Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Üniversiteler de 'garanti is' rekabeti dönemi

Üniversitelerde tercih dönemiyle birlikte rekabet de basladi. Ögrenci çekmek isteyen üniversite yöneticileri öncelikli olarak, mezuniyet sonrasi 'is garantisi' veriyor

Tercih döneminde üniversiteler basarili ögrencileri kapma yarisina girdi. Ögrenciler için cazip imkanlar sunan üniversiteler, son dönemde mezunlarina 'is garantisi' vermeye basladi. Birçok üniversite, mezun olan ögrencilerini ise yerlestiriyor. Kimi üniversiteler kendilerine ait kuruluslara ögrenci gönderirken, kimisi de anlasma yaptiklari sirketlerde istihdam imkani sagliyor.

Bu yil ilk kez egitime açilacak olan Istanbul Medipol Üniversitesi de is garantisi veren okullardan birisi. Hemsirelik, fizik tedavi ve rehabilitasyon, saglik yönetimi ve beslenme bölümlerinde 50 kisilik kontenjanla ögrenci aldiklarini söyleyen Rektör Prof. Dr. Sabahattin Aydin, bu bölümlerden mezun olacak bütün ögrencileri kendi hastanelerinde ise yerlestireceklerini vurguladi. Aydin, ilerde baska hastaneler ile de anlasirlarsa, onlara da mezunlarini gönderebileceklerini belirterek, sunlari kaydetti: "Su anda Türkiye'de büyük bir istihdam açigi var. Bu yüzden biz de eleman açigi olan bölümleri belirledik. Bu bölümlere giren ögrencilerimizin isihazir olacak. Ögrencilerimize mezun olduklarinda kendi bünyemizdeki hastanelerde is garantisi veriyoruz."

HER ÜNIVERSITE FARKLI ALANLARDA ISTIHDAM AÇIYOR

Kadir Has Üniversitesi: Medya, enerji mühendisligi ve bioenformatik gibi yeni bölümler açti. Üniversite, 2010-2011'de 2 bin yeni ögrenci hedefliyor.

Okan Üniversitesi: Türkiye'ye yatirima gelen 50 milyar euro cirolu Çinli Huawei ile anlasti. Çince ögrenen ögrencilerini mezun olur olmaz bu sirkete yerlestiriyor.

Isik Üniversitesi: Üniversite, enformasyon teknolojileri, yönetim bilisim sistemleri ile insan ve toplum bilimleri gibi bölümler olusturuyor. Bugüne kadar mezun olan 2 bin 344 lisans ögrencisinin neredeyse tamami is buldu.

Sabanci Üniversitesi: Dünyanin seçkin kurumlarinda staj imkani sunan üniversiteden mezun olan ögrencilerin yüzde 88'i okulu bitirdikten en geç 1 yil içerisinde is buluyor.

Özyegin Üniversitesi: Is bulmayi kolaylastirmak için etkin staj programlari düzenleyen üniversite, ögrencilerin puan ortalamalarina göre ücretsiz ve yurt disi staja gönderiyor. Üniversite ögrencileri girisimcilige de tesvik ediyor.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası