Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Anadolu' dan Dünyaya Saglik Hizmeti

Türkiye’den ve dünyanin birçok yerinden hasta kabul eden ve gelirlerinin %15’ini uluslararasi hastalarindan elde eden Anadolu Saglik Merkezi, 2010’un ilk bes ayinda, ...

Türkiye’den ve dünyanin birçok yerinden hasta kabul eden ve gelirlerinin %15’ini uluslararasi hastalarindan elde eden Anadolu Saglik Merkezi, 2010’un ilk bes ayinda, 2009’un ayni dönemine göre agirladigi toplam hasta sayisini %15, cirosunu da %17 artirdi.

Anadolu Vakfi’nin gücü ve destegiyle, saglikta referans merkezi olma vizyonuyla dünya standartlarinda hizmet sunmak üzere 2005 yilinda kurulan ve bugüne kadar yaklasik 150 Milyon Amerikan Dolari yatirim gerçeklestirilen Anadolu Saglik Merkezi, bu kisa süre içinde uzman kadrosu, hasta odakli yaklasimi ve gerek Türkiye gerekse Türkiye’nin içinde bulundugu bölgede kabul gören basarili tibbi uygulamalari ile “Saglik Merkezi”nden ‘Sagligin Merkezi’ konumuna ulasti.

Joint Commission International (JCI) akreditasyonuna sahip olan, ülkemizde kemik iligi nakli sorununun çözümüne önemli katki saglayacak Kemik Iligi Nakli Merkezi’ni hayata geçiren, hasta ve yakinlari için ilk kez otel kuran Anadolu Saglik Merkezi, rehabilitasyon merkezi, saglik odakli üniversite gibi yatirimlarla ‘Sagligin Merkezi’ olma konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Alaninda dünyada öncü bir kurum olan Johns Hopkins Medicine’le egitim ve kalitenin gelistirilmesine yönelik programlarda is birligi içinde çalisan Anadolu Saglik Merkezi, 120’si uzman hekim, 225’si hemsire olmak üzere toplam 1000 kisiye istihdam sagliyor. Özellikle onkoloji konusunda Türkiye’de çitayi belirleyen kurum olan ve Cyberknife teknolojisini Türkiye’ye ilk kez getiren Anadolu Saglik Merkezi, Türkiye'de sinirli sayida bulunan IMRT sistemine sahip linear akseleratörlerin yaninda, PET-CT ile kanser tedavisini tek çati altinda gerçeklestiriyor.

Anadolu Saglik Merkezi, bes yilin basarisini yeni logosuyla kutluyor

Düzenlenen basin toplantisinda bir konusma yapan Anadolu Saglik Merkezi Genel Direktörü Dr. Hasan Kus, kisa sürede elde ettikleri basar kendilerini Türkiye dâhil genis bir cografyada “Sagligin Merkezi” yaptigini ve hastalarin duydugu güvenin, bu basarinin en gurur verici kaniti oldugunu ifade etti. Yeni döneme bu basarilarin verdigi sorumlulukla basladiklarini ve kurumsal logolarini da bu bakis açisiyla yenilediklerini belirten Dr. Kus, söyle devam etti:

“Ilk günden itibaren tüm Anadolu Saglik Merkezi ailesi olarak sahip çiktigimiz vizyonu ve belirledigimiz hedefleri geldigimiz noktada hatiri sayilir ölçüde astik ve yolumuza yeni bir bakis açisi ile devam ediyoruz. Gurur duydugumuz basarilar sayesinde ‘Saglik Merkezi’nden, yalnizca Türkiye’de degil, Türkiye’nin de içinde bulundugu genis bir cografyada ‘Sagligin Merkezi’ durumuna geldik. Bugün Gebze’de 50 bin metrekarelik kapali alanda hastanemiz ve Atasehir ile Suadiye’deki Tip Merkezlerimizle hizmet veriyoruz. Tüm ihtisas dallarinin bir arada olmasi ve bu dallardaki hekimlerin tam zamanli olarak hizmet vermesi sayesinde multi-disipliner tedavi uygulayabiliyoruz. Bu yil kanser tedavisinde gelinebilecek son noktaya da imza attik. Ülkemizde kemik iligi nakli sorununun çözümüne önemli katki saglayacak olan Kemik Iligi Nakli Merkezi’mizi hayata geçirdik. Ülkemizde her yil 3.000 hastaya kemik iligi nakli yapilmasi gerektigi halde bu sayi maalesef 900 civarinda. Ayni anda 22 hastaya kemik iligi nakli gerçeklestireb

ilecek altyapiya sahip Kemik Iligi Nakli Merkezi’mizle bu eksikligin kapatilmasina katki saglamayi hedefliyoruz. ‘Sagligin Merkezi’ konumumuzun bir diger halkasi da, kampüsümüzde üç ay önce hizmete giren uzun süreli tedavi gören hasta ve yakinlarinin misafir edilebildigi 41 odali, 82 yatakli ve 2600 metrekarelik butik otelimiz… Bu yatirim sayesinde hasta yakinlarinin konaklamasinda kesin ve konforlu bir çözüm sunmus olduk.”

“Anadolu Saglik Merkezi artik uluslararasi bir marka konumunda”

Girisimsel kardiyoloji ve pediyatrik kalp cerrahisindeki altyapi ve yetkinliklerinin, Anadolu Saglik Merkezi’nin Türkiye ve bölge ülkeler tarafindan tercih edilen saglik kurumlarindan biri olmasinda önemli katki sagladigini belirten Anadolu Saglik Merkezi Genel Direktörü Dr. Hasan Kus, 2009 yilinda yaptiklari toplam 528 kalp ameliyatin 43’ünü bölge ülkeleri ve hatta ABD’den gelen hastalarin olusturdugunu söyledi.

Anadolu Saglik Merkezi’nin hizmet kalitesi ve standartlariyla bugün uluslararasi bir saglik markasi oldugunu söyleyen Dr. Kus, dünyanin farkli ülkelerinden gelen hastalarin tedavi için Anadolu Saglik Merkezi’ni tercih ettigini belirtti. Anadolu Saglik Merkezi olarak basarili bir dönem geçirdiklerini ifade eden Dr. Kus, sözlerine söyle devam etti:

“2009’da agirladigimiz toplam hasta sayisi bir önceki yila göre %15 artisla, 126 bine ulasti. 2010 yilinin ilk 5 ayinda ise geçen yilin ayni dönemine oranla %15’lik artis gerçeklesti. 2009 yilinda, bir önceki yila göre ciromuzda %15 artis sagladik. 2010’un ilk 5 ayinda bütçede öngördügümüz hedefin de üzerine çikarak, 2009’un ayni dönemine göre ciromuzu %17 oraninda artirdik. 2008 yilinda bir önceki yila göre %100 artisla 1102 yabanci hastaya tedavi olanagi sagladik. Bu sayi Türkiye’de yasayan yabancilari içermiyor, sadece Anadolu Saglik Merkezi’nde saglik hizmeti almak üzere ülkesinden gelen hastalari kapsiyor. 2009’da hasta sayisi bir önceki yila göre %70 artarak 1900’e ulasti. 2010’un ilk bes ayinda geçen yilin ayni dönemine göre %87 artis gerçeklesti. Halen gelirlerimizin %15’ini uluslararasi hastalarimizdan elde ediyoruz. Toplam 18 tam zamanli çalisani bulunan Uluslararasi Hasta Departmani’nda, toplam 13 yabanci dil konusuluyor.”

“Johns Hopkins Medicine ile saglik profesyonellerinin gelisimine katkida bulunuyoruz.”

Johns Hopkins Medicine ile egitim ve kalitenin gelistirilmesine yönelik olarak kurulan stratejik isbirliginin, hizmet kalitesine önemli bir katki sagladigini, bu isbirligi kapsaminda Johns Hopkins Medicine’in Anadolu Saglik Merkezi’ni kendi standartlariyla yilda iki kez denetledigini belirten Anadolu Saglik Merkezi Genel Direktörü Dr. Hasan Kus; “Johns Hopkins Medicine tarafinda Anadolu projesinden sorumlu tibbi direktörümüz de bizi yilda iki kez ziyaret ediyor ve tetkik gerçeklestiriyor. Iki kurum arasinda saglik profesyonellerine yönelik bilimsel toplantilar düzenleniyor ve Johns Hopkins Medicine yayinlari Anadolu Saglik Merkezi hekimlerinin tibbi editörlügünde Türkçeye kazandiriliyor. Anadolu Saglik Merkezi’nin hastalarina sundugu en önemli olanaklardan bir digeri de, Johns Hopkins Medicine’den alabilecekleri ‘Tibbi Ikinci Görüs’ hizmeti. Hastalarimiz dilerse Johns Hopkins Medicine’deki ilgili hekimle video-konferans yapabiliyor ve hastaligiyla ilgili yüz yüze danisma olanagina sahip olabiliyor” dedi.

Uluslararasi otoritelerce onaylanmis hizmet kalitesi

Yaptigi konusmada;“Anadolu Saglik Merkezi olarak sundugumuz hizmetin kalitesi uluslararasi otoriteler tarafindan da onaylanmistir” diyen Anadolu Saglik Merkezi Genel Direktörü Dr. Hasan Kus, sözlerine söyle devam etti; “Dünyanin en büyük saglik akreditasyon kurulusu ‘The Joint Commission’in uluslararasi programi olan Joint Commission International (JCI) tarafindan verilen akreditasyon, Anadolu Saglik Merkezi’nin kaliteye ve hasta güvenligine verdigi önemin tescili oldu. Avrupa Tibbi Onkoloji Dernegi (ESMO) akreditasyonuna sahip ülkemizdeki tek, Avrupa’daki 13 merkezden biri olmamiz da onkoloji alanindaki referans merkezi konumumuzu güçlendirdi.”

Anadolu Saglik Merkezi ile isbirligi içinde olmanin bir ayricalik ve bir onur oldugunu belirten Johns Hopkins Medicine International Icra Kurulu Baskani Harris Benny, “Anadolu Saglik Merkezi’ni ‘Sagligin Merkezi’ konumuna getiren basarilar, Johns Hopkins Medicine ile Anadolu Saglik Merkezi arasinda devam eden güçlü stratejik isbirliginin bir yansimasidir. Isbirligimiz kapsaminda, geçtigimiz 10 yil içerisinde, sahip oldugumuz bilgi birikimi ve uzmanligimizi Joint Commission International akreditasyonu hazirliklari, saglik profesyonellerine ve personele yönelik egitimler, bilgi teknolojileri ve insan kaynaklari yönetimi gibi çesitli alanlarda Anadolu Saglik Merkezi ile paylastik ve paylasmaya da devam ediyoruz. Geçmiste oldugu gibi yeni dönemde de Anadolu Saglik Merkezi’nin yeni kurumsal kimligi çatisi altinda yepyeni basarilari birlikte insa edecegimize inaniyoruz” dedi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası