Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DÜGÜN ÖNCESI TERCIH EDILEN ESTETIKLER HANGILERI?

Dügün günü, kadin ve erkekler içinde hayatlarinda tüm gözlerin üzerlerinde oldugu en anlamli gün. Evlenecek çiftler basta botoks ve dolgu olmak üzere, dis beyazlatmadan belini inceltmeye kadar, dügünden önce birçok operasyona 'evet' diyor. Bu özel güne hazirlikta çiftlerin hangi cerrahi ve medikal müdahaleleri ne zaman tercih edip yaptirmalari gerektigini Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Orhan Murat Özdemir açikliyor.

Bembeyaz dislerle ‘Evet’ demek için FDA onayli Zoom 2 tercih ediliyor

Dügün gününüz belki de en çok gülümseyeceginiz gün. Bu günü bembeyaz dislerle karsilamak isteyenler kliniklerin kapisini çaliyor. Dis beyazlatma, gülme estetiginde en hizli yanit alinan uygulama olmakla birlikte, doktor kontrolünde yapilmasi gereken, profesyonel görüs gerektiren özel bir uygulama. Özgüveni artiran, kisinin kendini daha rahat hissetmenizi saglayacak 45 dakikalik bu uygulama en az iki yil (doktor önerilerine uyuldugu takdirde) kalicilik beyazlik getiriyor. Murat Özdemir; ArtPlast’ta FDA Onayli Zoom 2 sistemini tercih ettiklerini, bu yöntemin diger beyazlatma yöntemlerine göre minimum hassasiyet, maksimum beyazlatma ve maksimum kalicilik sagladigi için en güvenli seçenek olarak tercih edildigini ve evlilik planlari öncesi en sik tercih edilen uygulamalar arasinda oldugunu belirtiyor.

Kepçe kulak operasyonu ile gönül rahatligiyla gelin topuzu yaptirabilirsiniz

Çocuk yaslarda yapilmasi tavsiye edilen kepçe kulak operasyonlari ülkemizde 20 yas civari daha sik yapiliyor. Bunu ailelerin problemin farkina geç varisi, operasyon kararini geç alisi ile açiklayan Özdemir; kepçe kulak ameliyatlarinin büyük çogunlugunun lokal anestezi altinda rahatlikla yapilabilen bir ameliyat oldugunu, genellikle 1.5-2 saat süren operasyon sonrasi kisinin ayaga kalkip dolasabilecegini, eve gidebilecegini belirtiyor. Operasyon yaptiranlar is hayatlarina 4-7 gün içinde dönebiliyor. Dügün öncesi tüm gözlerin üzerlerinde olacagi gelin ve damat adaylarinin erteledikleri bu kulak operasyonunu yaptirdiklarindan bahseden Özdemir, bu operasyonun diger hazirliklari da aksatmamasi adina dügüne en az üç hafta kala yapilmasini tavsiye ediyor.

Dügün ve balayi öncesi botoks ve dolgu yaptiranlar artiyor

Dügünden birkaç gün önce bile yaptirabilen botoks ve dolgu islemleri hem kadinlar hem de erkekler tarafindan en çok tercih edilen kolay islemlerden biri. Özellikle dügünden 10 gün önce yaptirilmasinin uygun oldugunu belirten Op. Dr. Orhan Murat Özdemir, botoksun kirisiklik tedavisindeki kullaniminin disinda terlemeye engel olmak için yapilan cerrahi olmayan pratik bir islem oldugunu vurguluyor.

Dekolte için gögüs estetigi…

Her kadin hayali olan gelinligi daha iyi tasiyabilmek, daha güzel görünmek ister. Bu konuda destege ihtiyaci oldugunu düsünenler, gelinlik dekoltesi için meme operasyonunu tercih ediyor. Dr. Özdemir “Istenilen gelinligi rahatça tasimak isteyenler; meme hacmi yeterli degilse meme protezi, memelerinde sarkma durumu söz konusu olan kisiler ise meme diklestirme ve toparlama islemlerini tercih ediyor.” diyor. Gögüs büyütme ve diklestirme operasyonlarinin dügüne en az bir ay kala yaptirilmasi tavsiye ediliyor ve gündelik hayata dönüs için 7-10 gün süre veriliyor.

Begendigi gelinlige sigmak isteyenler bel ve basenlerini vaser liposelection ile inceltiyor

Dr. Murat Özdemir, ArtPlast’ta uyguladiklari Vaser Liposelection’in sadece yag hücrelerini hedef alan, diger dokulara zarar vermeyen bir yag alma islemi oldugunu ve ayak bileginden boyuna kadar hemen tüm bölgelere uygulanabildigini belirtiyor.

Sonuçlari ve güvenilirligi açisindan özellikle kontur problemi olan hastalarina bu yöntemi önerdigini, iyilesme sürecinin kisaligi ve liposuction ameliyatlari sonrasi görülebilen düzensizlikler, çökmelerin Vaser Liposelection sonrasinda görülmemesi, agri, sizi ve morluklarinsa çok daha az olusmasi bu yöntemin dügün öncesi tercihini artiriyor. Özellikle hareketli bir dönem geçiren ve dügün ertesi balayini deniz tatili ile degerlendirecek olanlar kontürünü bu yöntemle düzeltiyor.

Gögüsleri büyük olan erkeklerin basit bir islemle bu görünümden kurtulmasi mümkün…

Erkek meme dokusunun asiri büyümesi olarak tanimlanan jinekomasti birçok nedene bagli olusabiliyor. Erkeklerde % 50-60 oranlarinda görünen fakat çözümü pek bilinmeyen bir rahatsizlik olan Jinekomasti’yi Murat Özdemir “yaklasik 1-1,5 saat süren, hastanin gündelik aktivitelerinde çok fazla degisiklik yaratmayan ve iz birakmayan cerrahi bir girisim” olarak tanimliyor. Daha çok yag aldirma yöntemi olarak bildigimiz liposuction; jinekomasti tedavisi için de kullanabiliyor. Bu islem sonucu erkekler yaklasik 1 ay içinde kusursuz bir görünüme sahip olup günlük yasantilarina devam ediyorlar.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası