Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YAZIN YIPRANAN CILDINIZI CANLANDIRIN

Yaz mevsiminde, bronzlasan tenimiz isiltili bir görünüm kazanir. Ancak bu isiltili görünüm yerini bir süre sonra kurumus, pul pul dökülen bir deriye birakmaktadir. Yüzde kahverengi leke, kizariklik, kalici damar genislemesi de güneslenme sonucunda ortaya çikan diger degisikliklerdir. Günes maruziyeti yogun olursa erken yaslanma, kirisiklik, sagliksiz bir cilt ve deri kanser riski de artmaktadir.

Memorial Sisli Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Ahu Birol yaz mevsiminin cildimizde ve saçlarimizda yarattigi olumsuz etkilerden kurtulmak için yapilmasi gerekenler konusunda önemli bilgiler verdi.

Cildinize nem verin

Sabah aksam yüzümüzü uygun temizleyici ile temizlemeliyiz. Yagli ciltlerde jel, kuru ciltlerde köpük formunda temizleyici tercih edilebilir. Yüzümüz için deri tipine göre yaglanma yapmayacak fakat nemlendirecek ürünleri her yikama sonrasi mutlaka kullanmaliyiz. Kuruluk çok yogun ise nem maskesi tercih edilebilir.

Derimizi canlandirmak için…

Sonbaharda üç haftalik periyotlarla uygulanacak meyve asitleri ile yapilan kimyasal peeling derimizin parlak ve canli görünmesine yardimci olacaktir. Gece kremi olarak meyve asiti, retinoik asit içeren ürünler tercih edilmelidir. Bu sayede derinin üst tabakasi soyulurken kollajen olusumu aktive edilmis olur. Bu sayede cildimiz parlak pürüzsüz görünüme kavusurken akne olusumu da engellenmis olur. Tatil haricinde yaz ve hatta kis aylarinda günlük bakim kremini koruma faktörlü seçmek yapacagimiz en temel korunma yöntemi olacaktir

Vücudunuzun bakimini da ihmal etmeyin

Yüz için geçerli olan her sey vücut cildi için de geçerlidir. Günes ve tuzlu su cildin nemini kaybetmesine ve kurumasina yol açan baslica etkenlerdir. Yazin sik sik dus almak, klor ve deniz suyu cildin lipid tabakasinin uzaklasmasina ve cildimizin kurumasina neden olmaktadir. Engellemek için yapilmasi gereken ise vücut nemlendiricisi kullanmayi asla ihmal etmemek. Fazla tahris etmeden uygulanacak kese, peeling gibi islemler de ölü derinin atilmasini saglayacaktir. Nemlendirici olarak üre içeren ürünler tercih edilebilir.

Yipranan saçlara…

Yaz sonu günes, klor, deniz suyunun etkisi ile sacimizda da kuruluk ortaya çikmaktadir. Günes isinlari, kum ve deniz suyu, saçlarin kurumasina, kirilmasina nemsiz kalmasina ve matlasmasina neden oluyor. Yaz sonrasi, yipranan saçlarin saglikli hale kavusturulmasi için saça nemini tekrar kazandiracak ürünlerden faydalanmak gerekmektedir. Saçtaki kuruluk ve matlasmayi engellemek için saça nem veren maske, kurulugu engelleyen sampuan ve bakim kremleri faydali olacaktir.

Saglikli bir cilt için beslenmenize de dikkat edin

Cildimize disaridan gösterdigimiz özeni beslenme ile de desteklememiz gerekmektedir. Sigaradan uzak durmak, antioksidan içerigi zengin sebze ve meyve tüketimini arttirmak, bol su içmek saglikli bir cilt için faydali olacaktir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası