Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Özel Muayenehanelere Geçmis Olsun !

Özel Muayenehanelere Geçmis Olsun ! ATTYönetmelik Degisiklikleri Ne Zaman Son Bulacak ?

15 Subat 2008 tarihinde , sayin Saglik Bakanligi'nin uygulamaya koydugu ATT Yönetmeligi , Özel Saglik Sektörüne büyük bir darbe indirmisken , o tarihten bu güne ayni yönetmelik 4 defa degistirilmis olup , ayni yönetmelige karsi onlarca dava açilmis ve bu davalarin hemen hepsinde de su an için yürütmeyi durdurma karari verilmistir.

Ancak sayin Saglik Bakanligi, bildigini okumaya "kesin" kararli oldugundan olsa gerek ! açilan tüm davalarda alinan YD kararlarina karsi yüce mahkemelerin kararlarina uyuyor gibi görünüp , yine bildigini okumaya devam etmektedir.

03.08.2010 tarihli ATT Yönetmelik Degisikligi , Saglik Bakanligi'nin zihniyetinde en ufak bir degisiklik olmadiginin en önemli göstergesidir.

Tam gün yasasinin yürürlüge girmesi ve ardindan Anayasa Mahkemesi yine ardindan Danistay'in ilginç kararlarina ragmen ! Saglik Bakanligi Özel Saglik sektöründe faaliyette bulunan Özel Tip ve Dal Merkezlerine , hem de Özel Muayenehanelere artik "SIZIN KAPANMA VAKTINIZ GELDI" demektedir.

Bir yandan SGK'nin uyguladigi Cezalar ve aylik kesintiler , diger yandan Saglik Bakanliginin ikide bir yaptigi yönetmelik degisiklikleri , genelgeler , PIK kararlari , vs. vs ler , artik özel saglik sektörünü bunaltmis , meslegini layikiyla yapmak isteyen hekimlerimize " lanet olsun nerden bir merkez açtim" dedirtecek bir hal almistir.

Sayin ilgililer ! Yapmayin ! Etmeyin ! Saglik hepimize gerekli , degerli hekimlerimizi küstürmeyin ! Yillarca emek vererek okuduklari Tip Fakülteleri , ardindan yillarca ugras vererek edindikleri birikimleri ile açtiklari saglik merkezlerimizi kapattirmayin!

Önce müstakil bina sarti , ardindan yerine getirilmesi imkansiz bina ve iç dizayn sartlari , kesin süreler , bu sürelerde yerine getirilemeyecek sartlar , v.s !

Sayin Saglik Bakanligi yetkilileri ! Bu binalar yap boz oyununda kullanilan oyun kartlari degildir ! Bir merkezin oda genisligi , merdiven , asansör , wc genisligi sabittir !

Merkezin bulundugu bina çocuklarin oynadigi maketlerden de degildir ! Sizin akliniza estikçe surasi bu kadar genislikte olacak , burasi su kadar olacak , dediginiz yerleri nasil istediginiz ölçülere getirecegiz ?

Beton binayi yikip , önceki yönetmeliginiz sartlarina uydurmaya çalisan merkezler , bu degisikligi nasil yerine getirecekler ? Akliniza estigi zaman yaptiginiz degisikliklerin ne zaman sonu gelecek ?

Saglik herkesin hakkidir ve devletin en öncelikli görevlerinden biridir , kimsenin çalisma istegini kirmayin ! Vatandasimiza en kaliteli hizmeti sunan Özel Saglik Kurumlarini kapatmak yerine tesvik ederek yasatmak varken , yapilan degisiklikler destek degil , aksine köstek olmaktadir , saygilarimla.

Av.Bülent ÖZER


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası