Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CILDINIZE IYI BAKIN GENÇLIGINIZI KORUYUN!

Kis aylari cilt bakimi yaptirmak için ideal bir dönem. Özellikle problemli bir cilt söz konusu ise gerekli tedavi ve bakimin uygulanmasi için günesin etkisinin az oldugu kis mevsimi tercih ediliyor. Bu tür uygulamalarin sonrasinda cildi çok iyi korumak gerektiginden etkili sonuçlar alabilmek adina uzmanlar sonbahardan ilkbahara uzanan zaman dilimini kullanmayi tavsiye ediyorlar. Cildi tazeleyip yenilemek, gençlesmek, güzel görünmek ve tabi ki bizi rahatsiz eden akne, leke, iz, kirisiklik gibi sorunlardan kurtulmanin çesitli yöntemleri bulunuyor. Cilt hücrelerinin gençlesmesini saglayan “Kimyasal Peeling” ve cilt problemlerinin giderilmesinde etkili bir yöntem olan “Jet Peel” uygulamalarinin tam zamani. Ince çizgiler ve kirisikliklarda pratik ve hizli sonuç alinan “Micro Needle Roller” teknigi de cilt yenilemede basvurulan basarili bir yöntem. Uygulandigi andan itibaren canlilik ve parlaklik yaratan “Medikal Cilt Bakimi” belirli periyodlarla uygulandiginda pürüzsüz bir cilde sahip olmayi sagliyor.

Ince çizgilerden kurtulmanin en kolay yolu

Kirisikliklar ve izler, pek çok iç ve dis faktörün etkisiyle derinin normal kollajen yapisinin bozulmasiyla ortaya çikiyor. Yas, yorgunluk, stres, hastaliklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün dogal hareketleri bile zaman içinde kollajen dokusunun etkilenmesine neden oluyor. En çok da dudak kenari, yanak, çene, burun, kas aralari, alin, burundan agiz kenarina dogru inen bölgede ve göz çevresinde ince çizgiler, kirisikliklar olusuyor. Zamanla rahatsiz edici boyutlara gelebilen ince çizgilere, kirisikliklara ve izlere, cerrahi operasyon olmadan da çesitli yöntemlerle müdahale etmek mümkün… Özellikle kisitli zamani olanlar için ideal uygulamalardan biri; pratik, hizli ve etkili sonuç alinabilen “Micro Needle Roller” teknigi…

“Micro Needle Roller” tekniginin uygulandigi Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Atilla Alp, “Micro Needle Roller”in çizgileri hafifleterek, cildin daha genç görünüme kavusmasini sagladigini belirtiyor. Dr. Alp, teknigin genç yas grubuna da rahatlikla uygulanabildigini ve akne izlerinin tedavisinde de kullanilabildigini belirtiyor. Cerrahi müdahale olmadan gençlestiren “Micro Needle Roller”, ince çizgilerin, kirisikliklarin, akne ve diger sakarlarin azalmasini, derinin gerilmesini, selülit, dogum izleri ve derin çatlaklarin azalmasini, cilt lekelerinin giderilmesini, zamanla matlasan cildi canlandirarak saglikli görünmesini sagliyor.

Dr. Atilla Alp; son derece etkili sonuçlar alinan teknigin uygulamasini söyle açikliyor: “Üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi igneler olan “Micro Needle Roller”, sorunlu bölgeye uygulandiginda ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini baslatir. Ignelerin açtigi, kanamaya neden olmayan bu minik kanallari beden yara olarak algilar ve kendi kendine tedavi süreci baslar. Vücut bu bölgeye kollajen, büyüme faktörleri ve diger yapitasi maddelerini yollar. Böylece milyarlar harcamaya gerek kalmadan cilde kendini onarma firsati verir.”

“Micro Needle Roller”, açtigi mikro kanallar vasitasi ile uygulanan cilt bakim ürünlerinin 200 kat daha fazla emilmesini sagliyor. Mediest’te, Plastik Cerrah Dr. Mehran Sohrabifar tarafindan gelistirilen kollajen ampüllerini Micro Needle Roller ile birlikte kullanilarak çok daha etkili sonuç aliniyor. Lokal anestezik krem uygulamasi ile yapilan ve 20-25 dakikada tamamlanan seanslar, ilk uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar veriyor. Islem sonrasi orta güçte günes koruyucu kullanmak yeterli oluyor, ertesi gün hafif bir makyajla ise de gidilebiliyor.

Pürüzsüz parlak bir cilt için…

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da uygulanan “Medikal Cilt Bakimi”nda cilt tipine ve ihtiyacina göre özel uygulamalar yapiliyor. Yaklasik 1,5 saat süren bakimda, cildin çesitli problemleri için çözümler gelistiren dermatolojik “Rejuvi” ürünleri kullaniliyor. Cildin ihtiyacina göre yapilacak islemlerin ve kullanilacak ürünlerin belirlendigi bakimda; cilt tipine uygun jel ile temizleme islemi yapiliyor. Temizleme isleminin ardindan buharla birlikte, komedonlarin içini bosaltmada zorlanmayi engelleyecek bir maske uygulaniyor. Bu maske sayesinde peeling yapmaya da gerek kalmiyor. Ancak ciltte siyah nokta problemi çok ise peeling yapilabiliyor. Sikilastirici tonik uygulamasi yapildiktan sonra tekrar maske ve ardindan yine cildin durumuna göre ampul ve A, B, C vitamini serumunu uygulaniyor. Cilt gençlestirici, kolajen güçlendirici ampuller ya da kuru ciltlere nem maskesi, hassas ciltlere yatistirici maske yapiliyor. Göz çevresi kremi ile besleyici ve nemlendirici kremler sürülerek islem tamamlaniyor. Gözenekleri açik, siyah noktali bir cilt ilk seansta pürüzsüz bir hale geliyor. Ilk andan itibaren toparlanan, yenilenen ciltte canlilik ve parlaklik etkisi yaratan medikal bakimin, asil etkisi 48 saat sonra görülüyor. Kür bakimlari; akne, leke, gözenek sikilastirici, anti aging, ve genç ciltlere yönelik seker kürü olarak yapiliyor.

Cilt problemlerinde kolay ve yeni bir yöntem…

Pürüzsüz ve saglikli bir cilde sahip olmak için uygulanabilecek en kolay ve en yeni cilt bakim yöntemlerinden biri de Jet Peel. Cilt kurulugunun giderilmesinde, aktif akne ve sivilce sorunlarinda, akne sonrasinda kalan izlerde, cerrahi uygulamalar sonrasinda olusan yara izlerinin hafifletilmesinde, kirisikliklarin azaltilmasinda, sedef hastaliklarinda, günes lekelerinin yok edilmesinde, saç ekimi sonrasi medikal cilt temizliginde ve anti aging amaçli olarak cilt gençlestirmede kullaniliyor.

Jet Peel, hizli ve agirsiz bir sekilde uygulanan dogal bir yöntem. Klasik cilt bakimlarinin aksine Jet Peel tekniginde cilde temas etmeden özel basliklari sayesinde gerekli dogal elementleri (su, oksijen, mineraller, solüsyonlar, vitaminler) dermis tabakasina kadar ulastirir. Ilk uygulamadan itibaren ciltte gözlemlenebilen bir yumusaklik, nemlilik ve parlaklik saglar. Özel tasarlanan baslik sayesinde basinçli hava ve serum fizyolojigi birlestirip cilt yüzeyinde injet teknolojisi ile mekanik peeling yaparak cilt bakimini ve yenilenmesini saglayan ilaç, vitamin ve destekleyici maddelerin cilt yüzeyinden alt katmanlarina geçisini hizlandiran bu yöntem son yillarin en dogal ve etkili teknolojisi. Gözenekleri açarak yillarca birikmis parçalari ve ölü derinin nazikçe uzaklastirilabilmesine imkan veriyor.

Jet Peel, basta yüz, boyun ve dekolte olmak üzere eller, ayaklar, sirt, gögüs, dirsek gibi ihtiyaç gösteren tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Jet Peel kürleri, ihtiyaca göre 4-6-8 seanstan olusabiliyor. Uygulama sonrasi cilt pembe ya da hafif kirmizi bir renk alabiliyor. Uygulamadan 15-30 dakika sora cilt asil rengine dönüyor. Uygulama sonrasi kisi, uygun faktörlü günes koruyucusu kullanarak hiçbir rahatsizlik hissetmeden günlük hayatina dönebiliyor.

Yaslanmayi durdurmanin etkili yolu…

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da; cildi yaslanma sürecine girmeden desteklemek, yaslanma sürecini geciktirmek amaciyla anti aging tedavisi uygulaniyor. Cilt yenilemede en etkili yöntemlerden biri olan “Kimyasal Peeling”te; derinin hasar görmüs üst tabakasi soyularak cilt hücrelerinin gençlesmesi saglaniyor. Hassas ve Derin Peeling uygulamasi yapilabiliyor. Hassas peeling uygulamasi; gözle görülür bir cilt soyulmasi esliginde ciltte mükemmel gelismeler saglayan essiz bir metot. Bu uygulama; cilt esnekliginde, cilt tonunda ve gerginliginde saglanan gelismelerin yani sira kirisikliklarin azaltilmasinda da etkili. Derin peeling ise hassas peelinge göre daha fazla cilt katmanlarini soyabilme özelligine sahiptir. Bu sebeple özellikle akne izleri, dogum çatlaklari, derin kirisikliklar ve cilt çukurlari gibi zor problemlerde oldukça etkilidir.

Kendi haline birakildiginda 15-28 günde kendini degistiren derinin üst tabakasinda bu islem peeling sayesinde kisalirken, derinin alt tabakalarindaki kollojen ve elastinin uyarilmasi sonucu deri gerginlesir canlanir ve daha genç görünür. Kimyasal peeling: Yaslilik, dogum kontrol hapina bagli, günes, gebelik gibi nedenlerle olusan lekeler; ince ve orta derinlikteki kirisikliklar; aktif akne tedavisi; genis gözeneklerin düzeltilmesi; genel cilt canlanmasi, cildin daha iyi hissedilmesi için uygulanabiliyor.

Uzmanlar; cildin durumuna ve tedavi amacina göre; bir hafta ya da 15 gün aralarla yaklasik 3-6 ay araliginda uygulanan tedavinin uzun soluklu düsünülmesi gerektigini söylüyor. Uygulama yapilan kisi ev ürünlerini düzgün kullanmali, günesten kaçinmali. Hastada herpes simpleks yani uçuk varsa, uygulama yapilacak bölgeye kisa süre önce lazer uygulanmis ise, açik yara varsa, hastanin cildi asiri iz birakmaya uygunsa, hasta A vitamini kullaniyorsa ve günesin çok parlak oldugu dönemlerde kimyasal peeling uygulamasi yapilmiyor. Tedavi aralarinda hastanin yüksek faktörlü günes koruyucu krem kullanmasi, cildini temiz ve nemli tutmasi gerekiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası