Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Izsiz karin germe ameliyati

Izsiz bir operasyon oldugu için yurtdisinda ve Türkiye'de popüler hale gelen karin germe ameliyati kusursuz görünüm sagliyor.

Saglik sektöründeki gelismeler ile birlikte bunu artik isteyen herkes estetigi ön planda tutarak saglikli ve cezbedici bir görünüme kavusabilir. Ancak herseyde oldugu gibi bu tür görünüm yenileme süreçleri için de dogru zaman çok önemli.

Estetik operasyonlarin yapilmasi için önerilen bazi dönemler var. Bahar döneminde meme, liposuction ve karin, yazin son döneminde ise burun, yüz germe, yag enjeksiyonu operasyonlari yapilabilir. Yazin ise iz birakmayan endoskopik karin germe operasyonlariyla güzel bir vücut görünümü saglanabilir.

Zaten estetik cerrahideki gelismelerin bütün amaci da hastalari hastanede yatirmadan daha çabuk evlerine yollamak. Yani günübirlik cerrahi, daha az izli ameliyatlar ve daha dogal sonuçlar elde etmek. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Akin Yücel, yeni trend, izsiz karin germe yani endoskopik karin germe ameliyatlari ile ilgili sorularimizi yanitladi:

- Karin bölgesine estetik müdahale neden gerekir?

Bu ameliyatin asil amaci, karin cildinde sarkma olmayan ama karin kaslari gevsemis hastalarda karin kaslarinin tekrar eski gerginligine kavusmasini saglamak. Karin duvarindaki yag artisi liposuction ile giderilir, kaslardaki gevseme ise bikini bölgesinde yapilan birkaç ufak (1-2 santim) kesiden içeri yerlestirilen endoskopik aletlerle kaslar birbirine dikilerek ortadan kaldirilir. Hasta daha önceden sezeryan geçirmisse, kesi sezeryan iziyle sinirli tutulur. Karin kaslarinda gevseme genellikle karin cildinde sarkma ile birlikte oldugundan abdominoplasti ve mini-abdominoplasti çok daha sik yapilan ameliyatlardir. Zaman içinde yag, vücudun ortasina dogru toplanir. Göbek çevresinde genisleme olur. Kadinlarda gebelikle karin kaslari birbirinden ayrilir ve karin bölgesi iyice genisler. Bunun bir sekilde tersine çevrilmesi gerekir. Bunun için iki temel ameliyat vardir. Birincisi deri saglam, ama yag birikmesi varsa liposuction, liposhaping, digeri ise deri genislemisse karin germe ameliyatidir. Liposuction izsiz bir
ameliyattir ancak gevsemis karinlarda fazla etkili degildir, yani karin bölgesinin genislemesini çözmez. Karin germe çok basarili olsa da iz birakir.

- Endoskopik karin germe ameliyati bu ikisinin neresinde yer aliyor?

Teknolojinin gelismesi ile birlikte laparoskopik ameliyatlar estetikte de kullaniliyor. Bizim uyguladigimiz endoskopik karin germe ameliyati da bunun bir örnegi. Yani yeni bir kulvar.

- Bu ameliyat kimler için uygun?

Hastalar üçe ayrilirlar. Genç, karin duvari gevsememis, sadece yaglanmasi olanlara liposuction; derisi sarkmis, karni genislemis hastalara ise hem karin kaslarinin tamir edildigi, hem de fazla cilt ve yagin alindigi karin germe ameliyatlari. Ancak 35-45 yas arasi bir grup da var ki; hamilelik sonrasi karni genislemis, göbek çevresi büyümüs, yag birikmis, ama derisi gergin. Bu grup, endoskopik karin germe için ideal olan gruptur diyebilirim.

- Karni gerilen kisi nasil bir islemden geçiyor?

Göbek ve pubis üzerindeki birer delikten girip yag ve deriyi içerden kaldiriyoruz. Televizyon kamerasi yardimi ile iç kaslari birbirine yaklastirip içerden dikiyoruz. Disaridan karnin alacagi sekli isaretlemis oldugumuzdan ona göre sekil veriyoruz. Içerden karni daraltmis oluyoruz. Bu operasyon 2, 3 saat sürüyor. Bununla birlikte High Definition Liposuction da yapiyoruz. High Definition Liposuction karin kaslarina, gögüs kaslarina, sirt kisminin asagi kisimlarina ve kalçalarin görünümlerine form vermek için gerçeklestiriliyor. High Definition Liposuction’da, standart liposuction’dan farkli olarak daha gelismis form verici teknikler kullaniliyor. Hatta bu operasyon ile birlikte popo bölgesinde çikiklik, bel bölgesine gamzeler de gerçeklestirebiliyoruz.

- Bu operasyonun avantaji sadece izsiz olmasi mi?

Aslinda bu operasyonun avantaji sadece izsiz olmasi degil. Bunun yani sira ameliyati geçiren kisinin iyilesme sürecini de kisaltan bir operasyon bu. Bu ameliyat sonrasi kisi, ipli bikiniyi bile rahatlikla giyebilir.www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası