Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yeni Yila Özel Diyet Reçetesi

2011’in yaklastigi su günlerde herkes yeni yilin heyecanini yasiyor. Siz de simdiden yilbasinda giyeceginiz kiyafet için vitrinlere göz ucuyla da olsa bakmaya basladiysaniz, Anadolu Saglik Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmani Çagatay Demir’in yilbasina hem saglikli girmeniz, hem de istediginiz kiyafetle gecenin en güzel kadini olmaniz için verdigi beslenme önerilerine kulak verin!

“Kilo alma veya verme, aldiginiz kalori ve harcadiginiz kalorinin dengesine baglidir. Kilo vermek için çogu zaman sadece aldiginiz kaloriyi azaltmaniz yeterli olmaz. Aldiginiz kaloriyi azaltmanin yaninda harcadiginiz kaloriyi de artirmalisiniz. Harcadiginiz kaloriyi artirmanin en etkili yolu metabolizmanizi harekete geçirmektir” diyen Anadolu Saglik Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmani Çagatay Demir, metabolizmanizi hizlandiracak ve aldiginiz kaloriyi gözden geçirmenizi saglayacak önerilerini söyle siraliyor:

Ögünlerinizi altiya bölmeye özen gösterin. En erken iki, en geç dört saatte bir yemek yemelisiniz. Bu saat araligini takip ederek günde üç ana ve üç ara ögün yapmalisiniz.

Hareketlenmeye baslayin. Haftada sadece üç gün 50dk tempolu yürüyerek metabolizmaniz hizlanacagi gibi daha fit bir görünüme kavusabilirsiniz.

Vücudunuzun fabrikasi niteligindeki kaslarinizi gelistirin. Haftada üç gün sadece 20dk agirlik çalisarak kas dokunuzu artirabilirsiniz.

Günde en az yedi, en fazla sekiz saat uyuyun. Erken yatip, erken kalkmaya çalisin.

Bu önerileri yaparak metabolizmanizi hizlandirabilir ve günlük harcadiginiz enerjiyi artirabilirsiniz. Ancak maalesef bu da tek basina yetmez. Bunun yaninda aldiginiz kaloriyi de gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu nedenle asagidaki önerilere göz atmak, sizin için yararli olacaktir.

Kendinizi aç birakmayin. Açlik artikça kontrol etmesi güçlesir. Bu nedenle açliginizin kontrolden çikmasini önlemek için elinizin altinda kuru kayisi bulundurun. Karniniz aciktikça günde bes taneyi geçmemek kaydiyla kayisi yiyebilirsiniz.

Öglen ve aksam yemegi arasindaki süreyi azaltmak için ögle yemeginizi saat 13.00’den önce yememeye çalisin. Ögle yemeginizde bir kâse çorba, salata ve yogurt tüketmek faydali olacaktir. Bu sizin için en hafif ve doyurucu menü seçenegidir.

Aksam yemeklerinde kontrolden çikip fazla yememek için saat 16.00 civarinda küçük yagsiz bir tost veya süt ile 1-2 adet diyet bisküvi tüketebilirsiniz.

Aksam yemeklerinde salata ile birlikte yagsiz protein kaynaklarina yer vermeye çalisin. Bunun için en iyi seçenek dolabinizda haslanmis tavuk ve hazir ton baligi bulundurmaktir.

Aksam caniniz bir seyler atistirmak isterse, kestane ve patlamis misirla birlikte bitki çaylari için. Kestane ve misir konusunda asiriya kaçmayin. Bir su bardagi patlamis misir veya bir su badagi kestane yeterli bir ölçüdür.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası