Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sünnet Deyip Geçmeyin..

Sünnetlerin, babadan kalma mesleklerini yürütenlerle, kendilerini sünnetçi olarak tanitan kisiler tarafindan gerçeklestirildigini kaydeden uzmanlar, ailelerin bu konuda bilinçli olmaya çagiriyor.

Doktorlara danisin

Sünnetlerde ortaya çikan hatalarin, genellikle sünnetçiler tarafindan yapildigini belirten uzmanlar, doktor kontrolü altinda yapilan bu cerrahi girisimde hata olsa bile, gerekli müdahalenin hemen yapilabildigine dikkat çekiyor.

Sünnetlerde ortaya çikan hatalarin, genellikle sünnetçiler tarafindan yapildigini belirten uzmanlar, doktor kontrolü altinda yapilan bu cerrahi girisimde hata olsa bile, gerekli müdahalenin hemen yapilabildigine dikkat çekiyor. Uzmanlar, bununla birlikte sünnetçilerin yaptigi hatalarda müdahalede geç kalindigina ve bunun da kötü sonuçlar dogurduguna isaret ediyor.

Uzmanlar, hatali sünnetin, idrar deliginin arkaya dogru kaçmasina ve peniste bükülmelere neden oldugunu belirterek, "Hatali sünnet, ileriki dönemde cinsel hayati olumsuz etkileyebilir. Çocuk, yasadigi korkuyu uzun süre üzerinden atamaz. Özellikle, toplu sünnet kesimlerinde bunlari televizyondan izliyoruz. Ancak doktor kontrolünde oldugunda, çocuklar sakinlestirilip, gerekirse bayiltilarak islem yapiliyor." ifadesinde bulunuyor.

"Sünnet, Devlet Kontrolü Altinda Ücretsiz Yapilmali"

Devlet tarafindan sünnetçilerle ilgili bir düzenleme yapilmasi gerektigini belirten Uludag Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Çocuk Üroloji Bilim Dali Baskani Prof. Dr. Ümit Simsek, "Sünnet, sünnetçiler tarafindan degil, doktorlar tarafindan ve devlet kontrolü altinda, ücretsiz yapilmali... Maddi durumu elvermeyen birçok aile, çocuklarini toplu sünnet kampanyalarina veriyor. Toplu sünnet de, bana göre tam bir katliam... Bunun önüne geçilebilmesi için devlet üzerine düseni yapmali." dedi.

Prof. Dr. Simsek, çocuklarin 3 yasinda sünnet edilmesinin daha uygun oldugunu da belirterek, cinsel kimlik kazanilmadigi için çocugun bu yasta çok fazla etkilenmedigini, hatali sünnette ise tedavinin daha kolay yapilabildigini sözlerine ekledi.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası