Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Özel Hastane Sahipleri Ayaklandi!

Özel Hastaneler Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Dr. Azmi Ofluoglu, kardiyoloji tedavilerinde bir kez kullanilan "kateter" adli malzemenin özel hastaneler tarafindan defalarca kullanildigina dair iddialari yalanladi.

Özel Hastaneler Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Dr. Azmi Ofluoglu, konuyla ilgili bir açiklama yapti. "Kateter" adli tek kullanimlik malzemenin özel hastaneler tarafindan defalarca kullanildigina dair çikan haberin büyük bir özveri ve fedakarlikla çalisan özel hastaneleri töhmet altinda biraktigini belirten Dr Ofluoglu, kardiyolojik tedavi yaptirmak için sirada bekleyen ve özel hastanelere sevk edilen binlerce vatandasi endiseye sevk ettigini belirtti.

Türk özel saglik sektöründe degil, hastanelerde çare arayan vatandaslarin büyük infialine neden oldugunu ifade eden Dr. Ofluoglu, söyle konustu:

"Devletimizin saglik hizmeti vermekte zorlandigi, özellikle kardiyoloji gibi büyük önem tasiyan bir alanda saglik hizmeti veren özel hastaneler üzerinde uyandirilmak istenen bir süphe, dogrudan insan hayatini tehdit etmistir. Bu haberin tesiri ile tedavisini geciktirecek ve olasi bir ölümle sonuçlanacak insanimizin hayatinin bedeli kimden sorulacak? Bunun hesabini kim verecektir. Kim o zaman bu iddiaya ya da habere ben imza attim diyebilecektir?"

Olayin ardinda bir rant kavgasinin oldugunu öne süren Dr. Ofluoglu, "Fiyat politikalari bu gibi haberlerin çikmasina neden oluyor. Böyle bir uygulamayi hiçbir tip hekimi yapmaz" dedi.

Haberi yayinlayan basin kurulusunu, haberde kast ettigi hastanelerin isimlerini açiklamak üzere göreve çagiran Dr. Ofluoglu, "Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi ve Saglik Bakanligi konuyla ilgili sorusturma baslatti. Türk adaletinin saygin savcilarini, inanilmaz iddialari arastirmaya davet ettik" diye konustu.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası