Kütahya'nin Tavsanli ilçesinde, hastanede yeni dogum yapan 2 kadin için hazirlanan ignelerin, stajye">
Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Büyük skandal!

"Annelere yapilacak igneleri bebeklere yaptilar" iddiasi! Bebeklerin hayati tehlikesi var!

Kütahya'nin Tavsanli ilçesinde, hastanede yeni dogum yapan 2 kadin için hazirlanan ignelerin, stajyer hemsireler tarafindan bebeklerine yapildigi iddia edildi. Bebekler, hayati tehlikeleri bulunmalari nedeniyle Eskisehir'e sevk edildi.

Alinan bilgiye göre, polis ekipleri, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde kuvözde tedavileri devam eden 2 bebege yanlis igne yapildigi ve hayati tehlikeleri bulundugu için Eskisehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tip Fakültesi Hastanesine sevk edildigi bilgisine ulasti.

Yapilan arastirmada, yeni dogum yapan Ü.Y. ve H.Y'nin Kadin Dogum Servisinde tedavi gördügü ve bu kadinlara doktor tarafindan verilen üzerlerinde isimleri yazili enjektörlerin görevli hemsireler N.G. ve A.B. tarafindan hazirlandigi belirlendi.

Ü.Y. ve H.Y'nin o sirada Çocuk Servisinde bulunmalari nedeniyle içinde ilaç olan enjektörlerin onlara uygulanmasi için kat temizlik görevlisi A.Ö. araciligiyla Çocuk Servisine gönderildigi, A.Ö'nün bu enjektörleri hemsire odasinda bulunan masaya biraktigi tespit edildi.

Çocuk Servisinden sorumlu hemsire S.B'nin, diger servis hemsireleri H.D. ve A.T'den, ''stajyer hemsire olarak görev yapan ögrencilere refakat edip anneler Ü.Y. ve H.Y'ye uygulanmasini istedigi, hastanede yogunluk bulundugundan stajyer hemsirelerin igneleri bebeklere uyguladigi'' saptandi.

Daha sonra rahatsizlanan bebeklerin ESOGÜ Tip Fakültesi Hastanesine sevk edildigi, Cumhuriyet Savcisinin talimatiyla içindeki ilaçlar bebeklere uygulanan 2 bos enjektörün muhafazaya alindigi ögrenildi.

Ifadelerine basvurulan görevli hemsireler S.B, H.D, H.A, C.A. ve A.T'nin, polise, hastanede E.E.Ç, B.K, S.A, Z.M.G. ve N.E. adli ögrencilerin stajyer hemsire olarak görev yaptigini ve igneleri bebeklere kim ya da kimin enjekte ettigini bilmediklerini söyledigi kaydedildi.

Bu arada, konuyla ilgili olarak Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi Bashekimligince Kütahya Il Saglik Müdürlügüne bilgi verildigi ve Müdürlükçe idari sorusturma baslatildigi ögrenildi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası