Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Yüz gerdirmede agrisiz yeni yöntem

Estetik cerrahide yeni yöntem yüz güldürüyor. 45 dakika süren bu yöntem, yüz ve yanak sarkmalarini yok ediyor.

40 yas ile birlikte yüz ve yanaklarda sarkmalar basliyor. Ve zamanla yaslandiginizi, o eski güzelliginizin kalmadigini düsünüyorsunuz. Plastik ve Estetik Cerrahi’deki en son trendlerin basinda ise adeta bir devrim niteliginde olan “Silhouette Lift” operasyonlari geliyor.

Silhouette Lift ile eski yüzünüze hem de genel anestezi, hastanede yatma ve iyilesme süreci gerektirmeden sahip olunabiliyor. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Akin Yücel, Silhouette Lift operasyonunun lokal anestezi altinda 45 dakikadan az zamanda, hastanede yatma gerektirmeden yapilan yeni bir yüz germe teknigi oldugunu belirtiyor. Yücel, bu operasyon ile ilgili sorularimizi yanitladi.

- Silhouette Lift nedir?

Silhouette Lift, siluet dikisler ile kullanim için gelistirilen yeni bir tekniktir. Bu özel dikisler yardimi ile, saçli deriden iki kisa kesik yapilarak sarkmis olan orta yüz bölgesi yukariya tasinir. Üzerinde eriyebilen konik kisimlarin bulundugu iplerle yüz askilama sistemi olarak tanimlayabilecegiz bu operasyon, anestezisiz gerçeklestirilir. 45 dakikalik bir islemdir.

- Silhouette Lift’in yararlari nelerdir?

Silhouette Lift orta yüz ve boyun bölgeleri için etkilidir. 1 seansta gerçeklesen bu operasyon ile yüzdeki yorgunluk ve yaslilik görüntüsü giderilir.

- Hangi yaslar Silhouette Lift için ideal yaslardir?

Eger özellikle 35 - 40 yasini asmissaniz ve yüzünüzdeki sarkmalar söz konusuysa, bunun yani sira yüzünüzün ovalligi kaybolmussa, bu durumda Silhouette Lift sizin için yararli olacaktir.

- Silhouette Lift’te genel anestezi ya da hastanede yatmak gerekli midir? Prosedür ne kadar sürer?

Silhouette Lift, hastanede yatmayi gerektirmeden bölgesel anestezi altinda 1 seansta gerçeklestirilir. Islem, yüz için 45 dakikadan daha az; boyun için ise 25 dakikadan daha az zaman alir. Silhouette Lift islemi diger cerrahi islemlerle birlikte de uygulanabilir. Üst göz kapagi ameliyatlari, kas ameliyatlari ya da boyun germe islemleri sirasinda orta yüz bölgesi için Silhouette Lift islemini siklikla uyguluyoruz.

- Iyilesme süreci ne kadardir?

Bu yöntemde diger cerrahi islemlerde oldugu gibi sislik ve morluklar gelismez. O nedenle hastalar 2 gün içinde gündelik hayatlarina geri dönebilirler, ancak derinin kendini yenilemesi ve yumusak yapisini tekrar kazanmasi ortalama 2 hafta içerisinde olur.

- Peki sonuçlari nelerdir?

Ilk ve en önemli sonucu elbette dogal görünüm kazandirmasidir. Görüntünüz daha az yorgun, yüzünüz yenilenmis olur ve kisi kendisini yeni görüntüsünden dolayi iyi hisseder. Bu gençlesme, tüm ifadelerin canli olmasini da saglar. En önemli avantaji ise ameliyat sonrasi iyilesme döneminin çok kisa olmasi e hastalarin islerinden ya da günlük hayatlarindan kopmalarina neden olmamasidir.

- Silhouette Lift, geleneksel yüz gerdirmeye alternatif midir?

Silhouette Lift geleneksel yüz gerdirmeden farklidir. Silhouette Lift isleminde hedeflenen hasta grubu 40li yaslarda ve yüzü asiri miktarda sarkmamis olan hastalardir. Ancak büyükyüz germe ameliyatlarini istemeyen daha ileri yasdaki hastalarda da iyi sonuçlar verir. Bu nedenle birkaç yildir geleneksel yüz gerdirmeye alternatif olarak tercih edilmeye baslanmistir. Kisa sürmesi, etkilerinin saglikli olmasi ve hastanin kendisini kisa sürede toparlamasi alternatif olmasini saglamistir.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası