Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BOYUN ÇIZGILERINE PEELING KIRISAN ELLERE SOGUK AZOT!

Sevgililer Günü’nde her zamankinden bakimli ve güzel görünmek hiç de zor degil! 14 Subat öncesi yaptiracaginiz kimyasal peeling sayesinde; cildiniz daha parlak görünebilir, göz torbalarindan kurtulabilir, kugu gibi zarif ve pürüzsüz bir boyna sahip olabilirsiniz. Angelina Jolie dudaklari için dolgunun nimetlerinden yararlanabilirsiniz

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Dermatoloji Uzmani Dr. Eda Kumbasar; Sevgililer Günü’nde bakimli ve güzel görünmek isteyenler için bakim reçetesi yazdi:

• KIMYASAL PEELING’LE CILDINIZ PARLASIN: Sevgililer Günü’nde her zamankinden güzel ve bakimli görünmek isteyenler çok çesitli bakim yöntemlerinden yararlanabilir. Yüzünün daha canli, cildinin daha nemli ve parlak görünmesini isteyenler için meyve asitleriyle yapilan kimyasal peeling islemleri son derece etkili sonuçlar verebilir. Dermatolog gözetiminde yapilan kimyasal peeling; pratik, agrisiz ve son derece güvenilirdir.

• LEKELERDEN KURTULUN: Hizli ve etkili sonuç almak isteyenler için son derece ideal olan kimyasal peeling islemleri mutlaka hastane ortaminda ve bir dermatolog gözetiminde yapilmalidir. Dogru adreslerde ve ehil ellerde yapilan kimyasal peeling islemleri 15 gün aralarla uygulanir. Bu islemler sonucunda ciltte parlama, lekelerde açilma, yüzeyel kirisikliklarda azalma, gözeneklerde sikilasma, cildin nemlenmesi gibi sonuçlar elde edilir.

• EN PRATIK UYGULAMA: Meyve asitleri kullanildigi için islemden sonra deride kabuklanma ya da soyulma gibi yan etkiler olmaz. Bu yüzden Sevgililer Günü, evlilik yildönümleri ya da dogum günü gibi özel dönemlerde yapilabilecek en pratik uygulamalardan biridir. Birkaç seans kimyasal peeling uygulamasi sonucunda gözle görülür sonuçlar alinacaktir.

• GÖZ TORBALARINA SON: Göz çevresinde olusan mor halkalari azaltmak için de göz etrafina uygulanan kimyasal peeling tedavisinden yararlanabilirsiniz. Göz çevresi peelingleri, mor halkalari torbalari ve kirisiklari azaltir, Birkaç seansta yapilan ve kisa sürede etki eden bu uygulama sadece 10- 15 dakika sürer ve agrisizdir. Tedavinin sonunda morluklar hafifler ve kirisikliklar yüzeyellesir.

• BOYNUNUZ KUGU GIBI OLSUN: Sevgililer Günü’nde sinema tarihinin en zarif güzellerinden Grace Kelly gibi kugu kadar güzel bir boyna sahip olmak istiyorsaniz yine kimyasal peeling’in nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Boynunuzda olusan kirisikliklari tedavi etmek için de etkili bir çözüm olan boyun bölgesi peeling islemleri, elastikiyet artisi saglar. Ayrica boyunda olusan çizgilerin azalmasini, boyun cildinin nemlenmesini saglar ve yaslanma karsiti etkileri sayesinde erken kirismasini engeller. Birkaç seans içinde gözle görülür etkileri olan bu islemler, kabuklanma ve soyulma gibi yan etkileri olmadigindan, sosyal hayatta aktif kisiler için dogru bir seçimdir.

• ÇÖKEN YANAKLARA MEZOLIFTING: Eger cildin nemlenmesinde, volümünde ve elastikiyetinde sorun yasaniyorsa, yanaklarda çökmeler varsa ve dolgunlasmasi isteniyorsa, kirisikliklarin azalmasi gerekiyorsa mezolifting son derece iyi ve hizli bir çözüm olabilir. ‘Ögle arasi islemeler’ diye tarif ettigimiz ve 20- 30 dakikada yapilan bu tip uygulamalar; agrisiz, sonuçlari kisa sürede gözlenebilen bakim yöntemleridir.

• KIRISIKLIKLARLA VEDALASIN: ‘Ögle arasi’ yaptirabileceginiz mezolifting islemi tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanabilir. Bu sayede yüzeyel kirisikliklar azalir, cildimiz nemlenir ve yüzünüzde dogal bir isildama olur. Bu islem de kimyasal peeling gibi hastane ortaminda ve dermatologlar tarafindan uygulanmali.

• ANGELINA JOLIE DUDAKLARI: Sevgililer Günü’nden önce yapilabilecek en pratik uygulamalardan ve en çabuk sonuç elde edilebilecek uygulamalardan bir digeri de dudak dolgu enjeksiyonlaridir. Islem sirasinda dudak volümü artirilir ve sonuç hemen o anda gözlemlenir. Islemde lokal anestezi yapildigi için hastanin agrisi olmaz.

• BURUN ÇIZGISINI SILIN: Ayrica dolgu enjeksiyonlari burun kenariyla dudak kenari arasinda olusan oluk çizgisine uygulanir ve hemen sonuç alinir.

• KAZ AYAKLARI KADER DEGIL: En kisa sürede sonuç veren uygulamalardan biri ise botulinum toksin uygulamasidir. Göz etrafina, alin kirisikliklarina veya kaz ayaklarina dogru dozlarda ve dogru noktalara yapildiginda dogal görünüm bozulmaz; ama istenilen görüntü olusur ve kirisikliklar azalir. Önemi olan bu tip uygulamalarda dogal görünümü kaybetmemektir. Bunun için de hekimin tecrübeli olmasi ve karsisindaki kisinin talebini iyi degerlendirmesi sarttir!

SAÇ BAKIMINI VE EPILASYONU UNUTMAYIN!

• SAÇLARA MEZOTERAPI: Sevgililer Günü’nde etkileyici ve güzel görünmek istiyorsaniz sadece cilt degil saç bakimi yaptirmayi da unutmayin! Daha canli ve parlak saçlara sahip olmak için saçli deriye uygulanan mezoterapi son derece etkili bir tedavi seklidir. Cilt altina yapilan ilaç enjeksiyonlari ile saç kökleri beslenir, güçlenir ve daha parlak, daha canli saçlar elde edilir. Tedavinin sonunda saç dökülmesi azalir, yeni saç çikislari olur, saçlarin volümünde artis olur.

• KIRISAN ELLERE AZOT: El bakimi da, en az yüz bakimi kadar anti-aging uygulamalarda önemli yer tutar. Özellikle yazin günese korumasiz maruziyet; ellerde istenmeyen lekelenmelere, kollagen ve elastin liflerde harabiyete bagli olarak da gevseme ve sarkmalara neden olur. Eldeki lekeler hafifse, özel renk açici kremlerle düzeltilebilir. Daha ileri vakalarda lazer tedavisi uygulanabilir. Bazi durumlarda kriyoterapi (soguk azot ile dondurma) iyi bir seçenek olusturur. Bu arada kimyasal peeling, ellerdeki lekelerin silinmesinde de hayli etkili oluyor!

• TÜYLERE EPILASYON: Tüm özel günlerde oldugu gibi Sevgililer Günü’nde de bakimli olmak için en önemli unsur kuskusuz lazer epilasyon! Hastanede güvenli bir ortamda yapilan bu uygulamalar sayesinde tüylerinizden kalici olarak kurtulabilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası