Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TÜRKİYE SPASTİK ÇOCUKLAR VAKFI, SANATLARLA TEDAVİYE ÖNCÜLÜK EDİYOR

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı (TSÇV), kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Hıfzı Özcan onuruna sanat ve yaratıcılığın iyileştirici gücünü bir arada sunan

“Sanatlarla Terapi” semineri ve uygulamalı atölye çalışması düzenliyor.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 22 Kasım 2010 Pazartesi günü Sabancı Center’da düzenlenecek, iş dünyası, sanatçı, tasarımcı, eğitmenler ve tıp otoritelerinden oluşan ve Sayın Türkan Sabancı ve Dilek Sabancı’nın da katılacağı seminer ve atölye çalışmasıyla, Sanatlarla Terapi’yi tanıtacak.

Sanatlarla Terapi, herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın gelişimsel engellerden, ruh hali rahatsızlıklarına, psikotik bozukluklardan travmalara kadar geniş bir alanda

uygulanabiliyor ve drama, sanat, dans, müzik gibi çeşitli sanat dallarının kullanımı yoluyla insanların psikolojik, kişisel-duygusal gelişim ve iyileşmelerine hizmet ediyor.

İki bölümden oluşan seminerin ilk bölümünde, organizasyonun Türkiye koordinatörlüğünü yürüten Yaratıcı Sanatlar ve Drama Terapisti Nilgün Türkcan’ın moderatörlüğünde Kanadalı drama terapisti Prof. Yehudit Silverman ve ABD’li terapist Christine Caldwell bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Uygulamalı sanat terapisinin gerçekleştirileceği ikinci kısımda ise sanat ile yaratıcılığın cesaretlendirici, dönüştürücü ve iyileştirici gücü katılımcılar tarafından deneyimlenebilecek.

Uygulamalı sanat teknikleri ile kişinin “estetik mesafe” kazanması sağlanarak, savunma ve direnç mekanizmaları tehdit edilmeksizin duygularının serbestçe ifade edilebilmesinin yanı sıra, bireylerin hem kendi hem de problemleri hakkında farkındalıklarının arttırılması ve yaşamlarına farklı perspektiflerden bakarak yaşam gücü ve cesaretin kazandırılması amaçlanıyor.

NEDEN SANATLARLA TERAPI?

Sanatlarla Terapi’de kişi, duygularını ve düşüncelerini sanatsal materyale yansıttıktan sonra, bu eseri yaratma süreci hakkında konuşarak farkındalığını arttırıyor. Yarattığı sanatsal materyal ile yeni bir diyalog kuruyor. Buna bağlı olarak yeni bir bakış açısı geliştirerek, kendisini ve çevresindekileri farklı bir gözle algılamayı öğreniyor. Kişi bu sayede, yaşam gücü ve cesareti kazanarak yaşamın aktif katılımcısı olduğunu fark ediyor. Sanat, tüm bu yönleriyle insanlar için yaşam kalitesini iyileştirici ve zenginleştirici bir kapasiteye sahiptir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası