Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dünyagöz’den isitme engellilere özel hizmet

Verdigi kaliteli saglik hizmetlerinin yani sira topluma katki saglayan hizmet anlayisiyla da dikkat çeken Dünyagöz Hastaneler Grubu, isitme engelli vatandaslarin daha iyi hizmet almasini saglayabilmek üzere çalisanlarini “isaret dili” ile egitiyor. Türkiye Isitme Engelliler Milli Federasyonu ile birlikte yürütülen Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, Türkiye’de isitme engelli vatandaslara yönelik yapilan ilk uygulama olmasi açisindan da büyük önem tasiyor. Hastanelerinde 11 ayri dili kullanan Dünyagöz, bu proje ile 12’nci dil olarak “isaret dili”ni isitme engelli vatandaslarin hizmetine sunmus olacak.

Türkiye’nin ilk brans hastanesi Dünyagöz Hastaneler Grubu, verdigi kaliteli saglik hizmetlerinin yani sira toplumsal yasama katkilariyla da dikkat çekiyor. Yurtiçi ve yurtdisinda toplam 15 merkezde saglik hizmetlerini çagdas yönetim anlayisiyla sürdüren ve 11 ayri lisanda hizmet veren Dünyagöz, simdi de isitme engelli vatandaslarin Dünyagöz Hastaneleri’nden daha iyi hizmet alabilmesini saglayabilmek üzere 12’nci dil olarak belirledigi “isaret dili” için çalisanlarini egitiyor. Türkiye’de isitme engellilere yönelik yapilan ilk uygulama olmasi açisindan da büyük önem tasiyan proje, Türkiye Isitme Engelliler Milli Federasyonu ile ortaklasa yürütülüyor.

Dünyagöz Hastanesi Ataköy Subesi’nin pilot bölge olarak belirlenerek ve 3 ay süren ilk egitimlerin Nisan 2010 tarihinde basladigi proje ile hastanenin çesitli birimlerinde çalisan personele Türkiye Isitme Engelliler Milli Federasyonu tarafindan isaret dili egitimi verilmektedir. 2010 yili sonuna kadar toplam 10 hastanede 30 personelin isaret dilini ögrenerek hizmet vermesinin hedeflendigi egitim süreci sonunda; Dünyagöz Hastaneleri’ne gelen isitme engelli hastalar; karsilanma, kayit islemleri, muayene süreçleri ve ameliyat hizmetlerini zorlanmadan çözümleyebilecek.

Dünyagöz Hastaneler Grubu, dev hekim kadrosu, benzersiz teknolojisi, nitelikli insan gücü ile dogru teshis ve dogru tedavi hizmetlerini sunmanin yani sira topluma sagladigi katki ve sektöre getirdigi yenilikçi uygulamalariyla da dikkat çekiyor. Özellikle hasta odakli standartlari olusturan insan kaynaklarinin çagdasligi, bilgiyi yönetme gücü, toplumsal yarar saglama gibi kriterleri bünyesinde barindiran ve dünyanin en önemli Amerikan Akreditasyon sistemi JCI Akreditasyon belgesine de sahip olan Dünyagöz, böylece kaliteli ve insana yatirim yapan hizmet anlayisini uluslararasi platformda da ispatliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası