Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SU IÇMEK YASLANMAYI YAVASLATIYOR…

Yapilan arastirmalar kadinlarin erkeklere göre daha az su tükettiklerini gösteriyor. Oysa bayanlarin cildindeki kirisiklarin olusumunda ve artmasinda en önemli etkenlerden biri yeterli su tüketiminin olmamasidir. Yeterli oranlarda su içen kisilerde yaslanma daha yavastir. Konu ile ilgili yaptigi arastirmalarla gündem yaratan Prof. Dr. Ibrahim Adnan Saraçoglu dogal mineral içeren sular hakkinda önemli açiklamalarda bulundu.

“Cildin taze ve canli görünmesinde, vücudun ihtiyaci olan yeterli suyun alinmasi çok önemlidir. Günde en az birbuçuk litre su içmeyi aliskanlik haline getirmek yaslanmayi geçiktirmek için en önemli etkenlerdendir. Sadece susayinca su içilir diye bir kural yoktur. Ister susayin ister susamayin gün boyu en az bir buçuk litre dogal mineralli su tüketilmelidir. Özellikle yatmadan önce içilen bir bardak dogal mineralli su vücuda sagladigi yararlar bakimindan oldukça önemlidir.”

Susuzlugunuzu sadece su ile giderin!

Susuzlugun sadece su içerek giderilebilecegini açiklayan Prof. Dr. Ibrahim Adnan Saraçoglu suyun yerini hiçbirseyin dolduramayacagini açiklayarak su açiklamalarda bulundu; “Bazi insanlar, susuzluklarini daha sagliklidir diye düsünerek bitkisel çay veya taze sikilmis meyve sulariyla geçirmeye çalisirlar. Bu yanlis bir uygulamadir. Vücudunuzu meyve sulariyla yikayabilir misiniz? Öyleyse susadiginizda da susuzlugunuzu sadece ve sadece dogal mineral içeren suyla gidermeniz daha dogru bir karar olacaktir. Susuzlugunuzu suyun disinda herhangi bir içecekle karsilamaya kalkarsaniz vücudunuzun su ihtiyaci kesinlikle giderilmez. Ayrica yemeklerde su haricinde içilen tüm sivilar açlik duygusunu daha fazla tetikleyerek yemek yerken doyma duygusunu geciktirici etki gösterir. Halbuki yemeye baslamadan önce içilen bir bardak dogal mineralli su sindirimin ön basamaklarini hizla harekete geçirir ve suyla yemege baslamak yemek sonrasi tatli yeme ihtiyacinin giderilmesini saglar”

Su hayattir, su sagliktir!

Saglikli yasamin, sagligimizi korumanin ve hastaliklara karsi dirençli olabilmenin temelinde özellikle dogal mineralli su içmenin yattigini ifade eden Prof. Dr. Ibrahim Adnan Saraçoglu sunlari söyledi; “Vücudumuzun ihtiyaci olan oksijeni bir tek havadan degil sudan da aliyoruz. Hücrelerimiz tipki bir elektroliz reaksiyonunda oldugu gibi suyun moleküler yapisinda bulunan oksijenide kullanmaktadir. Bu baglamda suyun vazgeçilmezligi daha da artmaktadir. Ayrica suyun içerisinde bulunan dogal mineraller ile vücudumuzun günlük mineral ihtiyacinin bir kismini karsilamis oluruz. Dogal minerallerin içerisinde bulunan kalsiyum kemik gelisimi için en önemli faktörlerdendir. Tirnak sagliginda da bunu farkedebiliriz tirnaklarin kirilmasi büyük oranda aldigimiz su miktarina baglidir. Ayni sekilde yeterli su alinmadigi takdirde saçlar cansiz ve mat görünür. Az su içmenin bedene verdigi diger bir etkide selülit olusumudur. Gereken miktardan ne kadar az su içilirse, selülit olusumu o kadar hizli olur.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası