Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bir günde reflü sikayetlerinden kurtulabilirsiniz!

Mümkün olan en az ve küçük kesilerle cerrahi girisimlerin gerçeklestirilebildigi Robotik Cerrahi yönteminin en çok uygulandigi alanlar reflü, safra kesesi ve kalin bagirsak ameliyatlari. Yöntemin en önemli avantajlarindan biri reflü gibi yillarca çare aranan hastaliklara bir gün içinde, hastaya en iyi konforu saglayarak çözüm getirmesi. KadiköySifa Saglik Grubu Genel Cerrahi Uzmani Op. Dr. Levent Eminoglu'nun Robotik Cerrahi sayesinde sagligina kavusturdugu hastalardan biri de 34 yasindaki Meslek Lisesi Ögretmeni Yücel Parla.

Yücel Ögretmen, 34 yasinda. 2 yildir çok yaygin olarak görülen reflü hastaligina o da yakalandi. Önceleri konan teshisi önemsedi ama takiplerini düzenli yaptirmadi. Ta ki agzindan aci su gelip, Yücel Bey'i hayattan sogutana kadar. Yücel Bey yeniden hastane yollarina düstü. Artik ilaç ve uzun süreli tedavi istemiyordu. Biran evvel sagligina kavusmak istiyordu. Çünkü agizindan gelen aci su gündelik yasamini etkiler oldu. Tetkikleri yapildi ve hizli bir sekilde operasyon gerekliligi ortaya çikti. Yücel Ögretmen isinin basina en kisa sürede dönmek, meslek lisesindeki derslerini aksatmamak için en hizli iyilesebilecegi yöntemi sordu, sorusturdu.

Yücel Ögretmen Robotik Cerrahi yöntemini nasil kesfetti

KadiköySifa Saglik Grubu Genel Cerrahi Uzmani Op. Dr. Levent Eminoglu hastasinin hikayesini söyle özetliyor: “Yücel Ögretmen daha önce de hastamizdi. Ancak yasam kalitesi biraz iyilesince takiplerini aksatti. Oysa reflü hastasi bir kisinin rutin kontrolleri ve tetkikleri yapilmaliydi. Bayram tatilinde sikayetleri oldukçe fazla artinca bu sefer kosarak geldi. Kurtarin diye...”

KadiköySifa Saglik Grubu Genel Cerrahi Uzmani Op. Dr. Levent Eminoglu sözlerini söyle sürdürdü: “Daha önce bu hastaligi bilen biri olarak tedavi seçenekleriminizin neler olabilecegini de biliyordu. Ancak bu kez kendisine Robotik Cerrahi hakkinda bilgi verdim. Robotik Reflü Cerrahisi olanagi hakkinda bilgi edinen hastamiza, hizla müdahele edip, minimum kesi ve kan kaybi ile son derece konforlu bir sekilde gerçeklestirilen bir girisimle sagligina kavusmasini sagladik.”

Bugüne kadar 1500'ün üzerinde laparoskopik reflü ameliyati ile reflü cerrahisinde ülkemizin ve Avrupa'nin bu konuda en deneyimli ekiplerinden olan Op.Dr.Levent Eminoglu ve ekibi, Robotik Cerrahi ile yapilan reflü ameliyati sayesinde Yücel Ögretmenin hem ameliyat sonrasi agriyi ve hareket kisitliligini çok azaltti, hem de yara izinin göbek deligi içinde kalmasi ile bir süre sonra ameliyat izinin tamamen yok olmasini saglandigini, sözlerine ekledi.

Yücel ögretmen Robotik Cerrahi deneyimini anlatiyor

Yücel Ögretmen Robotik Cerrahi girisimini degerlendirirken: “Yaklasik 2 yildir reflü hastasiyim. Ilk teshis konuldugunda konuyu fazla ciddiye almamistim. Ancak rutin takiplerimi aksattigimdan sikayetlerim git gide artmaya basladi. Hastaligimi ihmal ettigimden ilaç ve diger tedavi yöntemlerinin ise yaramadigi bir noktaya gelmistim. Bu sirada doktorum Op. Dr. Levent Eminoglu bana Robotik Reflü Cerrahisi hakkinda bilgi verdi. Minik kesilerle yapilacak olan bu cerrahi girisim sayesinde kisa bir sürede iyilesebilecegimi ve derslerimin basina dönebilecegimi ögrendigimde ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat sonrasinda herhangi bir yan etki yasamadim ve sadece bir gün hastanede kalarak tekrar rutin hayatima geri dönebildim. Robotik Cerrahi girisiminden son derece memnunum ve reflü hastalarina tavsiye ediyorum.” dedi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası