Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Ambalajli poset çaylari güvenle tüketebilirsiniz

Ülkemizde poset çaylarin kullanimi hizla artarken, saglik açisindan ortaya çikabilecek riskler de daha çok dikkate alinmaya baslandi. Poseti olusturan ambalaj malzemesinin niteligi, içerigi tercih edilen özellikler arasindadir. Yeditepe Üniversitesi Eczacilik Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dali Baskani Prof. Dr. Erdem Yesilada, açikta satilan bitkisel ürünleri yeterince iyi tanimadigimiz için yanlis bitki satin alma ihtimalinin yüksek oldugunu ve buna bagli olarak beklenilen yarari saglayamadigi ve hatta sagligimiz için zararli etkilere yol açabildigini belirtiyor. Yesilada, bu yüzden güvenilir firmalar tarafindan üretilen ambalajli poset çaylari tercih etmemiz gerektigini ifade ediyor. Ayrica ambalajli poset çaylarin depolama kosullarinin, gida güvenligi sistemlerine uygun oldugunu, hammaddelerin üretime geçmeden önce birçok analizden geçirilerek özel olarak formüle edildigini, etkilerinin daha saglikli oldugunu ve güvenle tüketilebilecegini söylüyor.

Açikta satilan bitkilerin bir standardi yoktur. Bu konuda yeterli bilgisi olmayan kisilerce çevreden toplanmis olabilirler. Herhangi bir analizden geçirilmeden satisa sunulurlar. Bu sekilde toplanan bitkilerden herhangi bir bilimsel degerlendirme yapilmadan gelisigüzel bir sekilde hazirlanan karisim çaylarin sagliga yarardan ziyade zarar verebilecegini gözardi etmemek gerekir. Genel prensip olarak, bitkilerin içerisindeki etkili bilesiklerin bozulmamasi için çay hazirlanirken bitkilerin dogrudan kaynatilmasindan kaçinilir. Tükettigimiz tüm gidalar gibi çaylarin da kullanim miktari ve dogru sekilde kullanimi yararlari bakimindan son derece önemlidir. Insan yasaminin vazgeçilmezi olan suyun bile asiri miktarda tüketilmesi vücutta bazi rahatsizliklara neden olabilmektedir.

Bitkilerin saglikli özelliklerinden faydalanabilmek için bazi kötü tatlarin ve kokularin giderilmesi gerekebilir. Güvenilir firmalar, bazen etkiyi, bazen de tadi ve kokuyu desteklemek için her biri kendine özgü formülasyonlar gelistirmektedir. Her posette ayni lezzeti ve sagligi bulabilirsiniz. Poset çaylarin hazirlanmasi son derece kolay ve pratiktir. Uygun büyüklükte kesildikleri için etkili bilesiklerin suya geçisi özellikle uçucu yag içeren bitkiler için daha kolaydir.

Her bitki dogal yapisina göre farkli özellikler tasir. Bazilari fazla demlendigi takdirde acilasir, bazilari da suda fazla bekletildiginde siser. Markali ürünlerin ise her bitkinin özelligine göre farkli miktarlarda posetlenerek istenilen tatta olmasi saglanir. Ambalajli ürünlerin güvenilirliginde her zaman dogru bitkiye ulasabilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası