Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SUDA BULUNAN MINERALLERIN SAGLIGA ETKISI

Kemik sagligindan, kalp damar hastaliklarina kadar birçok hastaligin önlenmesinde etkili olan pH degeri yüksek dogal mineralli sular, içeriginde bulundurdugu kalsiyum, magnezyum, florür, sodyum, bakir, selenyum ve potasyum gibi mineraller sayesinde vücudun ihtiyaci olan birçok minerali su ile almamizi sagliyor. Suda bulunan minerallerin sagligimiz için çok önemli oldugunu belirten ve bu konu üzerine arastirmalarda bulunan Istanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Tibbi ve Hidroklimatoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi ve Uluslararasi Hidroklimatoloji Dernegi Baskani Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, pH degeri yüksek dogal mineralli sularin içerigindeki mineraller hakkinda önemli bilgiler verdi.

Kalp Sagligi Için Kalsiyum Takviyesi Yapin!

Dogal mineralli sularda oldukça yogun olarak bulunan kalsiyumun kemik sagligi için çok önemli oldugunu belirten Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, kalsiyumun çocuklarin, gençlerin ve yaslilarin en çok ihtiyaç duydugu minerallerden oldugunu açikladi. Ayrica, kalsiyumun; dis sagliginda, kalp sagliginda ve kanin pihtilasma özelligi kazanmasinda oldukça önemli oldugunu vurguladi. pH degeri yüksek dogal mineralli sularda bulunan diger bir mineral olan magnezyumun ise kemik ve kalp-damar sagligi ile enerji üretiminde etkili oldugunu belirtti. Karagülle; yeterli kalsiyum ve magnezyum aliminin çocuklarda kemik ve kas gelisiminde önemli rol oynadigini açiklayarak, kadinlarin özellikle menopoz sonrasi osteoporoz korunmasinda yeterli kalsiyuma ihtiyaç duyduklarini dile getirdi.

Bagisiklik Sistemi ve Disler Için Mineral Destegi

Istanbul Üniversitesi Tip Fakültesi Tibbi ve Hidroklimatoloji Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, konu ile ilgili su açiklamalarda da bulundu; “Minerallerin ve pH’in vücudumuzda oldukça etkin bir rolü vardir. Bagisiklik sistemi fonksiyonlarinda ve antioksidan fonksiyonlarda rol oynayan bazi mineraller ve eser elementler dogal mineralli pH degeri yüksek sularda bulunmaktadir. Özellikle dis çürüklerinin önlenmesinde büyük önem tasiyan florür de mineralli sularda sik bulunan minerallerdendir” dedi.

Organik Kirlilige Maruz Kalmamis ve Mikrobiyolojik Yönden Temiz Su Tüketin!

Saglikli bir beden için dogal mineralli ve pH degeri yüksek su tüketilmesi gerektigini belirten Karagülle: “Dogal mineralli ve pH degeri yüksek sular içerisinde bulunan mineraller ile diger sulara göre mide bagirsak sisteminden daha etkin emilirler ve vücuda yararli olurlar. Dogal mineralli sularin en önemli özelliklerinden biri de organik kirlilige maruz kalmamis olmalari ve mikrobiyolojik yönden temiz olmalaridir. Günlük gereksinimimiz için içtigimiz su, içerisindeki minerallerle daha sagliklidir. Su alirken pH degerine, dogal mineralli olmasina ve içerdigi mineral düzeylerine dikkat etmeliyiz” diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası