Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yillara Meydan Okuyun!

Deri Gençlestirme, Deri Çatlaklari, Akne ve Yara Izlerinin Giderilmesinde Yeni dönem

Kozmetik dermatoloji islemleri, insanlarin daha genç görünümlü, daha esnek ve daha pürüzsüz bir deriye sahip olma beklentisi ile giderek daha çok basvurdugu yöntemler arasinda yer aliyor. Medikal teknoloji bu beklentiyi karsilamada hastalara; kimyasal peeling, Botox, dolgu maddeleri ve lazer gibi, çok da invazif olmadan sonuç alinabilecek çesitli yöntemler sunuyor. Bu tedavilerden biri de, ilk olarak 1997’de uygulanmaya baslanan, ancak son yillarda dikkat çeken “Dermaterapi” yöntemi.

Anadolu Saglik Merkezi Deri Hastaliklari Uzmani Dr. Sadiye Kus, son yillarda dikkat çeken Dermaterapi uygulamasinda basarili sonuçlar elde edilmesine karsin, arastirmalarin da devam ettigine dikkat çekti.

Dermaterapi yönteminin kullanildigi endikasyonlar sadece antiaging ve ince kirisikliklarin giderilmesiyle sinirli degil. Akne izlerinin belirginliginin azaltilmasinda, porlu (gözenekli) deri yapisinin iyilestirilmesi ve deri çatlaklarinin hafifletilmesi amaciyla da uygulaniyor.

Dr. Sadiye Kus, “DermaTerapi yöntemi ile “deri daha saglikli ve genç bir görünüme kavusuyor ayni zamanda kisa sürede birçok deri problemi hastalari mutlu edecek düzeyde azaliyor” dedi.

DermaTerapi Nedir?

Dr. Sadiye Kus, deri gençlestirme amaçli ince çizgi ve kirisikliklarin, genislemis gözeneklerin, deride gevseme ve sarkmalarin tedavisinde, akne izlerinin, suçiçegi ve diger yara izlerinin, deri lekelerinin, gebelik çatlaklari ve diger deri çatlaklarinin giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece basarili sonuçlar elde edildigini hatirlatarak, uygulamayla ilgili su bilgileri verdi:

“Bu islemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik sekilde dizilmis, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasinda degisen 192 adet özel üretilmis çelik mikro ignelerden olusan tibbi bir alet kullaniliyor. Deriye uygulandiginda derinin koruyucu üst tabakasina hiçbir zarar vermeden mikro igneler yardimiyla derinin alt katmanlarina uzanan mikro kanallar açiliyor. Deri altina açilan bu binlerce minik kapi herhangi bir iz birakmaksizin 15 dakika içinde kendiliginden kapanir. Bu mikro kapilardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinligi daha da artirir.”

Deri dostu uygulama

Deriyi zedelemeden nazikçe tedavi etmesinden dolayi yöntemi “Deri dostu” olarak tanimlayan Dr. Sadiye Kus, “Birçok antiaging (deri gençlestirme) yöntemi derinin koruyucu üst tabakasini bir dereceye kadar feda ederek yara iyilesme sürecini tetikler ve böylece kollajen ve elastin sentezini artirmayi hedefler. DermaTerapi Yönteminin basarisi ise deride gerçek bir yara olusturmadan, sadece yara varmis algisi olusturmaktir. Böylece deri içinde var olan büyüme faktörlerini sahneye çikarip, dogal bir yanit olusturarak kolajen ve elastin sentezini artirmaktir. Bu sayede deriyi inceltmeyip aksine kalinligini, saglamligini, dolgunlugunu ve elastikiyetini arttirir.”

Uygulamanin hastaya rahatsizlik vermedigini ve hassas deriler dahil tüm deri tipleri için uygun oldugunu söyleyen Dr. Sadiye Kus, ayrica derinin epidermis tabakasinin korunmasindan dolayi iyilesme süresinin de diger deri gençlestirme yöntemlerine göre çok daha kisa oldugunu söyledi. Islem sonrasinda hastanin günlük ve sosyal yasaminin etkilenmediginin altini çizen Dr. Kus, günese duyarliligi artirmadigi için islem sonrasinda leke gelisme riskinin olmadigini ve bu nedenle de yil boyunca uygulanabilecegini aktardi. Dr. Sadiye Kus, alternatif tedavilerle en çok zorlanilan uygulama alanlari olan göz etrafi, agiz çevresi, boyun, el üzerlerinde de DermaTerapi’nin çok iyi sonuç verdigine isaret etti. Dr. Kus, dünya genelinde 150 binden fazla uygulamanin gerçeklestirildigini ve bunlarin hiç birinde yan etki bildirilmedigine özellikle dikkat çekti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası