Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Çalisanlarda; Tek Kadro’ya “EVET”, Ayristirmaya “HAYIR”

Tüm Saglik-Sen Genel Baskani Okay Erözgün : “Saglik çalisanlari arasindaki 4/b, 4/c, sözlesmeli, vekil ayrimi ortadan kaldirilmali, aradaki maas farklari düzeltilmeli ve hepsi kadroya alinmali, Memurlara toplu sözlesme...

Tüm Saglik-Sen Genel Baskani Okay Erözgün tarafindan yapilan açiklama söyle : “Saglik çalisanlari arasindaki 4/b, 4/c, sözlesmeli, vekil ayrimi ortadan kaldirilmali, aradaki maas farklari düzeltilmeli ve hepsi kadroya alinmali, Memurlara toplu sözlesme ve grev hakki verilmeli, Çalisanlar arasindaki döner sermaye adaletsizligi giderilmeli, Tam gün yasasinda unutulan hekim disi personelin haklari verilmelidir.”

Tüm Saglik ve Sosyal Hizmet Çalisanlari Sendikasi (Tüm Saglik-Sen) saglik ve sosyal hizmet çalisanlari için; Çalisanlarda; Tek Kadro’ya “EVET”, Ayristirmaya “HAYIR” diyor..

Sendika Genel Baskani Okay ERÖZGÜN: “Saglik çalisanlari arasindaki 4/a, 4/b, 4/c, sözlesmeli ve vekil ayrimi ortadan kaldirilmali. Memurlara toplu sözlesme ve grev hakki verilmeli. Çalisanlar arasindaki döner sermaye adaletsizligi giderilmeli, Tam gün yasasinda unutulan hekim disi personelin haklari verilmeli” dedi. Memurlar arasinda ayni isi yapanlar arasindaki maas farki düzeltilmeli esit ise esit maas uygulanmalidir. Çalisanlar arasindaki bu uçurum kaldirilarak esitlik saglanmali, yasam kalitesi yükseltilmelidir. Ancak bu sekilde çalisanlarin verimliligi artirilmis olur.

Tüm Saglik-Sen Genel Yönetim Kurulu toplu görüsme sürecinde hükümetten taleplerini belirledi. Sendikanin 11 maddeden olusan talepleri söyle:

TOPLU SÖZLESME ve GREV HAKKI VERILMESINI

Toplu görüsmeye son verilerek, ILO sözlesmesi, AHIM kararlari geregince, Anayasal ve yasal düzenlemeler yapilarak toplu sözlesme ve grev hakki acilen kamu çalisanlarina verilmelidir.

TEK KADRO UYGULAMASINA GEÇILMESINI

Farkli statüde vekil, 4/b,4/c,4924 gibi sözlesmeli olarak çalisan ve sayilari 100.000’i geçen personelin, yürütmüs oldugu islemlerin kamunun asli ve sürekli hizmetleri arasinda olmasi nedeniyle acil olarak kadroya alinmasi Anayasanin geregidir.

Gerekli düzenlemeler yapilana kadar vekil, 4/b,4/c,4924 gibi degisik kadrolarda çalisanlar acil olarak 4/a kadrosunda çalisanlarin özlük ve sosyal haklarindan yararlanmalidir.

DÖNER SERMAYE ADALETSIZLIGI

Döner sermaye sistemi tekrar yapilandirilmalidir. Yillik Izin ve sua izninde döner sermaye katilim payi kesilmemelidir. Performans sistemine bagli olmayan Yardimci Saglik Personeli ve Genel Idare Hizmetlerinde çalisanlarin ödemeleri Ocak ve Temmuz ayinda açik ve net olarak belirtilen miktarlar Saglik bakanligi tarafindan açiklanmalidir. Döner sermaye miktarlari mevki ve kadro unvanina göre tüm ülkede ayni miktarda ödenmelidir. Ödemeler her ayin 15’inde düzenli olarak maas ile birlikte yapilmalidir. Tüm çalisanlarin döner sermaye ödentisi emeklilige yansitilmalidir.

NÖBET ÜCRETLERININ ARTTIRILMASINI

Resmi tatiller ve hafta sonlarinda tutulan nöbetlerde ücretler %100 arttirilmalidir.

UNVAN DEGISIKLIGI ve GÖREVDE YÜKSELME SINAVLARININ DÜZENLI YAPILMASINI

Unvan degisikligi ve görevde yükselme sinavlarinin ihtiyaca göre kadrolarin belirlenerek düzenli olarak her yil ya da iki yilda bir yapilmalidir.

ÇOCUK YARDIMININ TEKRAR DÜZENLENMESINI

Çocuk yardimi günümüz kosullarinda tekrar güncellenmeli ve çalisan anne ve baba olmak üzere her ikisine de ödenmelidir.

DINI BAYRAMLARDA IKRAMIYE VERILMESINI

Dini bayramlar öncesinde tüm saglik ve sosyal hizmet çalisanlarina 500,00 TL ikramiye verilmelidir.

YIPRANMA TAZMINATININ VERILMESINI

Saglik alanina çalisanlarin yapmis olduklari isler ve karsilasmis olduklari mesleki riskler göz önünde bulundurularak fiili hizmet zammindan istifade etmeleri gerekir. Ayrim yapilmaksizin saglik ve yardimci saglik hizmetlerinde çalisanlara fiili hizmet zammi hakki verilmesi adina gerekli yasal düzenlemeler yapilmalidir.

SHÇEK ÇALISANLARININ TAZMINATININ YÜKSELTILMESINI

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda çalisan yaklasik 8 bin kisinin almakta oldugu tazminat miktari çok komik bir rakam olup bu rakam iyilestirilmeli ve ciddi bir miktara kavusturulmali.

24 SAAT ÇALISAN KRESLERIN AÇILMASINI

Saglik Bakanligi genelgesine göre kres açilabilmesi için ilgili kurumda çalisanlarinin 0–6 yas gurubunda en az elli çocugun bulunmasi gerekiyor. Ama kres açilamiyor. Nöbet usulü ile çalisilan yerlerde magduriyetin giderilebilmesi için 24 saat hizmet verebilecek kresler açilmalidir. Kresler ücretsiz olmalidir.

TAM GÜN YASASINDA UNUTULAN HEKIM DISI PERSONELIN;

Döner Sermaye Tavan oranin artmasini,

Döner Sermaye ödemesinin en az % 50 sinin emeklilige yansimasini,

Riskli birimlerde çalisanlara mesleki zorunluluk sigortasi getirilmesini,

Maaslara seyyanen 250 TL sabit ek ödeme yapilmasini,

Döner Sermayenin maaslara yansitilarak düzenli ödenmesi,


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası