Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Disetlerine botoks mucizesi!

Botoks, “pembe estetik”te de basariyla uygulanan bir yöntem...

Sadece dislerinizin degil, disetinizin de nasil göründügü önemli. Gülümserken disetleriniz gülüsünüze gölge mi düsürüyor? Estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesi, pembe estetikle, güzel bir gülüsün önemli unsurlarindan olan disetlerinin güzel görünmesi konusunda da harikalar yaratiyor.

Dis estetigindeki önemli gelismelerle birlikte çevre dokulara uygulanan “pembe estetik” (diseti estetigi) konusundaki beklentiler de degisti. Özellikle üst çene bölgesindeki disetlerinizin görüntüsü gülüsünüze ve dolayisiyla da güzelliginize gölge düsürebilir. Estetik dis hekimligi uygulamalari arasinda yer alan pembe estetik sayesinde, artik disetleriniz gülüsünüze gölge düsüremeyecek.

Dis Hekimi Protez Uzmani Dr. Çagdas Kislaoglu, disetlerine botoks ile uygulanan pembe estetik hakkinda merak edilenler hakkinda bilgi verdi. Dr. Kislaoglu, ilk olarak “Pembe estetik nedir?” sorusunu yanitladi. Disetlerinin, gülüs esnasinda en önemli kriterlerden biri oldugunu söyleyen Dr. Çagdas Kislaoglu, estetik bir gülümsemenin yalniz beyaz, muntazam dislerle degil, bu dislere uyumlu dis etleri ile mümkün olduguna dikkat çekerek, estetik diseti uygulamalarinin pembe estetik olarak tanimlanabilecegini kaydetti.

“Dis etlerinin sagligi, rengi ve seviyesi dis estetigini tamamlar” diyen Dr. Kislaoglu, göze hos gelen, uyumlu ve temiz bir gülüs saglamanin ilk adiminin dis ve diseti uyumunu saglamak olduguna vurgu yapti.

Agrisiz sizisiz pembe estetik

Dis Hekimi Protez Uzmani Dr. Çagdas Kislaoglu, pembe estetik adini verdigimiz bölgede en çok karsilastigimiz sorunun, gereginden fazla görünen disetleri ya da asimetrik diseti seviyeleri oldugunu söyledi. Dr. Kislaoglu söyle devam etti: “Elbette bu durumu düzeltmeden estetik bir dis hekimligi uygulamasindan bahsetmek imkânsizdir. Estetik dis hekimligi uygulamalarindan olan ve “Gingivoplasti” adi verilen küçük bir operasyon ile bu tip fazla görünen ya da asimetrik seviyedeki disetlerini düzeltmek mümkündür. Hastaya yapilacak lokal anestezi ile hasta hiçbir sey hissetmeden lazerle fazlalik olan bölge çikariliyor. Eger gerekiyorsa ardindan uygulanacak Laminate Porselen ya da metal desteksiz Zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebilmektedir.”

Botoks uygulamasi nasil kullaniliyor?

Dis Hekimi Protez Uzmani Dr. Çagdas Kislaoglu, estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesinin, pembe estetikte nasil uygulandigina da degindi. Dr. Çagdas Kislaoglu, yapilan cerrahi uygulamaya ragmen gülümseme sirasinda dis etleri görünüyorsa burun deliginin altindaki iki noktaya “botoks” uygulamasi yapilabilir. Dr. Kislaoglu, “Böylece ifade degisikligi olmaksizin üst dudagin bir miktar düsüyor ve dis etleri görünmüyor” dedi. Dr. Kislaoglu, elbette burada önemli olanin, yüz kaslarini çok iyi bilmek ve dogru noktalara uygulama yapmak oldugunu da hatirlatti.

Diseti çekilmeleri hangi sebeplerle oluyor ve nasil tedavi ediliyor?

Dis Hekimi Protez Uzmani Dr. Çagdas Kislaoglu, ayrica, güzel bir gülüse gölge düsüren diseti çekilmesi konusunda da bilgi verdi. Dr. Kislaoglu’nun verdigi bilgiye göre, disler düzgün temizlenmediginde, üzerlerinde ve aralarinda biriken yiyecek artiklari bakteriler üretirler. Bakteri plagi denilen bu püremsi birikintiler, dis çürüklerinin ve diseti iltihaplarinin bas sorumlusu olup, zamanla tükürügün çökelmesi sonucu dis taslarini olustururlar. Bakteri plaginin içinde üreyen mikroorganizmalarin, sekerli gidalari parçalayarak asit ürettiklerini söyleyen Dr. Kislaoglu, bu durumun diseti çekilmelerine, dis çürüklerine sebep olabilecegine dikkat çekti. Dr Kislaoglu, son olarak, saglikli disetinin açik pembe renkte oldugunu, dise ve kemige sikica yapismis olup, portakal kabuguna benzer parlak ama pütürlü bir görünümü oldugunu hatirlatti.

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası