Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KOÇ ÜNIVERSITESI TIP FAKÜLTESI ÖGRENCILERININ TÜMÜ BURSLU ÖGRENIM GÖRECEK

Bu yil, Koç Üniversitesi’nin yeni kurulan Tip Fakültesi’nde tüm ögrenciler burslu ögrenim görecek. Türkiye’de tip egitimine yeni ve farkli bir görüs getirmek amaciyla kurulan Koç Üniversitesi Tip Fakültesi, seçilmis ögretim kadrosuyla arastirmayi, bilgi üretmeyi ve toplum sagligina hizmet vermeyi ön plana alan, tip alaninda yarinin liderlerini yetistirmeyi amaçlayan evrensel standartlarda egitim ve saglik kurulusu olmayi hedefliyor.

2010-2011 egitimin döneminde ilk olarak 40 ögrenci alacak olan Tip Fakültesinde ögrencilerin 20’si tam 20’si yarim burslu olarak ögrenim görecek. Ingilizce verilecek olan tip egitiminin ilk üç yili Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçeklestirilirken, sonraki yillara yayilan klinik agirlikli egitim, insaati yakinda tamamlanacak olan Koç Üniversitesi Egitim ve Arastirma Hastanesi’nde verilecek. Ek olarak ögrencilere üniversitenin çesitli laboratuar ve kliniklerinde arastirmalara katilma olanagi saglanacak ve tesvik edilecek.

Egitim dili Ingilizce olacak

Hazirlik sinifi hariç egitim süresi alti yil olacak olan Tip Fakültesi’nde ilk yil çekirdek egitim programina ek olarak tipla ilgili kurs ve seminerlere yer verilecek. Ikinci ve üçüncü yillardan itibaren entegre programla temel tip dersleri ve giderek artan oranda klinik tibba hazirlik ve temel-klinik köprü konulari sunulacak. Dördüncü ve besinci yillarda ögrenciler uygulamali staj egitimiyle hastaliklarin tani ve tedavisi üzerinde çalisacak. Altinci yilda ise hastanede mezuniyet öncesi intern olarak, gözetim altindaki hastalarin bakiminda görev ve sorumluluk alacak ve egitimlerini tamamlayacaklar.

Türkiye'nin en yeni Tip Fakültesi olarak 2010–2011 egitim yilinda ilk ögrencilerle ögretime baslamanin heyecani içinde olduklarini belirten Koç Üniversitesi Rektörü Umran Inan, hedeflerini söyle anlatiyor: “Dinamik ve yenilikçi egitim anlayisiyla, arastirma ve bilime dayali çagdas tip uygulamalarini benimseyen bir Tip Fakültesi olmayi hedefliyoruz. Koç Üniversitesi Tip Fakültesi ögrencilerini, 21. yüzyilin saglik sorunlarina egilen ve bilimin yol göstericiliginde tibbi çözümler üretebilen doktorlar olarak yetistirmek en büyük amacimiz.”

Arastirmaci Doktorlari Yetistirmek

Ilk günden itibaren Tip Fakültesi ögrencilerini temel ve teorik alanlarda arastirmaya yönlendireceklerini belirten Koç Üniversitesi Tip Fakültesi Kurucu Dekani Prof. Dr. Sevket Ruacan ise en önemli farklarinin arastirmaci hekim kimligine önem vermeleri oldugunu belirtiyor. fizik, fen bilimleri, kimya, moleküler biyoloji, genetik gibi temel bilimlerle ve mühendislik dallariyla yakin çalisma içinde olmayi amaçladiklarini kaydeden Prof Dr. Sevket Ruacan, kisa bir süre sonra 250 yatakli egitim ve arastirma hastanesinin de yapilacagini belirtiyor. Modern donanimli hastanenin, herkesin yararlanabilecegi, çevreye hizmet verebilecek bir yapida tasarlandigini ifade eden Prof. Dr. Ruacan, “Egitim açisindan ülkemizdeki tüm saglik kuruluslarini önemsiyoruz. Ögrencilerimizin içinde yasadiklari toplumu tanimalari, toplumun sorunlarini ögrenmeleri, arastirma ve egitimle sikintilara çözüm bulmalari bizim için çok önemli” diye konusuyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası