Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Uzaktan egitim için YÖK'e 3 bin dilekçe

Saglik Bakanliginda, görev yapan 84 bin ön lisans ile 86 bin lise mezunu saglik çalisani uzaktan egitim hakki istiyor. Bu talebin yer aldigi 3 bine yakin dilekçe, Türk Saglik Sen tarafindan YÖK'e sunuldu.

Sendika, Gazi Üniversitesi'ne de yazili basvuruda bulundu. Türk Saglik-Sen, saglik çalisanlarina uzaktan egitim ile lisans ve ön lisans hakki verilmesi için Saglik Bakanligi, YÖK ve Gazi Üniversitesi'ne basvurdu. YÖK'e lisans tamamlama ve ön lisans hakki isteyen çalisanlarin 3 bine yakin dilekçesi teslim edildi.

Gazi Üniversitesi'ne de saglik çalisanlarinin ön lisans ve lisans hakki saglayacak programlarin açilmasi için yazili basvuruda bulunuldu. Yapilan basvuruda Ebe, Hemsire, Saglik Memurlari ve Tibbi Teknologlara (Saglik Egitim Enstitüsü mezunlarina) lisans tamamlama hakki verilerek önemli bir adim atildigi ifade edildi. Bunlarin disinda kalan Saglik Hizmetleri Sinifinda görev yapan diger saglikçilar için de lisans programlarinin açilmasi istendi.

Basvuruda ayrica Saglik Meslek Lisesi mezunu Lab.Teknisyeni, Toplum Sagligi, Ebe, Hemsire, Acil Tip Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, ÇST, Dis Teknisyeni, Anestezi Teknisyeni, Tibbi Sekreter olarak görev yapan ve herhangi bir ön lisans programini bitirme imkani bulamayan saglik personeli için ön lisans programi açilmasi talep edildi.

Sendika, Gazi Üniversitesi Rektörü Riza Ayhan ile de bir görüsme yapti. Türk Saglik Sen Genel Baskani Önder Kahveci, Saglik Meslek Lisesi mezunlarinin da Gazi Üniversitesi'nde uzaktan egitim ile ön lisans yapmalarina imkan saglanmasini talep etti. Konu ile ilgilenecegini kaydeden Rektör Riza Ayhan buna yönelik programlarin açilabilecegini ifade etti.

Ziyarette ebelik, hemsirelik ve saglik egitim enstitüsü mezunlari disinda kalan saglik çalisanlarina lisans tamamlama imkaninin üniversite tarafindan gerçeklestirilip gerçeklestirilemeyecegi de soruldu. Rektör Ayhan, karar alinmasi halinde bunu da yapmaya hazir olduklarini kaydetti.

TÜRK SAGLIK SEN, UZAKTAN EGITIM HAKKINI BAKANLIK ILE DE GÖRÜSTÜ

Türk Saglik-Sen, uzaktan egitim ile lisans ve ön lisans tamamlama hakki için Saglik Bakanligi'na da basvurdu. Sendika tarafindan bu konuda hazirlanan bir rapor Saglik Egitim Genel Müdürü'ne verildi.

Ziyarette Genel Baskan Önder Kahveci lisans tamamlamanin genisletilmesini istediklerini kaydederek "Ebelik, Hemsirelik ve Saglik Egim Enstitüsü mezunlarina lisans tamamlama hakki verildi. Çalisanlarin egitim durumlari Avrupa Birligi müktesebatina uyum çerçevesinde diger saglik personellerine de uzaktan egitim ile lisans tamamlama hakki verilerek egitim seviyelerinin yükseltilmesini istiyoruz. Ayrica Saglik meslek lisesi mezunlari için de bölümleri ile ilgili yine uzaktan egitimle ön lisans hakki verilmesi talebimiz var. Bu konuda Gazi Üniversite Rektörü ile görüstük. Kendileri bu egitimleri verebileceklerini kaydettiler. Lisansi olmayan bölümleri de açabileceklerini buna egitim ve altyapi olarak hazir olduklarini söylediler." dedi.

Genel Müdür Kapicioglu lisans tamamlama ve ön lisan hakkinin verilebilecegini kaydederek, "Olabilir, lisans ve ön lisans tamamlama hakki verilebilir. Bunu MEB ve YÖK ile görüsmemiz gerekli. Bunu degerlendirecegiz." karsiligini verdi.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası