Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hipnozla ingilizce ögretilebilir

Ingilizce'nin hipnoz yöntemiyle, yabanci ülkede kisiyi zor durumda birakmayacak derecede 10-15 günde ögretilebildigi belirtildi.

Selçuk Üniversitesi Beden Egitim ve Spor Yüksekokulu Sporda Psiko-Sosyal Alanlar Anabilim Dali Baskani Yrd. Doç. Dr. Yalçin Kaya, yaptigi açiklamada, Selçuk Üniversitesinde “Hipnoz ve Motivasyon” isimli yüksek lisans dersi verdigini söyledi.

Bilinç altina saniyede 10 üzeri 9 bitlik uyaran girdigini belirten Kaya, bilinç altina etki yapan uyaranlarin büyük çogunlugunun hipnozla devre disi birakilarak, beynin belli bir bölgesinin bu yogun uyaranlardan arindirildigini, daha yüksek bir performansla ögrenmeye hazir hale getirildigini anlatti.

Kaya, bazi özel yabanci dil egitim kurumlarinin, Ingilizce ve diger bazi yabanci dilleri hipnoz yöntemi kullanilarak 7 gün gibi çok kisa sürelerde ögretmeyi vaat ettiklerini vurgulayarak, sunlari kaydetti:

“Üniversitedeki ögrencilerim bana 'bu sekilde Ingilizce ögrenmek mümkün mü?' diye soruyorlar. Ben de onlara, '7 gün gibi bir süre çok kisa ancak makul bir sürede ögretilebilir' yanitini veriyorum. Hipnoz yöntemiyle, yabanci ülkede kisiyi zor durumda birakmayacak derecede Ingilizce, 10-15 günde ögretilebilir. Ancak bunun için uygulamayi yapan ekibin, iyi derecede hipnoz deneyimi ve telkin verebilecek temiz bir Ingilizce diksiyonu olmasi gerekir. Bu yöntemle, hipnoz seansina alinan kisiye günlük hayatta ihtiyaç duyacagi kelimeler, kisa cümleler kalici bir sekilde ögretilir. Hipnoz seanslarinda verilen egitim sonunda kisi, aklinda tutmakta zorlandigi kelime ve cümleleri kalici olarak ögreniyor.”

Kaya, akici bir sekilde ya da dil sinavlarinda basarili olacak kadar Ingilizce ögrenmek için hipnozun tek basina yeterli olmayacagini kaydederek, “Fakat, hipnoz seanslari yardimiyla kiside Ingilizce temeli ve önemli düzeyde isteklilik olusturulabilir” diye konustu.

Ingilizce egitimde uygulanan hipnozun günde bir ile 3 seans arasinda olabilecegini dile getiren Kaya, çok iyi derecede bilen kisi tarafindan yapilacak hipnozun kisiye hiçbir zarari olmayacagini anlatti.

Kaya, hipnozla yasatilan dramatizasyonla gerçek anlamda dil ögrenme ihtiyaci hissetmesi saglanan kisinin, günlük yasamda zor durumda kalmayacak, sorununu anlatacak kadar dil ögrenebildigini ifade etti.

Hiçbir egitim yönteminin tek basina mükemmel bir yabanci dil ögrenmeye ve konusmaya yetmeyeceginin altina çizen Kaya, bunun için o dilin konusuldugu ülkede uzun süre yasamanin bir gereklilik oldugunu ayrica, hipnozla yabanci dil egitiminde kisinin müzik kulagina sahip olmasinin elde edilecek basari için önemli bir faktör oldugunu sözlerine ekledi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası