Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Beyin hücreleriniz yok olmasin!

Cep telefonlari için önemli uyarilar...

Çevre ve Tüketici Haklarini Koruma Dernegi (ÇETKODER) Genel Baskani Mustafa Göktas, ''Yasaminizin ön kapisindan uygarlik, çagdaslik, medeniyet diyerek teknolojinin nimetleri girerken, arka kapinizdan sagliginiz çikip gitmesin'' dedi.

Göktas, yaptigi yazili açiklamada, cep telefonlarinin insan sagligini olumsuz etkiledigini ve saglikli yasamin insanlarin ellerinden alindigini belirtti.

Açiklamada, son günlerde cep operatörlerinin birbirinden farkli tarife ve metotlarla tüketicileri etkiledigini savunan Göktas, tüketicilerin de firsatlar kaçmasin diye, hem ekonomik hem de saglik açisindan çok seyler kaybettigini kaydetti.

Mustafa Göktas, cep telefonlarinin teknolojinin bir nimeti olarak degerlendirildigini kaydettigi açiklamada, ''Ama bir seyin farkinda degilsiniz. O da sagliginiz elinizden gidiyor. Yavas yavas gittigi için farkinda degilsiniz. Saglikli yasam hakkimiz. Yiten giden ise öncelikle sagliginiz. Yasaminizin ön kapisindan uygarlik, çagdaslik, medeniyet diyerek, teknolojinin nimetleri girerken, arka kapinizdan sagliginiz çikip gitmesin'' dedi.

-''CEP TELEFONLARI SAGLIGI OLUMSUZ YÖNDE ETKILIYOR''

Göktas açiklamada, cep telefonlarinin sagligi birçok yönden olumsuz bir sekilde etkiledigini belirterek, söyle devam etti:

''Telefonda mektup yazilmaz. Saatlerce konusma yapmak yanlistir. Hele ki cep telefonu gibi riski agir olan bu teknoloji harikalarinda, uzun süreli telefonda konusmanin ciddi sekilde sagliginizi etkiledigini bilin. Yaydigi elektro dalgalar bir müddet sonra görüyorsunuz ki beyin hücrelerinizi yok ediyor, beyin tümörüne neden oluyor. Isitme problemi yaratiyor. Insanda bagisiklik sistemini bozuyor. Bas agrisi, sersemleme yapiyor, duyma hissini bozuyor. Dikkat bozukluguna sebep oluyor. Görüs alaninda daralma yapiyor. Kalp ve damar rahatsizliklarini sebebiyet veriyor. Kan hücrelerinin bozulmasina, embriyolarin bozulmasina, yogun stres ve yorgunluk hissine neden oluyor. Kadinda düsük yapmaya sebep oluyor. Yüksek tansiyon, genetik yapinin bozulmasi, sperm sayisinin azalmasi, beyaz kan hücresinin artmasi (yani kanser), cilt kanserinin artmasi, kan ve beyin bariyerinin zedelenmesi gibi çok ciddi hasarlar veriyor. Bunlar bir kismi kisa vadede görülenler, digerleri ise uzun vadede ortaya çikan çok ciddi sagligimizi tehdi
t eden olaylardir.''

-''BU ISIN DE SUYUNU ÇIKARDIK''

Açiklamada, toplumun son 30 yil içinde neyi neden ve niçin tükettigini düsünmeden ve üretmeden tüketen bir toplum hale geldigini belirten Mustafa Göktas, ''Bu isin de suyunu çikardik. Cep telefonu, ihtiyaç olanin da olmayanin da elinde. Canimizdan kiymetli minicik evlatlarimizin bile elinde var. Hiç düsünmeden gelecegi, saglikli yasami yok ediyoruz. Cep telefonu ile görüsmelerinizi kisa ve öz tutun'' dedi.

Göktas, cep telefonu tasimanin medeniyet, uygarlik, çagdaslik anlamina gelmedigini belirttigi açiklamada, cep telefonu operatörlerinin tarifelerine aldanip çok konusmanin, insana getirisi olmadigini ifade etti.

Mustafa Göktas, cep telefonlarinin gün içinde vücuttan olabildigince uzakta, çantada, çanta yoksa en dis cepte tasinmaya özen gösterilmesi gerektigine de isaret etti.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası