Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bir ay sonra resmen basliyor...

Türkiye'nin 80 yildan bu yana hayalini kurdugu sistem nihayet hayat buluyor.Ankara Saglik Müdürü Mustafa Aksoy, Türkiye'nin 80 yildan bu yana hayalini kurdugu aile hekimligi sistemine bir ay sonra resmen baslayacagini belirtti.

Aksoy, "Artik her kisinin bir doktoru olacak. Aile hekimi sayesinde vatandaslarin saglikla ilgili sorunlari dijital ortamda kayit altina alinacak ve saglik sorunlarina daha kisa sürede cevap verilecek." dedi.

Ankara Saglik Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Aksoy, Aile Hekimligi Koordinatörü ve Saglik Il Müdür Yardimcisi Dr. Rahmi Acar ile Saglik Ocaklari'ndan Sorumlu Il Müdür Yardimcisi Dr. Selami Kiliç, Leyla Gencer Sahnesi'nde aile hekimliginin detaylarini anlatirken, muhtarlarin konuyla ilgili sorularini cevaplandirdi.

"AILE HEKIMLERI ÖNCELIKLE INSANLARDAN SORUMLU OLACAK"

Ankara Saglik Müdürü Mustafa Aksoy, aile hekimlerinin öncelikle insanlardan sorumlu olacagini söyledi. Aksoy, Ankara'da ortalama 3 bin 500 kisiye bir aile hekiminin düstügünü belirterek, toplam bin 247 aile hekiminin görevlendirildigini söyledi.

Saglik ocaklarinin, Aile Saglik Merkezi'ne dönüstürüldügünü anlatan Aksoy, sayinin burada daha önce 800 civarinda oldugunu, aile hekimligi ile bu sayinin arttiginin altini çizdi. Saglik ocaklarinda bir doktorun zaman içinde ayni hastaya bakamamasi gibi sorunlarin olduguna isaret eden Aksoy, aile hekimligi ile bu sorunun ortadan kalkacagini söyledi.

Sincan'daki cezaevine de 3 aile hekiminin tahsis edildigini ifade eden Aksoy, "Ankara'daki tüm vatandaslarimiza, hatta mahkumlara dahi aile hekimi verildi. Böylece vatandaslar, aile hekimleri araciligiyla saglik sorunlarina kisa sürede çözüm bulabilecek." dedi.

Aile hekimlerinin, Aile Saglik Merkezleri ile görevlendirildikleri yerde hizmet verecegini dile getiren Ankara Saglik Müdürü Aksoy, muhtarlardan, aile hekimlerine yer tahsisi konusunda yardimci olmasini istedi. Aksoy, Ankara'da bir kisinin yilda 6 defa doktora gittigi istatistigini verirken, aile hekimlerinin günde ortalama 40 kisiye bakabilecegini sözlerine ekledi.

MUHTARLAR ILGI GÖSTERMEDI

Ankara Saglik Müdürlügü tarafindan bin 200 muhtarin, aile hekimligi konusunda bilgilendirilmesi amaciyla davet edildigi toplantiya katilimin az olmasi dikkatlerden kaçmadi. Muhtarlar, gerekçe olarak ise 12 Eylül'de yapilacak referandum dolayisiyla seçmen listelerinin askiya çikmasini gösterdi.

Bazi muhtarlarin sorulari, bilgilendirme toplantisinda ilginç anlarin yasanmasina neden oldu. Bir muhtar, saglik ocagina dikilen çam fidanlarin aile hekimleri tarafindan bakiminin yapilmasini isterken, bazi muhtarlarin da özel sorunlarini dile getirmesi sonucu, diger muhtarlarin tepki göstermesi üzerine ortamin kisa süreligine gerilmesine neden oldu.

Keçiören Uyanis Mahallesi Muhtari Ahmet Yagli, mahallesinin bulundugu yerdeki saglik ocagina kendi elleriyle 400 çam fidani diktigini belirterek, yeni gelecek aile hekimlerinin çam agaçlarinin bakimindan da sorumlu olmasini talep etti.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası