Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Güvenilir bir bakici bulun

Çogu çalisan kadinin en büyük sorunlarindan biri, isyeri ve evdeki isler arasinda sikisip kalmaktir. Eve ne kadar yardimci bir kadin da gelse, istenilen düzen saglanmiyor ve dolayisiyla yorgunluk daha da artiyor. Eger kariyerinizden vazgeçmek istemiyorsaniz, evinizde hem temizlige yardimci olacak, hem de çocugunuzun bakimiyla ilgilenecek güvenilir bir yardimci alin.

Bunun en iyi yolu, çevrenize danismak veya emin oldugunuz insanlara sormaktir. Ayrica evinizdeki temizlik aletlerinin güvenli ve pratik kullanimli olmalarina da dikkat edin. Böylelikle hem çocugunuzun güvenligini saglarsiniz, hem yardimci kadinin temizlik yaparken zorlanmamasina hem de çocugunuza daha fazla zaman ayirmasina katkida bulunmus olursunuz.

Bakici iletisimi güçlendirir!

Arastirmalara göre; çocugun annesi disinda baska insanlarla da diyalog halinde olmasi, gelisimleri açisindan hayli olumlu sayiliyor. Hatta bu iletisimin devamli olmasi, çocuklarda güven hissini ve iletisim gücünü artiriyor.

Bu nedenle çocugunuzu ise giderken profesyonel bir bakiciya, anneanne ya da babaannenin ellerine birakmaktan rahatsiz olmayin. Üstelik bu sekilde, yani bütün gün çocugunuzdan uzak kalmaniz nedeniyle, onunla birlikte geçirdiginiz zaman daha da degerleniyor. Bu sebeple, yogun bir is gününden sonra, mutlaka çocugunuzla birlikte geçireceginiz bir zaman dilimi ayarlayin ve bu süreyi sadece çocugunuzla birlikte bir seyler yaparak geçirin.

Örnegin, birlikte yemek hazirlamak veya oyun oynamak gibi… Hiçbirini yapamiyorsaniz, en azindan yatmadan önce ona masal okuyun. Bu sekilde hem özlem gidermis, hem de anne çocuk iletisimini yasamis olursunuz.

Bakiciya kisilik testi

Bakicinin psikolojik ve vücut sagligi açisindan yeterli ve uygun oldugundan emin olun. Psikolojik durum için gerekirse, bu konuda çalisan, kisilik testleri uygulayan veya çocuk bakicilariyla görüsmeler yapan bir psikologdan yardim almaktan çekinmeyin.

Ayrica bakicidan çocugunuzu bulasici hastaliklardan korumak için hepatit taramasi, bogaz kültürü ve verem için PPD testi de isteyebilirsiniz.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası