Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Doktorlar zorunlu sigorta için kuyruga girdi

Doktorlar zorunlu mali sorumluluk sigortasi için kuyruga girdi. Tam Gün yasasi çerçevesinde mesleki hatalara karsi sigortalanmak için sendikalarin yolunu tuttu. Sigorta yapmayan doktorlara ceza verilecek ...

Tam Gün yasasi çerçevesinde mesleki hatalara karsi sigortalanmak için sendikalarin yolunu tuttu. Sigorta yapmayan doktorlara ceza verilecek olmasi nedeniyle doktorlar sigorta yaptirmaya basladi. Zorunlu sigortayi yaptirmayan doktorlar için 5 bin lira idari para cezasi öngörülüyor.

Tam Gün yasasinda yer alan ve 30 Temmuz 2010 tarihinde yürürlüge giren zorunlu mali sorumluluk sigortasi için doktorlar sigorta yaptirmaya basladilar. Kamuda görev yapan doktorlarin sigorta primlerinin yarisini doktorlar kendileri ödeyecek. Diger yarisi ise döner sermayesi bulunan kurumlarda döner sermayeden, döner sermayesi bulunmayanlarda ise kurum bütçelerinden ödenecek. Sözlesmeli Aile Hekimleri, sigorta primlerinin tamamini kendileri ödeyecek.

Sigorta yapmayan doktorlara ceza verilecek olmasi nedeniyle doktorlar sigorta yaptirmaya basladi. Zorunlu sigortayi yaptirmayan doktorlar için 5 bin Türk Lirasi idari para cezasi öngörülüyor. Tabiplerin/dis tabiplerinin ödeyecekleri sigorta primleri, sigorta tarife ve talimatinda belirlenmis olup risk gruplarina göre 150 lira ile 750 lira arasinda degisiklik gösteriyor. Sigorta, her bir olay için azami 300 bin liraya kadar teminat sagliyor. Kamuda çalisan doktorlar sigorta primlerinin tamamini kendileri ödeyecek. Makbuz karsiliginda kurumundan sigorta priminin yarisi 30 gün içerisinde alacak.

Doktorlara sigortalamak için sigorta sirketleri çalismalarini sürdürürken sendikalarda üye olan doktorlara avantajli sigorta anlasmalari yapiyorlar. Türk Saglik-Sen'in yaptigi anlasmaya göre mesleki mali sorumluluk sigortasini sendikanin anlasma yaptigi sirkete yaptiran doktorlara ilave olarak 45 bin liraya kadar ferdi kaza sigortasindan ücretsiz yararlanacak. Konuyla ilgili bir degerlendirme yapan Türk Saglik-Sen Genel Baskani Önder Kahveci, "Amacimiz üyemiz olan doktorlarin sorunsuz, kolay ve avantajli bir sekilde sigorta yaptirmalarini saglamak. Bunun için sigorta sirketi ile anlasma yaptik. bu tür faaliyetleri sosyal sendikaciligin bir geregi olarak görüyoruz. Bu tür faaliyetlerde bulunmaya ve üyelerimize imkanlar sunmaya devam edecegiz." dedi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası