Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Fransa’da ‘kandaki alkolü azaltan içecek’ soku

Içildiginde kanda bulunan alkol oranini azalttigi iddia edilen içecek, Fransa’da piyasaya sürülmesinin ardindan büyük bir tartismaya yol açti

AFP’nin haberine göre Outox adli içecegin üreticileri, içecegi “devrimsel bir ürün” diye nitelendirirken; doktorlar, saglik ve güvenlik kampanyacilari büyük süpheyle yaklastiklari bu ürünün bilimsel arastirmalarinin yapilmadigini, insan sagligi için zararli olabilecegini, ayni zamanda insanlari daha fazla alkol tüketmeye ve alkollü araç kullanmaya tesvik edecegini belirtti.

Içecegin “sihirli formül” diye tanimladiklari içerigini açiklamak istemeyen Outox firmasinin temsilcisiyse gereken tüm tibbi testleri yaptiklarini ve aldiklari sonuçlarin kesin oldugunu söyledi. Outox firmasi içecegin farkli sürümlerini Kanada ve çesitli ülkelerde de satisa çikardi. Fransa Saglik Bakanligi yetkilileri yaptiklari açiklamada, içecegin sagliga zararli oldugu ispatlanmadikça bir yasagin mümkün olmadigini belirtti.

Alkol karsiti kampanya grubu ANPAA’nin baskani Alain Rigaud, “Eger bu ilacin gerçekten kandaki alkol oranini düsürdügü kanitlanirsa ilacin yaraticisi Nobel ödülünü hak eder. Fakat bu ilaç insanlari, alkol seviyelerine dikkat etmeden araba kullanmaya bile tesvik eder” dedi.

Kendi internet sitesinde ise içecek, “Sadece sihir” diye nitelendiriliyor.

Aslinda bir Belçikali sirket tarafindan üretilen içecegin lisansi daha sonrasinda Lüksemburg merkezli Outox International’a satildi. Her ne kadar sirket içecegin içerigini açiklamasa da Gerard Portre isimli bir bilim adami içecegin sirrinin içeriginde bulunan meyve sekeri oldugunu iddia etti.

Benzer bir iddiayla yine 2006 yilinda Fransa’da baska bir içecek daha piyasaya sürülmüs, fakat “kandaki alkolü düsüren içecek” sloganini degistirmeye zorlanmisti. Sirket içecegin sloganini, “Sarhosluk sonrasi etkileri önleyen içecek” olarak degistirmisti.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası