Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Önce estetik sonra üniversite

Gençler üniversiteye baslamadan önce kendilerini estetik cerrahlara birakiyor...

Son yillarda liseyi bitiren gençler arasinda estetik ameliyat yaptirarak üniversiteye baslama istegi artis gösteriyor. Gençlerin estetik cerrahiye artan ilgisi özellikle üniversite döneminin ilk yillarinda ya da mezuniyet sonrasi meslek hayatinin baslangicinda ortaya çikiyor.

Kariyer basamaklarini hizla çikan gençler, kuracaklari kalici iliskiler için estetik cerrahiden destek aliyor.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Ahmet Sönmez, plastik cerrahlarin muayenehanelerinde eskiye oranla daha fazla sayida genç hasta kabul edildigini, bunun da toplumda estetik cerrahi yasinin küçülmesinden ziyade estetik cerrahiye ilgi duyan nüfusun artmasindan kaynaklandigini söyledi.

Sönmez, "Dünyada estetik operasyonlara ilgi giderek artiyor. Amerika'da 2001-2009 yillari arisinda estetik müdahale sayisi yüzde 20 artti. Artis özellikle 50 yas üzeri kisilerde görülürken, gençler arasinda oran düstü. Basvuru sayisinin giderek artmasi, ameliyat olan gençlerin sayisi artiyormus gibi algilanmasina yol açiyor. Türkiye'de de durum farkli degil." dedi.

Çocuklarinin üniversite hayatini kariyerinin baslangici gibi gören anne babalar, çocuklarindaki kusurlarin giderilmesini ve yeni arkadas ve is çevrelerine yeni imajlariyla baslamasini istedigini belirten Sönmez, "Çogunlukla ebeveynlerden en az bir tanesi güçlü sekilde ameliyata tesvik edici oluyor. Hatta bu ameliyati sinif geçme hediyesi olarak düsünen anne-babalara da rastlaniyor." seklinde kaydetti.

Estetik ameliyat olacak gençlerin anne ve babalarini uyaran Ahmet Sönmez, "Estetik müdahaleler için genelde 18 yasina kadar beklemek dogru bir yaklasimdir. Bu dönem zaten çocugun resit kabul edildigi ve lisenin bitip üniversiteye baslandigi zamandir. Ancak bazen, tibbi gereklilik bulundugu zamanlarda; örnegin asiri büyük memelerin küçültülerek sirt agrisi ve iskelet deformitelerinin önüne geçmek için daha erken yaslarda da ameliyat yapilabilir. Burada en önemli husus, genç yasta, zaten duygusal olarak dalgali bir dönemde olan hastanin ameliyat istemesinde gerçekçi nedenler olup olmadiginin arastirilmasidir. Hasta ve yakinlari açisindan bir diger önemli nokta ise doktor seçimidir. Genci ameliyat eden doktor onun sadece estetik cerrahi degil ayni zamanda bir hayat koçu gibi hareket ederek, kendisi için en dogru karari almasina yardim etmelidir. Zaten anne-baba, hasta ve doktor arasindaki isbirligi ve iletisimin iyi oldugu durumlarda, en iyi sonuç elde edilecektir." seklinde konustu.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası