Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istanbul'da 'göz iltihabi' alarmi!

Istanbul Il Saglik Müdürü Prof. Dr. Ali Ihsan Dokucu: "Yaklasik 10 gündür Istanbul'da birkaç hastanemize özellikle yansimis olan konjuktivit (Göz iltihabi) olgusu söz konusu. Daha önceki döneme göre 2 kat kadar artmis bir göz iltihabi durumu söz konusu" "Özellikle agir göz iltihabi yasayan arkadaslarimizin toplum içerisine girmemey çalismalari, kendilerini izole etmeleri tedavileri süresince veya o kisilerle temas edecek kisilerin mutlak suretle ellerini yikamalari, eger temas ettilerse, ellerine, yüzlerine, agizlarina degmemelerini öneririm. Ancak böylelikle bulasin ilerlemesi engellenir"

Istanbul'da yaklasik 10 günden beri yogunlasan göz rahatsizligi sikayetiyle saglik kuruluslarina basvuran vaka sayilarindaki artisi degerlendiren Istanbul Il Saglik Müdürü Prof. Dr. Ali Ihsan Dokucu, "Yaklasik 10 gündür Istanbul'da birkaç hastanemize özellikle yansimis olan konjuktivit (Göz iltihabi) olgusu söz konusu. Daha önceki döneme göre 2 kat kadar artmis bir göz iltihabi durumu söz konusu. Biz öncelikle deniz ya da havuz suyuyla mi diye inceledik. Ancak inceledigimizde sadece deniz suyuyla irtibati olamayan bir çok insanda da varligini görünce, daha çok bir bulas durumu ortaya çikti diye düsündük" dedi. Hastaliga iliskin enfeksiyon ihtimalinin söz konusu olabilecegini söyleyen Dokucu, bu ihtimali kesinlestirmek için de üniversite hastaneleriyle söz konusu virüs ihtimali üzerinde çalisildigini anlatti. Dokucu, hastaligin, kisiden kisiye geçebilme ihtimalinin yüksek oldugu uyarisinda bulunarak, vatandaslara "Özellikle agir göz iltihabi yasayan arkadaslarimizin toplum içerisine girmemey çalismalari, kendilerini izole etmeleri tedavileri süresince veya o kisilerle temas edecek kisilerin mutlak suretle ellerini yikamalari, eger temas ettilerse, ellerine, yüzlerine, agizlarina degmemelerini öneririm. Ancak böylelikle bulasin ilerlemesi engellenir" çagrisinda bulundu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası