Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


En az 5 yas gençlesin

Kirisiklik ya da selülit, problem ne olursa olsun, dermaroller güzellik alaninda mucizeler yaratan bir uygulama. Agrisi, acisi olmayan bu yöntem, en az 5 yas gençlestiriyor.

Yüzlerce yillik akupunktur teknolojisine dayanan yöntem, vücudun birçok bölgesine uygulanabiliyor. Çizgi ve kirisikliklarin tedavisinde, çatlaklarin, skarlarin ve selülitin yok edilmesinde birebir. Türkiye'de yeni yeni uygulanmaya baslayan bu tedaviyle ilgili Levent Cerrahi ve Tani Merkezi Dermatoloji Uzmani Arpi Tirpanci'ya sorduk:

- Dermaroller nedir?

Dermaroller silindir tarzi bir tambur üzerine kullanilan amaca göre degisen sayi ve sirada dizilmis son derece ince, özel tasarlanmis çelik ignelerden olusan bir islem aracidir. Ignelerin tasarimi ve özelligi deriye girecek derinligi ve dolayisiyla islemin etkinligini saglar. Dermaroller'la yapilan islem çesitli isimlerle anilabilir. Mezorolle, microneedling, CIT (Kollagen indüksiyon terapi) gibi.

- Hangi problemlerin çözümünde kullanilir?

- Hangi problemlerin çözümünde kullanilir?

Kozmetik dermatolojide kullanim alanlari, anti-aging (Cilt dokusunun canlandirilip kollajen üretiminin uyarilmasi), akne, skar (yara izi) tedavisi, genis gözeneklerin sikistirilmasi, cilt çatlaklarinin azaltilmasi, nedbe dokusunun yumusatilmasi, selülit vb olup beraberinde kullanilan yine özel tasarlanmis ürünlerle birlikte melazma ve hiperpigmentasyon tedavisinde de kullanilmaktadir

- Yan etkisi var mi?

Yan etkisi yoktur. Islem sonrasi uygulama yapilan derinlige göre (0,5 mm-1,5 mm) birkaç saat ile bir gün sürebilen bir kizariklik disinda rahatsizlik vermediginden gündelik yasami engellemez. Yaz aylarinda uygulanabilir, kimyasal bir islem olmadigi için cildin epidermal bariyer özelligini bozmamakta beraber yine de günesten koruyucu kullanilmasi önerilir. Dogal olarak islem öncesi tüm diger islemlerde oldugu gibi hekim kisinin deri duyarlik öyküsü, geçirilmis uçuk vb deri hastaliklari konusunda ayrintili sorgulamayi yapar.

Uzman Doktor Arpi Tirpanci

- Uygulama nasil yapiliyor?

Medikal amaçli kullanilan 0,5 derinliginden itibaren islem öncesi cilt temizlenir ve lokal anestetik bir krem uygun süre bekletilerek anestezi saglanir. Daha sonra antiseptik bir solüsyonla temizlenip uygulama için seçilen bölgede dermaroller aleti özel bir teknikle belirli sayida mikro kanallar açmasi için cilt üzerinde tarama yapilir. Bu sirada açilan kanallardan islem sonrasi hemen uygulanan özel ürünler bunlarin istenen derinlige kadar iletilmesini saglar. Mekanik uyari yani ignenin deriye girmesi bir dizi reaksiyonu uyararak yeni kollajen üretimini baslatir. Uygulama sonrasi yangiyi azaltmak için yüz bölgesi için yine özel tasarlanmis Dermaheal yüz maskeleri 20 dakika kadar bekletilir. Diger genis alanlar için nemlendirici ve soguk kompres yapilabilir.

- Herkese uygulanabilir bir tedavi midir?

15 yasindaki sivilce izi olan birisi için olabilir fakat 15 yasinda sivilce süreci devam eder. Tedavi için bazi süreçlerin tamamlanmis olmasi gerekir. Fakat yara çatlagina yapilabilir. Genel olarak iz birakan yaralar ve onarilmasi gereken sivilceler varsa ve sürecini tamamlamissa yas grubu genç de olsa yapilabilir. Tedavide öncelik yas degil, yara izinin sürecinin uygun dönemde olmasi gerekir..

Yan etkisi olmayan bir islem olmasina ragmen islemin yapilma karari, doktor tarafindan hastanin geçmis hastalik öyküleri ve var olan durum degerlendirilerek isleme karar verilir.

- En iyi sonuca ulasmak için kaç seans gerekir ?

Uygulama sayisi kullanilan derinlige göre birer hafta ara ile 4-6 seanstan 2 ay araya kadar degisebilir. Tüm kozmetik islemlerde oldugu gibi gerekli aralarla idame uygulamalar yapilinca sonuçlar uzun soluklu ve mükemmele yakin olur.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası