Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SANOFI-AVENTIS TÜRKIYE’DEN IRAN’A EGITIM IHRACI

Türkiye’nin lider ilaç firmasi Sanofi-aventis, klinik arastirmalar alanindaki uzmanligini, AkademiKA® International ile Dubai’den sonra bu kez de Iran’a ihraç etti

Avrupa’nin ve Türkiye’nin lider ilaç firmasi sanofi-aventis, klinik arastirmalar alanindaki uzmanligini Türkiye’den Iran’a tasiyor. Ilaç gelistirme sürecinde önemli rol oynayan klinik arastirmalar alanini desteklemek ve bu alanda bilinç ve kalite yaratmak amaciyla sanofi-aventis Türkiye ekibi tarafindan gelistirilen, AkademiKA® International egitim programina bu kez de Iranli hekim ve arastiricilar katildi.

Ilaç Ar-Ge’si konusunda Türkiye’yi uluslararasi standartlara kavusturmak üzere sanofi-aventis Türkiye tarafindan gelistirilen ve otoriteler tarafindan referans olarak kabul edilen AkademiKA®, Dubai’nin ardindan bu kez de Iran’li hekim ve arastiricilara egitim verdi. 2-4 Agustos tarihlerinde Istanbul’da gerçeklestirilen egitime Iranli arastiricilar ve sanofi-aventis Iran Medikal Departman çalisanlarindan olusan 40 kisilik bir grup katildi.

Sanofi-aventis Türkiye’nin 2 milyon TL’lik yatirim yaptigi AkademiKA®, yurtdisindaki hekimlere tasidigi bu egitimleriyle, Türkiye’deki Ar-Ge çalismalarinin uluslararasi platformda taninmasina katkida bulunuyor. Türkiye’de Ar-Ge alanina geçen yil 11 milyon dolarlik yatirim yapan sanofi-aventis Türkiye, 1250 merkezde 60 klinik arastirmayi yürütüyor.

Hem Türkiye’de Hem de Iran’da Lider

Iran egitimi ile ilgili bilgi veren sanofi-aventis Türkiye Medikal Direktörü Edibe Taylan; “Türkiye’de en fazla klinik çalisma yürüten ve Ar-Ge’ye en çok yatirim yapan ilaç sirketi olarak, AkademiKA® için toplam 2 milyon TL’lik bir yatirim gerçeklestirdik. Klinik arastirmalarin gelistigi ülkelerden AkademiKA® International için talepler gelmeye baslayinca, sanofi-aventis Türkiye ve AkademiKA® Yönlendirici Kurulu ile birlikte gelen istekleri degerlendirip uygun bir takvim çerçevesinde talepleri karsilamaya basladik” diye konustu.

AkademiKa Programi hakkinda da bilgi veren Taylan, sözlerini söyle sürdürdü:“Türkiye’de Ar-Ge alanina geçen yil 11 milyon dolarlik yatirim yapan sanofi-aventis Türkiye, 1250 merkezde 60 klinik arastirmayi yürütüyor. Egitim programimiz AkadamiKa, küresel anlamda tek iletisim ve pazarlama ödülü olan ‘Stevie Awards’ tarafindan da ödüllendirilerek tüm dünyada adini duyurdu.

Iran’da klinik arastirmalar son yillarda gündemde ve bu konuda çesitli arastirmalar yürütülüyor. Bu alanda egitim ihtiyaçlarini saptayan Iranli arastiricilar, AkademiKA® International’i referans kabul ederek bizden egitim talebinde bulundular. Sanofi-aventis ayni zamanda Iran'da da klinik arastirmalarda sektörün öncüsü olarak yer aliyor. Sanofi-aventis’in Iran’da, 24 adet devam eden gözlem çalismasi var. Bu yil Iran'da endüstrinin destekledigi ilk Faz IV çalismayi, sanofi-aventis Iran gerçeklestirecek.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası