkli yöntemlerden hangisinin sizin cildiniz ve yasiniza uygun oldugunu da söyleyecektir.

Estetik Koçu Dr. Alp Mamak cerrahisiz gençlestirme yöntemleriyle ilgili olarak sunlari söylüyor : “Boyun ve çevresine cerrahiz yöntemlerle genç bir görünüm kazandirmak mümkün. Bunun için botox, dolgu ve mezoterapi, dermaterapi, kimyasal soyma gibi degisik yöntemler uygulanabilir.

Tüm bu tedavilerde önemli olan; boyun yaslanmasina neden olan sorunun tespit edilip sonrasinda tedavinin belirlenmesidir. Estetik Medikal terapilerin hepsinde oldugu gibi sonucun kaliciligi; alkol-sigara içme , az su tüketimi, asiri günese maruz kalmak, solaryum, asiri kilo kaybi gibi etkenlere bagli olarak kisalir; kolajen bakimlar, iyi ve düzenli beslenme, kimyasallardan uzak durma ve dogru günes koruyucu ve nem arttirici ürünlerle de uzar.

Boyun bölgesinin tedavisi sirasinda dekolte ve el bölgesi için de ayni islemler uygulanarak genç görünümün bir bütün olmasi saglanabilir. Ayrica, bu tedavilerin uzun süre devam etmesi için estetisyen ve kolajen bakimlara yönelik ürünleri de kisiye özel olarak önermek gerekir.”

Boyun çizgilerinde botox mucizesi

Boyunda, özellikle girtlak bölgesinin iki yaninda göze çarpan dikey bantlar, boynun çukur yüzeyi etrafinda kasilan “platysma kasi” ile olusur. Botox geçici olarak kasilmaya neden olan kaslari güçsüzlestirerek çok daha genç görünümlü bir boyna sahip olmanizi saglayabilir. Ayni uygulama ile çene hattiniz da belirginlestirilebilir.

Belirgin çene, uzun ve zarif bir boyun kazandirir

Botox ile çene hattinizi da belirgin hale getirerek boynunuzun uzun, zarif görünmesini saglayabilirsiniz. Eger, çene bölgesindeki sarkma daha belirgin bir hale gelmisse ve küçük bir çene yapiniz varsa farkli bir tedavi yöntemi ile daha iyi sonuç alabilirsiniz. Dolgu ile çene belirginlestirme yöntemi, sarkmanin ve yasli görüntünün ortadan kalkmasi için çok daha iyi sonuç verecektir. 15 dakikalik agrisiz bir tedavi olan bu yöntemle, 4-6 aya kadar etkin sonuç elde edilebiliyor.

Dolgu ve mezoterapi

Özellikle kolajen kaybi ve bas egme mimigi ile ortaya çikan yatay boyun çizgileri, kolajen yapiyi olusturan ve nem arttiran mezoterapi ve dolgu uygulamalari ile çözülebilir. Duruma göre botox yerine tercih edilmesi gereken bu yöntem sayesinde, kalin ve belirgin hale gelmis çizgilerde asit bazli dolgular, ince çizgiler için ise yine ayni baza sahip mezoterapi ürünleri çok olumlu sonuçlar verir. Yalnizca 15 dakika süren bu uygulamalarda yüzeysel anestetik ile agri olusmasi engellenir. Dolgu uygulamasinda 6-10 aya, mezoterapi uygulamasinda ise 4-6 aya kadar sonuç elde edilir.

Dermaterapi

Dermaterapi, büyüme faktörleri, peptitler, kök hücre ekstreleri, cildin tamir için ihtiyaç duydugu vitamin ve minerallerin; üzerinde döner milimetrik igneler kullanan basit bir cihaz yardimi ile cilt altina uygulanmasini saglayan bir islemdir.

Agri, sizi ve morarma olmaz. Mezoterapiye çok benzeyen bu sistemle hem kolajen üretimi desteklenerek nem dengesi arttirilir hem de ihtiyaç olan mineral ve vitaminlerin cilt altina zerki ile tamir mekanizmalari desteklenir. Ayni uygulamada leke açici ürünler de kullanarak leke tedavisi yapmak ve daha güzel bir sonuca ulasmak da mümkündür. Seanslar halinde gerçeklestirilen bu uygulama da agrisizdir ve 10 dakika sürer. Seans sayisi arttikça sonucun kaliciligi da artar.

Kimyasal soyma

Kimyasal peeling, cildin yenilenmesi için etkin bir anti-aging yöntemidir. Ince kirisiklik ve hafif koyu renklerde çok iyi bir sonuç saglar. Daha derin kirisikliklar ve günes/yaslilik lekelerinde ise görünümü azaltabilir ancak boynun tam tamiri için bu durumlarda botox ve mezoterapi gibi ek yöntemlerle tedaviyi mükemmellestirmek mümkündür.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası