Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istihdamin yeni yildizi saglik sektörü

Kariyer.net Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre, saglik sektöründeki yeni ilan sayisi ...Kariyer.net Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre, saglik sektöründeki yeni ilan sayisi geçen yilin ayni dönemine göre yüzde 54, bir önceki aya göre ise yüzde 7’lik bir artisla 643 ilan sayisina ulasti.

Kariyer.net Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre sektörlerdeki yeni is ilani sayilari kriz öncesi rakamlari geride birakti.

Mayis ayinda Kariyer.net veritabaninda yayinlanan yeni is ilanlari sayisindaki artis bir önceki aya göre yüzde 3 olarak gerçeklesti. 2010 Ocak-Mayis toplam Ilan sayisi; 2007 yili ayni dönemine göre % 9 artis; 2008’e göre % 7 düsüs; 2009’a göre % 52 artis gösteriyor.

Yeni yil ile birlikte her ay düzenli olarak artan saglik sektöründeki yeni is ilanlari rakamlari ise Mayis ayinda yeni bir rekora daha imza atti. Mayis ayi istihdam endeksi raporu sonuçlarina göre saglik sektöründeki yeni is ilanlari sayilarinda Mayis 2008’e göre yüzde 29, Mayis 2009’a göre yüzde 54 ve bir önceki aya göre yüzde 7’lik bir artis görüldü.

SAGLIKTAKI YATIRIM ISTIHDAMA YANSIDI

Kariyer.net Genel Müdürü Yusuf Azoz, yurt geneline yayilan özel hastane yatirimlari, mobil saglik ve evde bakim hizmetleri ile birlikte saglik sektöründeki yeni is ilani sayilarindaki istikrarli yükselisin sürdügünü belirtiyor: “Kariyer.net Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre saglik sektöründeki yeni is ilanlari sayisi bir önceki aya kiyasla yüzde 7 oraninda artarak 643’e ulasti. Her is ilaniyla ortalama 2 kisinin arandigi düsünüldügünde, sadece Mayis ayinda Saglik sektörü için bin 300 personele ihtiyaç oldugu görülüyor.”

HEMSIRE VE UZMAN DOKTORA IHTIYAÇ VAR

Saglik sektöründe en çok ihtiyaç duyulan pozisyonlarin basinda hemsire ve uzman geliyor. Bu pozisyonlari ise hasta danismani, muhasebe uzmani, sekreter, diyetisyen, insan kaynaklari uzmani, anestezi teknikeri, radyoloji teknikeri ve fizyoterapist takip ediyor. Azoz, bu durumun saglik sektörünün, saglik çalisanlari disinda birçok farkli meslek grubuna da is imkâni sagladigi anlamina geldigini belirtiyor.

TEKSTIL VE YAPI KRIZIN ETKILERINI ATIYOR

Krizden en çok etkilenen alanlarin basinda gelen tekstil ve yapi sektörlerindeki yeni is ilanlari sayilarinda son aylarda istikrarli bir artis yasaniyor. Tekstil sektöründeki yeni is ilani rakamlari Mayis 2008’den bu yana en yüksek ilan sayisina ulasirken, yapi sektöründeki ilan sayilari da iki yilin en yüksek ilan seviyelerine ulasti. Geçtigimiz yilin Mayis ayina göre is ilanlarinin sayisinda Yapi’da % 47, Tekstil’de % 63 artis bulunuyor.

IL BAZINDA ISTIHDAM HIZLANIYOR

Kariyer.net Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre üretim sektöründe krizin etkilerinin silinmeye baslandigini görülüyor. Il bazinda yapilan yeni is ilanlari sayilari incelendiginde üretim ve tekstil alanlarinda faaliyet gösteren firmalarin yogun oldugu bölgelerde ilan sayilarinin arttigi görülürken, turizm bölgelerinde azaldigi görülüyor. Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina göre Kocaeli-Gebze gibi sanayinin yogun oldugu bölgelerde yeni is ilani sayilarinda yüzde 36’lik bir artis yasandi. Bu bölgeyi yüzde 29 ile Mersin, yüzde 28 ile Bursa, yüzde 27 ile Konya ve yüzde 22’lik artisla Denizli takip etti. Buna göre Mayis ayinda sanayi sektöründeki yeni is ilani sayisinda Mayis 2008’e göre yüzde 3’lük bir düsüs yasanirken, geçtigimiz yilin ayini dönemine göre yüzde 71, bir önceki aya göre ise yüzde 3’lük bir atis yasandi.

DOGU VE GÜNEYDOGU'DA ARTIS

Mayis ayi istihdam endeksi sonuçlarina sevindirici bir haber de Dogu ve Güneydogu Anadolu Bölgeleri’nden geldi. Basta Elazig ve Diyarbakir olmak üzere bu bölgelerde yeni is ilanlari sayilarinda dikkat çekici bir artis yasaniyor. Ayrica, subat ve mart aylarinda, Turizm sektöründen gelen is ilanlari sayisindaki yüksek artis, yaz basinda kadrolarin dolmasiyla mevsimsel düsüse dönüsse de, 2010 yilinda turizm sektöründe ise alimlar geçtigimizin yilin ayni dönemine göre daha yüksek bir tablo çiziyor.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası