Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Cinsel yolla bulasan hastaliklara karsi bir an önce önlem almak gerekiyor

Cinsel yolla bulasan hastaliklara karsi özel tarama testleri yaptirarak kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz

AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Frengi ya da Genital Uçuk… Cinsel yolla bulasan hastaliklar birçok insanin en büyük kabusu. Bu hastaliklara karsi bir an önce önlem almak ve tespitleri için özel testleri yaptirmak gerekiyor. e-LAB Tibbi Tahlil Laboratuvari’nda yapilan P24+AntiHiv1-2 HIV (AIDS) virüsü testi için süpheli iliskiden 10 gün geçmesi yeterli oluyor. Bu testin sonucu 1 gün içinde ögrenilebiliyor. Biyokimya alaninda Türkiye’nin en üstün teknolojik altyapisina sahip laboratuvari olan e-LAB’ta, cinsel yolla bulasan hastaliklarin özel tarama testlerini yaptirarak önlemlerinizi alabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

Cinsel yolla bulasan hastaliklar birçok insanin en büyük kabusu. Bu korkulardan uzaklasmak ve sevdiklerimizi korumak için cinsel yolla bulasan hastaliklara karsi özel tarama testleri yaptirmak ve bir an önce önlemleri almak gerekiyor. Türkiye’nin en üstün teknolojik altyapisina sahip laboratuvari olan e-LAB, sundugu ayricaliklarla bu ihtiyaca da çözüm getiriyor. HIV, Hepatit B, Hepatit C, VDRL ve Genital Uçuk virüsleri için tarama testleri e-LAB’ta büyük bir titizlikle ve son teknolojiyle yapiliyor.

e-LAB Tibbi Tahlil Laboratuvari Direktörü Dr. Aytaç Keskinege, cinsel yolla bulasan hastaliklarin tespiti için yapilmasi gerekenleri söyle siraliyor: “Cinsel yolla bulasan hastaliklardan Herpes (uçuk), daha çok genital bölgede kasinti ve içi su dolu sivilce benzeri olusumlarla kendini gösterir. Frengi (sifiliz) yine genital bölgede ülserlesmis lezyonlarla kendini gösterir. HPV (Human Papilloma Virüs) dis genital bölgede sigil benzeri lezyonlara sebep olur. HPV’nin rahim agzinda olusturdugu lezyonlar ise herhangi bir belirti vermez. Genellikle jinekolojik muayene sirasinda alinan örneklerde yapilan HPV arastirmasi sonrasinda saptanir. Diger cinsel yolla bulasan hastaliklar (AIDS, hepatit) baslangiç asamasinda herhangi bir belirti vermezler. Bu durumlardan süphelenen kisilerin mutlaka enfeksiyon hastaliklari uzmani, jinekolog veya ürologla görüsmeleri ve gerekli testleri yaptirmalari tavsiye edilir.”

e-LAB Tibbi Tahlil Laboratuvari’nda uygulanan HIV (AIDS) virüsünün tarama testi olan P24+AntiHiv1-2 testi için süpheli iliskiden 10 gün geçmesi yeterli oluyor. Bu test 1 gün içinde sonuçlaniyor. Hepatit B virüsü için de HBsAg testi yapiliyor. Kandaki hepatit virüsünün varliginin tespit edildigi bu test 1 gün içinde sonuçlaniyor. Hepatit C virüsünün tespiti için yapilan AntiHCV, frengiye karsi antikorlarin saptanmasi için yapilan VDRL (sifiliz) ve Genital Uçuk virüsünün tespiti için yapilan HSV2 testlerinde de yine 1 gün içinde sonuç veriliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası