Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dogru nefes nasil alinir?

Bunu uyguladiginiz takdirde ömrünüz uzuyor...

Gaziosmanpasa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Denyan Mansuroglu, çarpici bir gerçege isaret etti ve dogru nefes almanin insan ömrünü uzattigini söyledi.

“Kulüp Kalbim” üyeleriyle Acarlar Longozu’na gerçeklesecek “Oksijen Terapisi Gezisi”nde hastalar ve yakinlarina bilgi veren Mansuroglu,” nefes burundan 4 saniye alinmali, 6 saniyede verilmeli” dedi.

Gaziosmanpasa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Sorumlusu Doç Dr. Denyan Mansuroglu, “Kulüp Kalbim” üyeleri ile Karasu Acarlar Longozu’na yaptiklari gezide çarpici gerçeklere isaret etti. Mansuroglu, oksijenin insan yasami için önemine dikkat çekerken, dogru nefes alma ile insan ömrünün uzayacagini söyledi.

Doç. Dr. Denyan Mansuroglu; “Oksijen Terapisi Gezisi”ne katilan, aralarinda by-pass ameliyati olanlar ve yakinlarinin bulundugu katilimcilara yaptigi açiklamada oksijenin yasam için önemine isaret etti. Insan vücudunun 6 litre oksijen kapasitesi bulundugunu, ancak özellikle ülkemizde bilgi ve egitim eksikligi nedeniyle bunun sadece 4 litresinin kullanildigini, bu nedenle yasam süremizin kisaldigini vurguladi.

Vücuttaki tüm mekanizmalarin oksijene ihtiyaci oldugunu belirten Mansuroglu sunlari söyledi; “Diyaframin genislemesini saglayarak, oksijeni vücuda tamamen yaymamiz gerekiyor. Bunun için yapilmasi gereken is çok basit. 4 saniye burundan nefes alinacak, 6 saniyede birakilacak. Böylece vücut oksijeni tam kapasite olarak bütün organlara yayacak.”

“Kulüp Kalbimin yaptigi gezilerin amaci hem temiz oksijenin oldugu yere gitmek, hem de solunumu dogru bir sekilde kullanmanin yöntemini hastalarimiza asilamak” diyen Mansuroglu birlikte bir saat doga yürüyüsü yaptiklari hastalarina söyle konustu; “Dogru solunumla sinir sistemi gevser, kalp ve damarlar rahatlar, buna paralel olarak insan ömrü uzar. Yapilmasi gereken yavas ve ekonomik bir solunum ile temiz oksijeni almak. Bunun için doga yürüyüslerini firsat buldukça yapmak gerekiyor.”

Karasu Acarlar Longozu’na yapilan geziye katilan Kardiyoloji Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Nuri Kurtoglu ise “Ameliyat ettigimiz hastalarimizla ‘Kulüp Kalbim’ üyelerine bu tür etkinliklerde daha fazla zaman ayirma firsatimiz oluyor. Doktor-Hasta iliskisini bir kenara birakip, onlarin saglikli bir sekilde yasama devam etmelerinin önünde hiçbir engel olmadigini gösteriyoruz. Verdigimiz tibbi destegi, mental olarak tamamliyoruz” dedi.

Günübirlik gerçeklesen geziye Kardiyoloji Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Nuri Kurtoglu ile Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr. Denyan Mansuroglu, bölüm doktorlari, hemsireler, saglik personeli, kalp hastaligi tedavisi gören hastalar ve yakinlari katildi.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası