Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SGK Baskani Zararsiz'dan önemli açiklamalar

SGK’nin yeni projelerini anlatan Baskan Emin Zararsiz’in verdigi bilgiye göre, bankamatik sistemi saglik alaninda da uygulanacak. Tüm sigortali ve emeklilere ‘sifre’ veya ‘parmak izi’ ile çalisacak akilli kartlar dagitilacak

SGK’nin yeni projelerini anlatan Baskan Emin Zararsiz’in verdigi bilgiye göre, bankamatik sistemi saglik alaninda da uygulanacak. Tüm sigortali ve emeklilere ‘sifre’ veya ‘parmak izi’ ile çalisacak akilli kartlar dagitilacak

Bankacilik sisteminde yillardir uygulanan bankamatik sistemi, saglik alaninda da uygulanacak. Tüm sigortali ve emeklilere birer ‘akilli kart’ dagitilacak. Kartlar ‘sifre’ veya ‘parmak izi’ ile çalisacak. Ilaç alirken ve tedavi olurken bu kartlar kullanilacak. SGK’nin gelistirdigi bir baska proje ile tüm emeklilik islemleri internet ortaminda gerçeklestirilecek. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Baskani Emin Zararsiz, milyonlarca emeklinin merakla bekledigi ‘promosyon zamminin’ ne kadar olacagini ve saglik alaninda hazirladiklari yeni projeleri Star’a anlatti. Zararsiz’in verdigi mesajlar söyle:

HERKESIN AKILLI KARTI OLACAK:

“Akilli kart sistemini uygulamaya koyacagiz. Halen pilot olarak Bolu’da uygulanan sistem basarili oldu. Sistemi ülke geneline yayacagiz. Herkese birer akilli kart dagitacagiz. Kartlar, sifre ve parmak izi ile çalisacak. Örnegin hastaneye gittiginizde, karti vereceksiniz. Hastanede bulunan?POS cihazina sifrenizi gireceksiniz. Islemleriniz baslayacak. Ayni sistem eczanelerde de geçerli olacak.”

EMSAL PROMOSYON 100 LIRA:

“Emekliler, 13’üncü maas haberleri ile büyük bir beklenti içine girdi. Bazi emekliler, bu para ile oglunu, kizini emekli etmeyi planliyor. Ancak durum yansitildigi gibi degil. Bankalar ile yaptigimiz görüsmelerde, bankalarin tamamina yakini promosyon veremeyeceklerini söylediler. Ama biz isin pesini birakmiyoruz. Bankalarla görüsmeler devam ediyor. Örnek olmasi açisindan, Isparta veya Burdur’da bu konuda bir anlasma yapilmis. Bir özel banka ile yapilan anlasmada, emeklilere iki yil süresince maaslarini kendi bankalarindan almalari karsiliginda toplam 100 lira promosyon verilmis. Yani ayda 4 liraya gelen bir promosyon söz konusu.”

TEK TUSLA EMEKLILIK

Emen Zararsiz “DPT’ye yeni bir proje sunduk. Kagit dönemi sona erecek. Iki yil içinde, tüm emeklilik islemleri internet ortaminda yapilacak. Sigortali, basvurusunu bilgisayar ile yapacak. Basvurusunun her asamasini yine bilgisayarda ögrenecek. Vatandas tek tusla emekli olabilecek” dedi.

SGK’da evlere senlik usulsüzlük örnekleri

SGK Baskani Zararsiz, saglik alaninda en fazla usulsüzlügün, ‘çalinan veya bir sekilde temin edilen’ T.C vatandaslik numaralari ile yapildigini belirterek, “Adeta vatandaslik numarasi pazari olustu” dedi. Zararsiz’in verdigi vatandaslik numarasi usulsüzlükleri örnekleri söyle:

• “Bir arkadasimin hanimi, eczaneye ilaç almaya gidiyor. Bir bakiyor, hiç gitmedigi bölgelerde, tedavi olmus. Bize sikayet dilekçesi verdi. Inceledik, vatandaslik numarasi kullanilarak baskalari tedavi olmus.”

• “Yine bir eczane ile ilgili ihbari arastiran müfettislerimiz ilginç bir usulsüzlük tespit etti. Eczacinin kalfasi, çetelerle anlasmis. Vatandaslarin kimlik numarasi ile birilerine ilaç yazmislar. Eczanenin sözlesmesini iptal ettik.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası