Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SGK’dan bir ilk daha

Yeni ise baslayip 30 gün primi ödenen sigortalinin saglik aktivasyonu online yapilacak. Sigortali bir hastane ya da eczaneye gittiginde internet üzerinden kurulacak iletisimle islemi yapacak.

BÜYÜK Isverenler Sosyal Güvenlik Merkezi’nde (SGM) insaat ilisiksizlik belgesi için “e-posta” ile basvuru uygulamasi baslatan Izmir Sosyal Güvenlik Il Müdürlügü, yine Türkiye’de örnek bir uygulamaya start verdi. Yeni ise giren sigortalilarin saglik hizmeti alabilmeleri için otomasyon sisteminde kendileri için açilmasi gereken sayfanin açilmasi için zaman ve para harcamalarina gerek kalmadi. Torbali’da baslattiklari pilot uygulama ile 30 gün primi ödenerek saglik hizmetinden yararlanma hakki elde eden sigortalinin ilçedeki herhangi bir eczane ya da hastaneye basvurmasinin yeterli oldugunu belirten SGK Izmir Il Müdürü Mustafa Keskin, sunlari söyledi:

Saglik hizmeti alma hakki

“Eskiden saglik karnesi veriyorduk. Yeni ise giren kisi saglik hizmeti almaya hak kazandiginda ilgili ünitemize basvurup karnesini aliyor, saglik hizmetinden yararlanmaya basliyordu. Artik saglik karnesi uygulamasi kalkti. Ise yeni baslayan ve 30 gün primi ödendikten sonra saglik hizmeti alma hakki kazanan sigortalinin, bu hizmeti alabilmesi için basvurdugu hastanede ya da eczanede TC kimlik numarasi girildiginde bilgisayarda kendisine ait bir sayfanin açilmasi gerekiyor. Karne vermiyoruz ama sigortalinin saglik aktivasyonunun açilmasi için yine üniteye bizzat gelmesi gerekiyordu.”

Pilot uygulama Torbali’da

Keskin, “Bu bir dakika süren bir islem. Ama Bergama’da, Kinik, Kiraz gibi merkezden uzak ilçelerde oturan bir kisinin bu bir dakikalik islem için 3-4 saat yolculuk, 10-20 lira ya da daha fazla yol ücreti masrafi yapmasi gerekiyordu. Hem daddi hem manevi külfeti vardi. Biz bu çileye son verecek bir uygulama baslattik. Pilot uygulama Torbali’da basladi. Sigortali Torbali’da herhangi bir eczane ve hastaneye basvurdugunda, ilgili kisi ‘saglikaktivasyonutorbali.com’ adresine elektronik posta atacak, sigortalinin, TC kimlik numarasini, cep telefon numarasini ve bazi bilgileri bize bildirecek. Birkaç dakika içinde biz bu sayfayi açip, cep telefonundan da sigortaliya bildirecegiz. Bu ay sonunda uygulama il genelinde yayginlasmis olacak” dedi.

Sigortali çok rahatlayacak

SGK Izmir Il Müdürü Mustafa Keskin, “Bu uygulama oturdugunda kuruma gelen sayisi yüzde 60 azalacak. Iste devrim burada yasanacak. Ideal olan, sigortali ise baslayip 30 gün primi ödendiginde sistemin otomatik olarak bu saglik aktivasyonunu yapmasi. Genel Müdürlügümüz bu konuda çalisma yapiyor, bu oluncaya kadar bu sistem de sigortalimizi rahatlatacak” dedi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası