Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Bir ay sonra resmen basliyor...

Türkiye'nin 80 yildan bu yana hayalini kurdugu sistem nihayet hayat buluyor.Ankara Saglik Müdürü Mustafa Aksoy, Türkiye'nin 80 yildan bu yana hayalini kurdugu aile hekimligi sistemine bir ay sonra resmen baslayacagini belirtti.

Aksoy, "Artik her kisinin bir doktoru olacak. Aile hekimi sayesinde vatandaslarin saglikla ilgili sorunlari dijital ortamda kayit altina alinacak ve saglik sorunlarina daha kisa sürede cevap verilecek." dedi.

Ankara Saglik Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Aksoy, Aile Hekimligi Koordinatörü ve Saglik Il Müdür Yardimcisi Dr. Rahmi Acar ile Saglik Ocaklari'ndan Sorumlu Il Müdür Yardimcisi Dr. Selami Kiliç, Leyla Gencer Sahnesi'nde aile hekimliginin detaylarini anlatirken, muhtarlarin konuyla ilgili sorularini cevaplandirdi.

"AILE HEKIMLERI ÖNCELIKLE INSANLARDAN SORUMLU OLACAK"

Ankara Saglik Müdürü Mustafa Aksoy, aile hekimlerinin öncelikle insanlardan sorumlu olacagini söyledi. Aksoy, Ankara'da ortalama 3 bin 500 kisiye bir aile hekiminin düstügünü belirterek, toplam bin 247 aile hekiminin görevlendirildigini söyledi.

Saglik ocaklarinin, Aile Saglik Merkezi'ne dönüstürüldügünü anlatan Aksoy, sayinin burada daha önce 800 civarinda oldugunu, aile hekimligi ile bu sayinin arttiginin altini çizdi. Saglik ocaklarinda bir doktorun zaman içinde ayni hastaya bakamamasi gibi sorunlarin olduguna isaret eden Aksoy, aile hekimligi ile bu sorunun ortadan kalkacagini söyledi.

Sincan'daki cezaevine de 3 aile hekiminin tahsis edildigini ifade eden Aksoy, "Ankara'daki tüm vatandaslarimiza, hatta mahkumlara dahi aile hekimi verildi. Böylece vatandaslar, aile hekimleri araciligiyla saglik sorunlarina kisa sürede çözüm bulabilecek." dedi.

Aile hekimlerinin, Aile Saglik Merkezleri ile görevlendirildikleri yerde hizmet verecegini dile getiren Ankara Saglik Müdürü Aksoy, muhtarlardan, aile hekimlerine yer tahsisi konusunda yardimci olmasini istedi. Aksoy, Ankara'da bir kisinin yilda 6 defa doktora gittigi istatistigini verirken, aile hekimlerinin günde ortalama 40 kisiye bakabilecegini sözlerine ekledi.

MUHTARLAR ILGI GÖSTERMEDI

Ankara Saglik Müdürlügü tarafindan bin 200 muhtarin, aile hekimligi konusunda bilgilendirilmesi amaciyla davet edildigi toplantiya katilimin az olmasi dikkatlerden kaçmadi. Muhtarlar, gerekçe olarak ise 12 Eylül'de yapilacak referandum dolayisiyla seçmen listelerinin askiya çikmasini gösterdi.

Bazi muhtarlarin sorulari, bilgilendirme toplantisinda ilginç anlarin yasanmasina neden oldu. Bir muhtar, saglik ocagina dikilen çam fidanlarin aile hekimleri tarafindan bakiminin yapilmasini isterken, bazi muhtarlarin da özel sorunlarini dile getirmesi sonucu, diger muhtarlarin tepki göstermesi üzerine ortamin kisa süreligine gerilmesine neden oldu.

Keçiören Uyanis Mahallesi Muhtari Ahmet Yagli, mahallesinin bulundugu yerdeki saglik ocagina kendi elleriyle 400 çam fidani diktigini belirterek, yeni gelecek aile hekimlerinin çam agaçlarinin bakimindan da sorumlu olmasini talep etti.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası