Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Memorial Antalya açildi

Memorial Saglik Grubu Hastanesi, Antalya'da açildi. 15 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu hastane, 132 hasta, 28 yogun bakim yatagi, 4 yogun bakim ünitesi ve 5 ameliyathanesi ile hizmet verecek.

Memorial Saglik Grubu Yönetim Kurulu Baskan Vekili Ahmet Yasar Aydin, Genel Müdür Ugur Genç ve Memorial Antalya Hastanesi Medikal Direktörü Dr. Sevim Suekinci, Sheraton Otel'de yaptiklari basin toplantisinda, Memorial Antalya Hastanesi yatirimi, hedefleri ve hastanede kullanilan teknolojiler hakkinda bilgi verdi. Saglikta uluslararasi standartlari belirleyen JCI Akreditasyon Belgesi'ni Türkiye'de ilk kez alan Memorial Saglik Grubu'nun Antalya Hastanesi'nde 10 Haziranda hasta kabulüne basladigini kaydeden Aydin, ''Memorial Hastanesi, üstün teknolojik donanimi, uluslararasi saygin akademik doktor kadrosu, mükemmel hasta bakimi ile etik ve kaliteli saglik hizmetinin merkezi olacak'' dedi.

-DA VINCI ROBOTU ANTALYA'DA-

40 milyon dolarlik yatirimla Kepez'de 15 bin 500 metrekaralik alan üzerine kurulu Memorial Hastanesinin 400 kisilik medikal ve idare kadrosu, 132 hasta, 28 yogun bakim yatagi, 4 yogun bakim ünitesi, teknolojinin en ileri düzeyde hizmet verdigi 5 ameliyathanesi ile hizmet verecegini kaydeden Aydin, sunlari söyledi:

''Türkiye'de pek çok ilke imza atan Memorial, Antalya'da da bir ilk gerçeklestirerek, tip teknolojisinin son ürünü olan ve cerrahide büyük çigir açan Da Vinci Robotu'nu Istanbul ve Ankara'dan sonra Antalya'ya kazandirdi. Akdeniz bölgesinde ilk kez kullanilacak Da Vinci ile Memorial Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi'nde üroloji ve kadin dogum basta olmak üzere pek çok brans ameliyatlari gerçeklestirebilecek.''

Aydin, hastane olarak hedef kitlelerinin turistler ile yerli halk oldugunu belirterek, Antalya'nin ilçelerinin yani sira Isparta, Burdur, Mugla gibi çevre illere de saglik hizmeti vereceklerini bildirdi.

Memorial Saglik Grubu Genel Müdürü Ugur Genç, Antalya'daki hastanenin saglik turizmine büyük katki saglayacagini vurgulayarak, hastanenin hasta sayisinin önemli bir bölümünü yurt disindan gelen hastalarin olusturdugu, Afrika'dan Amerika'ya, Azerbaycan'dan Arnavutluga, Hollanda'dan Almanya'ya kadar dünyanin 65 ülkesinden hasta kabul ettiklerini anlatti. Hastanenin saglik turizmi hedefini anlatan Genç, Memorial Antalya Hastanesinin uluslararasi arenadaki önemli sigorta sirketleri ile yaptigi anlasmalarla yabanci hastalari kabul edecegini kaydetti. Genç, SGK ile sadece kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi branslarinda anlasma yaptiklarini, diger hastalari özel sigorta kapsaminda ya da pesin para ile kabul edeceklerini belirtti.

Memorial Antalya Hastanesi Medikal Direktörü Dr. Sevim Suekinci de Antalya'daki yetismis ve kendi alanlarinda isim yapmis doktorlari bünyelerine kattiklarini söyledi. Suekinci, ''Memorial Saglik Grubunun Istanbul'daki hastanelerinde bulunan dünyaca ünlü akademik kadrosunun da dönemsel olarak yer alacagi Memorial Antalya Hastanesinde bulunan PACS sistemi (filmsiz hastane özelligi) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçlari sanal ortamda Antalya ve Istanbul'daki hekimler tarafindan gerekirse ortak degerlendirilerek, en dogru teshis ve tedavi yöntemlerini uygulacagiz'' diye konustu.

Toplantinin ardindan Memorial Hastanesi Robotik Cerrahi Bölüm Baskani Tibet Erdogdu baskanliginda Memorial Antalya Hastanesinde Da Vinci Robotu ile yapilan prostat ameliyati canli olarak basin mensuplarina izletildi. Tibet Erdogdu, Da Vinci Robotu ile yapilan ameliyat hakkinda gazetecilerin sorularini yanitladi. Erdogdu, 10 Haziranda hizmet vermeye baslayan Memorial Antalya Hastanesinde Da Vinci Robotu ile 5 ameliyat yaptiklarini belirtti.

AA

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası