Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MEME BÜYÜTMEDE SİLİKON 50 YILDIR TAHTINDAN İNMİYOR

Yeni silikonlar daha doğal görünüyor

Meme büyütmede son dönemde yağ enjeksiyonları, hyalüronik asit kökenli dolgu maddesi enjeksiyonları, vakum teknolojileri ve kök hücreler gündeme gelse de aslında silikon protezler hala en geçerli yöntem olarak varlığını sürdürüyor. Acıbadem Fulya Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ferit Demirkan, yaklaşık 50 yıldır kullanılan bu protezlerin son yıllarda adeta evrim geçirdiğini ve yeni silikon protezlerin göğüs duvarındaki üst bölümlerinin inceltilmesi sayesinde meme estetiğinde daha doğal sonuçlar elde edilmesinin mümkün olduğunu söylüyor.

YENİ SİLİKONLAR ESTETİKLİ GÖRÜNTÜYÜ SAKLIYOR

Kadınların silikon protezler konusunda en önemli şikayeti özellikle de ince yapılı kadınlarda silikonun üst kısmının sert bir geçiş yaratması nedeniyle, memeye yukarıdan bakıldığında silikon takıldığının gözle görülebilir olmasıydı. Prof. Dr. Ferit Demirkan, bu sorunu çözmek için yeni bir teknoloji geliştirildiğini belirterek şu bilgileri veriyor:

“Silikon protezlerin üst ve arka kısmında daha yumuşak kıvamlı bir silikon kullanılıyor. Alt ve ön tarafta ise uygun duruşu sağlamak için standart, kendi şeklini koruyan sert silikonla ikinci bir tabaka oluşturuluyor. Böylece meme yukarıdan, yandan bakıldığında memenin üst kısmında silikon takıldığını gösteren bir sert hat oluşmuyor. Oluşmadığı için de kişi silikon taktırıp memesini büyütmüş gibi görünmüyor.”

SİLİKON KAS ALTINA KONULUNCA AĞRI OLUYOR

Ülkemizde de bulunabilen bu yeni teknolojiyle üretilmiş silikon protezler sayesinde, kas altına koyarak yapılan işlemlerin azalacağını ifade eden Prof. Dr. Ferit Demirkan, “Bilindiği gibi kas altına konan implantlarda ameliyat sonrası ağrı ve implantın dönmesi gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. İkinci kez ameliyat edilmesi gereken olgularda veya meme toplama ile beraber implant konacak olgularda da bu iki tabakalı silikon protezler öneriliyor. Arka tarafın yumuşak bir silikondan olması, daha dolgun bir memeye sahip olmak isteyen isteyen kadınlarda daha doğal sonuçlar alınmasını sağlıyor” diyor.

YENİ PROTEZLERİN KENARI İNCE, BU YÜZDEN DOĞAL DURUYOR

Yeni nesil silikon meme protezlerinin göğüs duvarına oturan kısımlarının içbükey olduğuna değinen Prof. Dr. Ferit Demirkan, bu konuda şu bilgileri veriyor:

“Kenarları da eskisine göre daha inceltilmiş olan bu protezler göğüs ön duvarının yapısına daha iyi uyum sağlıyor. Bu şekilde protezlerin yer değiştirmesinin azaltılabileceği düşünülüyor. İmplantların yüzey kaplamasındaki değişim de sürüyor. Pürtüklü kaplamaların dokusunun daha inceltildiği yeni protezler olduğu gibi poliüretan kaplamalı protezler sayesinde de vücutta estetik operasyondan sonra daha az kapsül (vücudun protezi reddiyle oluşan sertlikler) oluşuyor. Silikon implantı saran poliüretan köpük zaman içinde vücut dokularında çözünüyor ve silikonun çevresinde sert bir tabaka oluşmasına engel oluyor. Bu ürünler Avrupa’da sıklıkla kullanılmasına rağmen, Amerika’da FDA onayı olmadığı için henüz kullanılamıyor. Silikon taktırdıktan sonra kapsül oluşmuş, eline sertlikler gelen kadınlarda ya da başka bir nedenle protezini değiştirmek isteyen kadınlarda poliüretan implantlar kullanılabilir.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası