Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Estetik ameliyatlar yazin artiyor

En çok liposuction ve meme ameliyatlari yapiliyor...

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, yaz aylarinda estetik ameliyatlarda yüzde 20 artis oldugunu belirterek, en çok tercih edilen estetiklerin basinda liposuction ve meme ameliyatlarinin geldigini söyledi.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir yaptigi açiklamada, yaz aylarinda estetik ameliyatlarda yüzde 20 artis oldugunu belirterek, "Sicak günlerin basladigi su günlerde kis aylarina göre insanlarin bos günleri daha çok oluyor. Kisin yapamadiklari birçok seyi yazin yapmalari için yeterince vakitleri oluyor. Özellikle ögrenciler, ögretmenler yaz tatillerinde çalisan kisiler ise izin aldigi yaz döneminde ameliyat olup kisa yeni burunlari, yüzleri ve vücutlari ile girmek istiyorlar" diye konustu.

-EN ÇOK TERCIH EDILEN LIPOSUCTION VE MEME AMELIYATLARI-

Yaz aylarinda tercih edilen ameliyatlarin basinda Vaser Compact Sponge Sytem (yag aldirma), meme küçültme-büyütme ve diklestirme, jinekomasti (erkekte büyük memelerin küçültülmesi)'nin geldigini belirten Özdemir, bilinenin aksine yaz aylarinin basinda özellikle yapilan ameliyatlarda artis oldugunu söyledi. "Çünkü hastalar tatile çiktiklarinda kendi görünüslerinden rahatsiz olmadan güneslenip özgüvenleri yerine gelsin istiyorlar" diyen Özdemir, en çok kilolar ve memelerle ilgili sikintilar olduguna isaret etti.

-AMELIYATTAN KISA SÜRE SONRA GÜNESLENIP DENIZE GIRMEK MÜMKÜN-

Deniz suyunun özellikle bu dönemde burun ameliyatlarindan sonra burun içi kabuklarin düsmesini hizlandirarak fayda bile sagladigini belirten Özdemir, "Hastalar burun ameliyatlarindan bir hafta sonra günlük yasantilarina rahatlikla devam edip, bir ay sonra ise denize girip güneslenebilirler" dedi.

-BOTOKS VE DOLGUYLA GELEN GENÇLIK-

En popüler gençlesme uygulamalarindan botoks ve dolgunun da yazin da kis aylari kadar ragbet gördügünü ifade eden Özdemir, günesin etkisiyle göz çevresinin daha fazla kirismaya meyilli oldugunu, botoks'un bu etkiyi hafifletebildigini söyledi.

-NESTERDEN KORKANLARA PRATIK MEDIKAL ÇÖZÜMLER-

Nestersiz ve iz birakmadan yapilabilecek pratik çözümler konusunda ise Özdemir, "Yaz aylarinda estetik yapilmaz diye bir kural yok, sadece yapilan estetik operasyonlarin yogunlugu degisiyor. Örnegin; bazi hastalar yaz aylarinda liposuction ameliyatlarini tercih etmiyor. Bu yüzden bizde onlara isin daha pratik ve medikal kismini öneriyoruz" diye konustu. Tercih edilmemesinin nedenini, cildin daha pürüzsüz bir sekilde yerlesmesine yardimci olmak amaciyla 2-3 hafta giyilen elastik korseye bagladigini ifade eden Özdemir, aksi takdirde operasyonla ilgili hiçbir sakinca olmadigini vurguladi. Özdemir, en çok tercih edilen medikal islemlerin ise, dis beyazlatma ve cilt yenileme sistemleri oldugunu söyledi.

-YAZ AYLARINDA LAZER EPILASYON YAPTIRMAK DA MÜMKÜN-

"Yaz aylarinda lazer epilasyon yapilmaz" algisinin tamamen yanlis olduguna dikkat çeken Özdemir söyle devam etti: "Sadece bronzlasmadan 10 gün öncesi ve sonrasi günler sakincali ve önemli. Lazer uygulanan bölgenin en az 5 gün günese maruz kalmamasi gerekiyor. Vücut ve yüzündeki tüylerinden rahatsiz olan kisiler sikça lazer epilasyona basvuruyor. Yogun tüylü bölgeler özellikle yaz aylarinda tere bagli sikayetlerin yogunlastigi bölgeler oluyor. Koku ve terlemenin azaltilmasi için de tüylerden kurtulmak isteyenler çogaliyor. Yine omuzlarda apolet biçimli tüylenme artisi, yüz ve sirt bölgesinde yogunlasan killanma özellikle yaz aylarinda plaj ve havuzla çok içli disli olan kisilere estetik gelmiyor. Bunun yaninda ön kol ve el sirtinin asiri killi olmasi sosyal iletisimde kisileri güvensiz kilabiliyor
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası