Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Evlenmeden Önce Kusursuz Bir Güzellik Için Bekârliga Veda Estetigi

En güzel duygulardan biridir evlilik. Heyecan ve mutluluk ile süregelen bu duygu her sey mükemmel olmali endisesi ile de unutulmaz anilar arasinda yerini alir. Gecenin yildizi olan gelinler ise tüm bu heyecanin yaninda kendilerini de yenileyerek kusursuz bir hayata merhaba demeye hazirlaniyorlar…

Gelinler Kusursuz Gözükmek Için Bekarliga Veda Partisi Yerine Estetigini Yaptiriyorlar...

Evlendikten sonra hayati boyunca bakacagi dügün fotograflari, her kadin için neredeyse dügün kadar önemlidir. O fotograflarda, göz alici güzellikte çikmak içindir yapilan onca hazirlik. Gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüzlerinin ve gögüslerinin çok iyi olmasini ister gelin adaylari. Güzel ve kusursuz bir yüz için mimik kirisikligi, kas kaldirma, göz kapagi operasyonlarina basvuran gelin adaylari, gelinligi iyi tasimak için gögüslerinin diklestirilmesini, küçük gögüsten sikâyet edenler de büyütülmesini istiyorlar.

Dügün öncesi estetik operasyonlarla ilgili bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Erol Kislaoglu, ayrica evlilik hazirliginda olan bayanlarin, gözalti torbalarindan kurtulmak için de estetik operasyona basvurdugunu belirtiyor.

Bekârliga veda estetiginde zamanlamanin önemli oldugunu kaydeden Prof. Dr. Erol Kislaoglu, mesela kimi yöntemlerde iyilesme süresinin biraz uzun oldugu göz önüne alinarak, burun ameliyatinin dügünden 1 ay kadar önce yapilmasi gerektigini vurguladi. Germe ameliyatlari için de yine ayni süre gerektigine deginen Prof. Kislaoglu, gögüs büyütme ameliyati yaptirmak isteyen bir gelin adayinin ise dügünden yaklasik 3-4 hafta önce operasyona basvurmasi gerektiginin altini çizdi. Ancak Prof. Kislaoglu, kendisinin de uyguladigi, açilimi Minimal Girisimle Burun Estetigi olan MIR yöntemi ile 30 dk. süren ameliyat sonrasi, hastanin 4-5 saat sonra evine dönebildigini de hatirlatti. Operasyon sonrasi kiside morluk ve sisligin çok az oldugunu ifade eden Prof. Kislaoglu, agrinin ise hemen hemen hiç hissedilmedigine isaret etti. Prof. Kislaoglu, MIR teknigi ile yapilan operasyon sonrasi, kisinin sosyal hayatina daha çabuk döndügünü belirterek, dügün öncesi burun ameliyati için bu yöntemin tercih edilebilecegine dikkat çekti.

Ameliyattan korkanlar için dolgu yöntemi ideal

Dügün öncesi hokka gibi bir buruna sahip olmak istiyorsunuz ama ameliyattan korkuyorsunuz. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ameliyattan sonra burnunuzun nasil bir sekil olacagini merak eden gelin adaylarinin, “dolgu maddesi” ile 8 aylik veya 2 senelik yeni bir buruna kavusabilecegini söyledi. Prof. Kislaoglu, 8 ay veya 2 senelik sürenin, kullanilan dolgu maddelerinin dayaniklilik süreleri oldugunu belirterek, bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafindan emilip burnun yavas yavas eski sekline dönecegini ifade ediyor. Hemen hatirlatalim! Dolguyla burun estetigi, 5-10 dk. içinde yapilabilecek bir yöntem.

Gelinlikte gögüs dekoltesi ve yüz…

Gelin adaylari gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüzlerinin ve gögüslerinin çok iyi olmasini ister.Güzel ve kusursuz bir yüz için mimik kirisikligi, kas kaldirma, göz kapagi operasyonlarina basvuran bayanlar, hemen her modelde gögüs kismi vurgulanan gelinligi olabildigince iyi tasimak için gögüslerinin diklestirilmesini, küçük gögüsten sikâyet edenler de büyütülmesini istiyorlar. Meme protezi ameliyati genel anestezi ile hastane sartlarinda yapilan bir operasyon. Meme basindaki renkli yuvarlagin kenarindan girilerek silikon meme kasinin arkasina yerlestirilir. Dogal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih edilir. Ameliyat sonrasi hiç iz kalmaz. Protezi degistirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanirsiniz, patlamasi söz konusu degildir.

Hasta, operasyon sonrasi ayni gün hastaneden ayrilip eve dönebilir. 2-3 günlük bir dinlenme sürecinden sonra normal hayata devam edebilir. Bir ay sonra meme tamamen dogal bir görüntü kazanir. Dokunuldugunda normal bir memeden hiçbir farki yoktur.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu, bekârliga veda estetiginde zamanlamanin önemine tekrar deginerek, örnegin gögüs diklestirme ameliyatlarinda gögsün forma girmesi vakit alacagindan 3-4 ay önce yapilmasinin uygun oldugunu belirtti. Prof. Kislaoglu, yüz bölgesine veya gögüslere uygulanacak operasyonlar için bayanlarin, ameliyat ve dügün töreni arasindaki zamanlamaya dikkat etmesi durumunda balayinda herhangi bir sorunla karsilasmayacaklarini ifade etti.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol KISLAOGLU
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası