Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türkiye’nin ilk Seyyar Cerrahi Hastanesi ve Mobil Ilk Yardim Istasyonu hizmete giriyor

Savunma Sanayii Müstesarligi (SSM) ve Gama Holding isbirligi, Türk Silahli Kuvvetleri’nin hizmetine sunulacak Seyyar Cerrahi Hastanesi ve Mobil Ilk Yardim Istasyonu’nu hayata geçirdi

Savunma Sanayii Müstesarligi ve Gama Holding isbirligi ile Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen “Seyyar Cerrahi Hastanesi ve Mobil Ilk Yardim Istasyonu” ile deprem, sel gibi dogal afetler ve olaganüstü durumlarda acil müdahaleler gerçeklestirilecek.

Seyyar Cerrahi Hastanesi (SCH); savas ve barista, olaganüstü durumlarda; acil, ilk yardim, kanama durdurucu, hayat, uzuv ve organ kurtarici ileri cerrahi müdahalelerin gerçeklestirildigi, hasta ve yaralilarin yogun bakim ünitesi içerisinde izlenerek tahliye hazirliklarinin yapildigi mobil bir hastane olarak hizmet verecek. Hastanenin acil servis bölümü en fazla 3 saatte fonksiyonel hale gelerek hizmete giriyor.

Hastanenin içinde faaliyet gösterecek olan Mobil Ilk Yardim Istasyonu (MIYI) ise; hasta ve yaralilar için triajin yapildigi, hafif yaralilarin gerekli tedavilerinin yapilarak cephe hattina gönderildigi, agir yaralilar için hayat kurtarici acil ilk yardim, ileri yasam destegi ve kanama durdurucu cerrahinin yapildigi ve hastalarin süratle hastanelere sevk edildigi ve bu amaçla tahliye hazirliklarinin yapildigi ilk yardim merkezi olarak hizmet verecek. Ilk Yardim Istasyonunun acil servis bölümü ise en çok 2 saatte fonksiyonel hale geliyor.

Sistemin yapisi Alüminyum, Özel Alasim Çelik ve Çelik konteyner ile Sisme Tip Çadirlardan olusuyor. Sistemi olusturan tüm unsurlar ise taktik tekerlekli araçlarla hizmet yerlerine tasiniyor.

Proje kapsaminda tedarik edilecek tüm konteynerler, çadirlar, araçlar, tibbi cihazlar, haberlesme cihazlari, mobilyalar, elektrik ve mekanik tesisat malzemeleri için GAMA Planlama, Sistem tasarimi, Tedarik, Montaj, Entegrasyon, Kurulum, test ve isletmeye alma, Egitim faaliyetleri gerçeklestirdi.

Projede yer alan birçok kalemin imalati Türkiye’de olup detay mühendislik çalismalarinin önemli bir bölümü, entegrasyon islemlerinin ise tamami Türkiye’de gerçeklesti.

Gama Holding ve Savunma Sanayi Müstesarligi isbirligi ile hayat bulan bu proje, olaganüstü durumlarda üstün teknoloji ve hizli müdahaleyle hastalara ve yaralilara umut isigi olacak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası