Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Erkeklerin En Gözde Operasyonu Yag Aldirma…

Vücuttaki yag orani, yillar geçtikçe artiyor ve bu yaglar ne yazik ki fiziksel egzersiz ve diyete karsi direnç gösteriyor. Hareketsiz yasam sonucu vücutta biriken yaglar hem saglik hem görüntü açisindan erkeklerin de en büyük problemleri arasinda yerini aliyor.

Genellikle yag ve kalori bakimindan yüksek gidalari tercih eden erkeklerin de kadinlar kadar estetik operasyonlar için basvurdugunu açiklayan Estetik Cerrahi uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu bu konuda burun estetigi ve saç ekimi operasyonlarindan sonra en çok tercih edilen islemin yag aldirma operasyonlari oldugunu açikladi.

Yag aldirma islemi erkekte en çok göbekte uygulaniyor…

"Erkeklerin yaglanma bölgeleri genellikle göbek deligi etrafi, karin ve her iki yanda bel bölgesiyle sinirlidir. Bu yaglarin altinda, en zayif erkekte bile hatiri sayilir bir karin kasi kütlesi vardir. Dolayisiyla bu ameliyatta amaç göbek bölgesindeki yaglarin mümkün olan en çogunu almaktir.

Kadinlarda ise bütün yaglari almak çok erkeksi ve kasli bir görüntü yaratabilecegi için genellikle daha az uygulanir."

Prof. Dr. Erol Kislaoglu, erkek derisinin kendini toparlama yeteneginin kadinlara göre daha iyi olduguna dikkat çekerek erkek hastalarin bel simitlerini liposuction yöntemiyle tamamen ortadan kaldirmanin mümkün oldugunu belirtti.

Erkeklerde, kilo almayla birlikte meme bölgesinde de büyüme veya sarkma meydana geldigini söyleyen Kislaoglu, meme büyümesinin nedeninin yaglanma olmasi durumunda bu bozuklugun liposuction islemiyle düzeltilebildigini vurguladi.

Operasyon ve sonrasi…

Bir kisiye liposuction yapilmasi için de en önemli kriterin derinin cinsi oldugunu vurgulayan Kislaoglu, “Yag alma operasyonu, derinin kalitesine göre yapilir. Iyi bir sonuç için derinin diri ve siki olmasi gerekir. O zaman kisi kendini hemen toparlar ama deri gevsemisse elastikiyeti kaybolmussa, problem yaratacak bir deriyse baska yöntemler uygulamak gerekir” diye konustu.

Erol Kislaoglu vücudun belli bölgelerinde toplanan yaglarin vakum yardimiyla alinmasi yönteminin kolay bir operasyon oldugunu ama sonrasinda kurallara uyulmazsa sonucun basarili olamayacagini vurguladi. Oysa basarili sonuç için hastanin kurallara uymasinin önemine deginen Kislaoglu, Liposuction sorasi iki ayin çok önemli oldugunun altini çizdi ve bu süreçte yapilmasi gerekenleri anlatti.

“Liposuction operasyonu ile yaglari alinan kisiyi 24 saat denetim altinda tutar sonra evine göndeririz. Hasta 48 saat sonra da normal hayatina döner. Liposuction’i hastanin düserek bir yerinin morarmasina benzetebiliriz. Nasil morlugun iyilesip o bölgenin normale dönmesi için zaman geçmesi gerekiyorsa burada da durum aynidir. Liposuction operasyonlarinda bu süre iki aydir. Bu iki ay süresinde korse, ultrasonografik masajlar ve LPG cihazi ile vücudun forma girmesi saglanir. Ayrica kisiye özel bir diyet verilir. Tüm bunlara uyuldugunda sonuç basarili olur.”

Normal hayata dönüs

Erkeklerde bayanlara göre, yag aldirma operasyonu sonrasi iyilesme ve normal günlük aktiviteye dönüs sasirtici derecede çabuk olur. Hastalar genellikle ayni gün veya ertesi gün normal yasamlarina döner. Hastane veya klinikte kalmayi gerektirmez. Siki bir çorap veya korseyi yaklasik 3-4 hafta süre ile giyerler ki bu islem sonrasi iyilesmeyi hizlandirmak için gereklidir. Agri yok denecek kadar azdir ve hastalar ancak liposuction yapilan yerlerine bastiklarinda ezik, çürük agrisi duyarlar.

Bu bölgelerdeki fazla yaglarin alinmasiyla hastanin vücut hatlari düzelir ve hasta daha estetik ve zayiflamis görünür.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası