Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DISLERINIZDEKI BOZUKLUK YÜZ IFADENIZI ETKILIYOR…

Göze hos görünen disler ve saglikli dis etleri olan bir agiz kisinin yasamina pozitif izlenimler katar. Kisinin sadece genç görünmesini degil kisinin kendine güvenini ve saygisini kazandirir. Kisaca güzel bir "gülüs" hayatinizi degistirebilir.

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, disler ve dudaklarin yüz yapisini belirleyen en önemli faktörlerden oldugunu belirterek, dislerdeki yapisal veya sekilsel bir bozuklugun agzin görünümünü etkiledigini, ayni zamanda yüzün simetrik görünümünü tamamen degistirdigini açikladi.

Kislaoglu, yaptigi açiklama da “agiz dudaklar ve disler güzel bir gülüsün temel taslaridir. Dislerde ki eksiklik ve ya sekil bozuklugu dudak seklini tamamen degistirdigi için agiz çevresinde çesitli asimetrik görünümler ve istenmeyen kivrimlarin olusumuna neden olur. Estetik olarak yenilenmis disler agiz çevresinin görünümünü degistirerek daha genç ve daha saglikli bir görüm saglar. Estetik ve uyumun bir bütün oldugu düsünülürse; özellikle yüz bölgesinde gerçeklestirilen müdahalelerde dis ve diseti yapisina yapilacak estetikle daha iyi sonuçlar elde edilir. Bu amaçla estetik cerrahi ameliyatlari ile birlikte yapilacak agiz ve dise yönelik eszamanli operasyonlar basarili bir sonuç için oldukça önemli bir konudur.” diye konustu.

ESTETIK DIS HEKIMLIGI NEDIR?

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, estetik dis hekimligini agiz yapisindaki dogustan veya sonradan olusan ortodontik problemler, çenesel uyumsuzluklar, dislerdeki çaprasiklik ve çesitli dissel bozuklugun tedavi edilmesi olarak açikladi. “Dogalliktan uzak, abartili form ve renklerdeki yapay disler, ilk bakista amatör bir göz tarafindan bile hemen fark edilir, bu nedenle estetik dis hekimliginde, titiz bir hazirlik ve planlama evresi gereklidir” diye konustu.

Kislaoglu dis estetigi süreç ve uygulamasini söyle açikladi:

“Klinik ve Radyolojik Muayene ile estetik çözümlere geçmeden önce agiz ve dis sagliginin degerlendirilmesi amaciyla genel bir agiz ve dis muayenesi yapilir. Hastanin tüm agiz rontgeni (Panoramik röntgen) alinarak nasil bir yol izlenecegine karar verilir. Model uygulamasi ile de üst ve alt çeneden ölçüler alinarak dislerin ve çevre dokularin modeli elde edilir daha sonra bu modeller üzerinden. Yüz, gülüs, profil ve agiz içi fotograflari da alinarak her açidan agiz ve dislerin görüntüsü elde edilir.

Planlama evresi …

Hastadan alinan fotograf ve modeller üzerinde dislerin ve dis etlerinin estetik açidan sorunlu olan bölgeleri tüm yüz bölgesi düsünülerek degerlendirilir.

Bu degerlendirmeler sirasinda hastaya kendi fotograflari ve modelleri üzerinde estetik açidan sorunlu olan sahalari gösterilir, sorunlarin nasil giderilebilecegi konusunda bilgi verilir ve hastanin estetik düzenlemesi ile ilgili tedavisinin planlamasi yapilir.

Eger mevcut estetik sorunlarin giderilebilmesi için kapsamli bir tedaviye

ihtiyaç duyuluyorsa, gerekli konsültasyonlar yapilir. Hastamizin da beklentileri dogrultusunda yüz ve dudak yapisina uygun yeni bir gülüs tasarlanir. Agzindan alinan ölçüler ile laboratuvar ortaminda olusturulan modeller üzerinden tasarlanan gülüs hastaya gösterilebilir. Ayrica önceden yapilmis gülüs tasarimlari ile ilgili fotograflar da gösterilir. Bu sayede hastamiz benzer sikintilari yasamis olan kisilerin ilk hallerini ve tedavi sonrasinda elde edilen sonuçlari görebilir. ”

Uygulama…

Ölçüler ile laboratuvar ortaminda olusturulan modeller üzerinden tasarlanan görünüm hastaya gösterildikten ve onay alindiktan sonra uygulama yapilacak alana göre bir tedavi belirlenir.

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası