Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yillara Meydan Okuyun

Cilt Gençlestirme, Cilt Çatlaklari, Akne ve Yara Izlerinin Giderilmesinde Yeni dönem

Lotis Pharma’nin Türkiye’ye getirdigi ve dünyada üretilen ilk orijinal roller markasi olan Alman ‘‘Dermaroller’’ ile büyüme faktörleri ve kök hücre ekstreleri içeren “Dermaheal” ürünlerinin sinerjik bilesiminden olusan ‘‘DermaTheraphy-DermaTerapi’’ konsepti, düzenlenen basin toplantisiyla tanitildi.

Anadolu Saglik Merkezi Dermatoloji Uzmani Dr. Sadiye Kus’un uygulama hakkinda bilgi verdigi ve bilinçsiz uygulamalarin sakincalarinin paylasildigi toplantida basin mensuplari DermaTerapi uygulamasini izleme firsati da buldu.

Dr. Sadiye Kus; “Anadolu Saglik Merkezi’nde DermaTerapi yöntemi ile “cilt daha saglikli ve genç bir görünüme kavusuyor ayni zamanda kisa sürede birçok cilt problemi hastalari mutlu edecek düzeyde azaliyor” dedi. DermaTerapi ayni zamanda; ciltteki ince çizgi ve kirisikliklarin hafifletilmesi ve giderilmesi, akne izlerinin belirginliginin azaltilmasi, gebelik çatlaklari ve gözenekli cilt yapisinin iyilestirilmesi gibi durumlarda kullaniliyor.

Lotis Pharma Yönetici Ortagi Göknur Eser Türkmen; “Kozmetik dermatolojide son yillarin en yaratici uygulamalarindan biri olan “DermaTerapi” metodunun hem hastalari hem de hekimleri ayni anda mutlu edip yüksek basari sagladigini söyledi. “DermaTerapi” adinin Lotis Pharma’ya ait patentli bir isim oldugunu ve “DermaTerapi” adi altinda uygulanan taklit roller ve içerigi dogru seçilmemis kozmetik ürünlerle yapilan tedavilerin hastalarin üzerinde büyük riskler olusturdugunu hatirlatan Türkmen, bundan sonraki süreçte, DermaTerapi’nin etkilerini dogru kisiler ve dogru bilgilerle hastalara ulastirabilmenin en büyük amaçlari oldugunu söyledi.

DermaTerapi Nedir?

Dr. Sadiye Kus, cilt gençlestirme amaçli ince çizgi ve kirisikliklarin, genislemis gözeneklerin, ciltte gevseme ve sarkmalarin tedavisinde, akne izlerinin, suçiçegi ve diger yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlaklari ve diger cilt çatlaklarinin giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece basarili sonuçlar elde edildigini hatirlatarak, uygulamayla ilgili su bilgileri verdi:

“Bu islemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik sekilde dizilmis, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasinda degisen 192 adet özel üretilmis çelik mikro ignelerden olusan tibbi bir alet kullaniliyor. Cilde uygulandiginda derinin koruyucu üst tabakasina hiçbir zarar vermeden mikro igneler yardimiyla cildin alt katmanlarina uzanan mikro kanallar açiliyor. Deri altina açilan bu binlerce minik kapi herhangi bir iz birakmaksizin 15 dakika içinde kendiliginden kapanir. Bu mikro kapilardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinligi daha da artirir.”

Cilt dostu uygulama

Deriyi zedelemeden nazikçe tedavi etmesinden dolayi yöntemi “Cilt dostu” olarak tanimlayan Dr. Sadiye Kus, “Birçok antiaging (cilt gençlestirme) yöntemi cildin koruyucu üst tabakasini bir dereceye kadar feda ederek yara iyilesme sürecini tetikler ve böylece kollajen ve elastin sentezini artirmayi hedefler. DermaTerapi Yönteminin basarisi ise deride gerçek bir yara olusturmadan, sadece yara varmis algisi olusturmaktir. Böylece deri içinde var olan büyüme faktörlerini sahneye çikarip, dogal bir yanit olusturarak kolajen ve elastin sentezini artirmaktir. Bu sayede cildi inceltmeyip aksine kalinligini, saglamligini, dolgunlugunu ve elastikiyetini arttirir.”

Uygulamanin hastaya rahatsizlik vermedigini ve hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun oldugunu söyleyen Dr. Sadiye Kus, ayrica cildin epidermis tabakasinin korunmasindan dolayi iyilesme süresinin de diger cilt gençlestirme yöntemlerine göre çok daha kisa oldugunu söyledi. Islem sonrasinda hastanin günlük ve sosyal yasaminin etkilenmediginin altini çizen Dr. Kus, günese duyarliligi artirmadigi için islem sonrasinda leke gelisme riskinin olmadigini ve bu nedenle de yil boyunca uygulanabilecegini aktardi. Dr. Sadiye Kus, alternatif tedavilerle en çok zorlanilan uygulama alanlari olan göz etrafi, agiz çevresi, boyun, el üzerlerinde de DermaTerapi’nin çok iyi sonuç verdigine isaret etti. Dr. Kus, dünya genelinde 150 binden fazla uygulamanin gerçeklestirildigini ve bunlarin hiç birinde yan etki bildirilmedigine özellikle dikkat çekti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası