Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Siemens, tüm dünyada gelecegin yaraticilarini ariyor

Siemens Saglik’in Almanya’daki “Innovation Think Tank” (Inovasyon Beyin Takimi), yüksek lisans ve doktora da dahil olmak üzere her yastan ögrenciyi gelecegin yaraticilari arasinda yer almaya davet ediyor.

Siemens AG içinde disiplinler arasi yenilikleri tesvik etmek üzere kurulan bir platform niteligindeki Inovasyon Beyin Takimi, tüm dünyada saglik alaninda yeni yaraticilari aramaya basliyor. Bugüne kadar 115’in üzerinde icadiyla sira disi bir rekora sahip olan Inovasyon Beyin Takimi Platformu, yüksek lisans ve doktora da dahil olmak üzere her yastan ögrenciyi gelecegin mucitleri arasinda yer almaya davet ediyor.

Basvurularin 13 Subat 2011 tarihine kadar kabul edildigi yarismanin amaci; kronik hastalardaki (diyabet, kronik kalp hastaligi, felç vb) artisin saglik bakim sistemleri üzerinde yarattigi olaganüstü yükü azaltmak ve insanliga yardimci olacak fikirleri hayata geçirmek.

Gelecegin saglik teknolojilerinin gelistirilmesini desteklemek amaciyla ilk defa düzenlenen yarisma kapsaminda; yaslanan nüfus için çözüm önerileri, yeni teshis ve tedavi görüntüleme cihazlari ve yöntemleri, görüntüleme cihazlari bilesenleri, görüntüleme cihazlarini destekleyen altyapilar ve gelismekte olan ülkeler için kirsal ortam bakim ürünleri ana basliklari altinda yeni fikirler degerlendirilecek.

Yarisma ayrica kronik hastalik yönetimi, ev bakim cihazlarina (örnegin kan sekeri takibi, kan basinci takibi vb.) yönelik yeni is fikirleri ve saglik bakim is modelleri olmak üzere saglikla ilgili her konuda yeni is fikir ve çözüm önerilerine açik olacak.

Ilk 10 aday Almanya’daki kampa katilacak

Yarismanin 1‘inci, 2‘nci ve 3’üncüleri sirasiyla 5000 euro, 3000 euro ve 2000 euro ödül kazanacak. Ilk 10 adaya, 3 ay boyunca Siemens mucitleriyle birlikte gerçek yasam problemleri üzerinde çalisma imkâni verilecek. Siemens A.G, 10 adayin, ulasim ve konaklama masraflarinin yani sira mucitlerin 3 aylik dönemde temel ihtiyaçlarini giderebilmeleri için özel bir ödeme de yapacak.

Adaylar, bu 3 ayda, ödül kazanan fikirlerini gerçeklestirme veya Siemens’in önerdigi inovasyon projelerinden herhangi birinde çalisma sansina sahip olacak. Mucitleri 3 aylik kampta üzerinde çalistiklari projeler ise Siemens çalisanlarindan olusan bir komite tarafindan; ticari/ekonomik deger (yüzde 25), sosyal deger/etki (yüzde 25), yenilikçi deger (yüzde 25) ve teknik gerçeklestirme degerine (yüzde 25) dayali olarak degerlendirecek.

Adaylarin yarismaya katilabilmesi için; fikirlerinin kendi fikri mülkiyetleri oldugunu ve fikrin baska yarismalara sunulmadigini dogrulamalari, akademi veya arastirma enstitülerinden bir ‘itirazsizlik belgesi’ almalari ve fikirlerini üçüncü taraflara ifsa etmemeleri isteniyor.

Yasima katilim kosullari:

1. Bir aday en fazla 3 fikir sunabilecek. Yalnizca son sunus tarihi ve öncesinde teslim alinan fikirler degerlendirilecek.

2. Fikirler gruplar halinde sunulabilecek. Takimlardaki maksimum katilimci sayisi ise 3 kisi olabilecek. Yarismaya takim halinde girilmesi durumunda, ödül adaylar arasinda paylastirilacak.

3. Basvuru için proje özeti; her bölüm en fazla 500 kelime olmak üzere: Problem tanimi, Mevcut durum, Çözüm önerisi, Avantajlar/kullanim (gerekliyse niceliksel bir degerlendirmeyle birlikte) içerecek sekilde hazirlanacak.

4. Projenin tamaminin elektronik bir form içinde gönderilmesi ve prototipin/fikrin ayrintilarini, uygulama adimlarini, takim profilini ve ilgili kurumlardan bir itirazsizlik sertifikasini içermesi gerekiyor.

5. Proje raporunun tamaminin (formda) 10 sayfayi geçmemesi gerekiyor.

6. Uluslararasi bir yarisma oldugu için raporun Ingilizce olarak yazilmasi isteniyor.

Sonuçlarin Mart 2011’de açiklanacagi olan yarismaya katilim sartlarina ve detayli bilgiye, http://www.siemens.com/innovationthinktank adresinden ulasilabilir.

Tarihler

• Yarisma baslangici: Aralik 2010
• Özet gönderim son tarihi: 13 Subat 2011
• Bütün proje son gönderim tarihi: 28 Subat 2011
• Sonuçlarin açiklanmasi: Mart 2011
• Ödül töreni: 9 Mayis 2011
• Icat kampi: En iyi 10 fikir sahibi: Mayis-Temmuz 2011, Almanya (yer belirtilecek)
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası