Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Rekabetçi İş ortamı Estetik Ameliyat Talebini Artırdı…

İş dünyasındaki rekabet artık yatırımlarla sınırlı değil. Finans dünyasının patron ve yöneticileri, estetikte de ciddi bir “rekabet” içerisinde.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, özellikle 40–50 yaş grubundaki yöneticilerin daha genç ve dinamik görünmek istediklerini, bu nedenle de ameliyatlı veya ameliyatsız yüz gençleştirmede yöntemlerine, ayrıca liposuction ile vücut şekillendirme yöntemlerine sıklıkla baş vurduklarını söyledi.

Rekabet kadınlarda daha erken yaşta başlıyor …

Prof. Erol Kışlaoğlu, kadınların her zaman erkeklerden daha çok estetik yaptırdıklarını hatırlatıyor ve ekledi, “Erkelerde söz konusu olan rekabet kadınlarda daha genç yaşlarda başlıyor. Bu nedenle daha işe girmeden önce vücutlarındaki bozuklukları düzelttirip, daha güzel görünmek istemektedirler. Tüm dünyada güzel kadınların, çalışma hayatında daha başarılı oldukları ve daha çabuk yükseldikleri, yapılan istatistiklerle ortaya konmuştur. Bu yüzden henüz işe başlamadan vücutlarındaki beğenmedikleri yerleri estetik operasyonlar sayesinde güzelleştirip iş hayatına adım atıyorlar.”

Kadınların, iş hayatları süresince gerek gördükçe estetik operasyonlara devam ettiklerini belirten Prof. Kışlaoğlu, erkeklerin ise daha önceleri yönetim kademesine geldiklerinde estetiğe ihtiyaç duyduklarını, fakat şimdilerde bu ihtiyacın genç kademelere doğru yayıldığını vurgulayarak, yönetici adayı olanların özellikle görünümlerine dikkat ettiğini ifade etti.

Burun estetiği ilk sırada…

Burun estetiği, iş dünyasının genç kademesinde birinci sırada geliyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, ikinci sırada saç ekimi, üçüncü sırada ise bel ve meme bölgesinden yağ aldırma operasyonları ile kepçe kulak ameliyatlarının geldiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Kışlaoğlu, göz torbalarının alınması ve ameliyatlı yahut ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinin, iş dünyasında erkeklerin en çok yaptırdıkları estetik operasyonlar olduğunu kaydetti.

Türk erkeği burnundan rahatsız…

Estetik operasyonlarda, son 5 yılda genel olarak yüzde 100’lük bir artış gözlendiğini anlatan Prof. Kışlaoğlu, Türk kadınlarının en çok karın, kalça ve meme bölgelerinden rahatsız olduğunu söyledi. Türk erkeklerinin ise en fazla burun şeklinden rahatsız olduğunu, bunu saç, karın, bel, göğüs ve kulakların izlediğini belirtti.

Estetik için yurt dışından hastalar geliyor…

Türkiye’de estetik ve plastik cerrahi seviyesinin ABD’den hemen sonra geldiğine işaret eden Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, Türkiye’nin bu alanda Avrupa’nın pek çok ülkesinden çok daha ileri durumda olduğunu öne sürdü. Ayrıca fiyatlar mukayese edildiğinde Avrupa ve ABD’nin yaklaşık yarısı veya 3’te 1 oranında daha ucuz olduğunu da belirten Prof. Kışlaoğlu, “Bu nedenle her sene yurt dışından çok sayıda hasta, estetik operasyon geçirmek için Türkiye’yi tercih etmektedirler. Gelen hastaların çoğunluğu Türk olmakla beraber, orada yaşayan yabancılar da Türkiye’ye ameliyat için gelmekte. Ayrıca ülkemizde iş yapan yabancılar da Türkiye’yi tercih etmektedirler.” dedi.

Erkeklerin ilginç estetik talepleri…

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, meslek hayatı boyunca enteresan pek çok istekle karşılaştığını belirtti. Prof. Kışlaoğlu, kendisine gelen ilginç taleplerden bazılarını anlattı: “Bir keresinde, kalça bölgesi geniş olduğu için rahatsızlık duyan ve kalçasının küçültülmesi isteyen bir erkek hastamın liposuctionla kalçalarını küçülterek ona daha erkeksi bir görünüm verdim ve kendisi de mutlu oldu. Penis boyutu normal hatta normalin üstünde olduğu halde daha da büyümek isteyen kişiler zaman zaman bu taleple bana gelmektedir. Dudaklarını çok ince bulduğundan senelerce bıyık bırakan bir hastam, dudak kalınlaştırma yaptıktan sonra bıyıklarını keserek yepyeni bir imaj sahibi olmuştu. Kendisinde yeterli saç olmadığı için saç ekimi yapılamayan bir hastamız, bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığından, ‘Kardeşimden saç kökü alıp bana saç ekimi yapılabilir mi?’ diye sormuştu. Biz de kendisine bunun mümkün olmadığını izah ettik.”

Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası